Prodělané mimoděložní těhotenství a konizace

57
20.1.20 10:56

Prodělané mimoděložní těhotenství a konizace

Ahoj, budou tomu tři roky co jsem prodělala mimoděložní těhotenství. Byl mi tehdy odstraněný pravý vejcovod. Pak jsem tedy otěhotněla a mám syna. Ale loni jsem podstoupila konizaci ( měla jsem cin 3 a HPV virus pozitivní ) konizace mi však pomohla a už docházíme jen na půlroční kontroly.
Ale… Nedaří se nám otěhotnění. Má někdo zkušenosti s tím, že po tolika zákrocích už to prostě nešlo? ????
Začínáme být mírně nervózní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10504
20.1.20 11:06

Z vlastní zkušenosti, mám konizace neměla v mém případě vůbec žádný vliv na následná těhotenství, prodělala jsem rozsáhlou konizaci v r.2009,2017 a 2019 těhotenství, obě na první dobrou a obě děti zdárně donošeny. Pokud to odstranili vejcovod, tak ti teoreticky vajíčko odchází jen každý druhý měsíc, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.1.20 12:51

@Aduš8 Ne ne. Po operaci u mimoděložního mi bylo řečeno, že první dcera mohla být počatá stejně jen z levé strany, neboť pravý vejcovod byl opravdu hodně zúžený a že z něj by k těhotenství stejně nedošlo.

Takže Vám konizace nějak nevadila při početí?
První dvě děti mám s bývalým manželem. S mým novým se nám to ale nedaří a napadlo mně, zda za to právě může konizace :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10504
20.1.20 13:13

@Bramborky nevadila, u obou dětí jsme otěhotněla napoprvé. A to mám na čípku obrovskou jizvu, kvůli které jsem musela rodit císařem. Před deseti lety se ta konizace prý ještě prováděla daleko invazivněji. S tím vejcovodem jsem to myslela jinak. Každý cyklus odchází vajíčko z jiného vejcovodu, ty jeden nemáš, tím pádem můžeš ovulovat jen každý 2.cyklus, tím pádem je možnost otěhotnění poloviční. Radila jsi se s doktorem? A jak dlouho se snažíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.1.20 15:55

@Aduš8 No syna jsem po mimoděložním měla hned z prvního cyklu po šestinedělí.

Tehdy náhoda s bývalým manželem.

S nynějším se snažíme rok. Jenže v mezidobí kdy nám to nešlo byla zjištěna prednadorova a hned jsem šla na operaci. A od srpna se snažíme dál a nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
20.1.20 21:43

Ahoj s konizací zkušenost nemám. Ale v dubnu jsem měla mimodelozni těhotenství kde mi vzali levý vejcovod. Primář mi řekl že šance na otěhotnění klesá jen trochu cca na 75% prý si ten druhý vejcovod umí nějak chemicky přitáhnout vajíčko z toho vajecniku kde není vejcovod. Navíc vejcovody nejsou napevno spojeny s vaječníky spíše se tak jakoby kolem těch vaječníků vznáší. No říkala jsem si že to jsou pěkný kecy že se ně snaží uklidnit. Měla jsem i revizi takže jsme měli snažení povoleno od srpna.. Navíc já bezpečně a na minutu přesně poznám ovulaci a taky z kterého vajecniku jde. Od laparo mi chodila pořád jen z toho vajecniku kde nemám vejcovod ale v říjnu šla ovu z prava ale bylo z toho biochemické. No obrecela jsem to.. A hned v listopadu mi šla ovu z leva… To mi potvrdila i moje gyn z utz protože jsem u ní byla hned den po ovu na běžné prohlídce. Jen jsem odevzdaně prohlásila že tento měsíc zas nic kdyz šla ovu že strany bez vejcovodu. Prý ale takovéto otěhotnění lékařské knihy připouštějí. No nakonec jsemse objednala na konec měsíce do car jelikož mám už za sebbou taky potrat v 7tt a tohle byl třetí nezdar.. Do car jsem jela s čerstvým. Pozitivním tt kde mi prof. Potvrdil že ovu dle žlutého tělíska skutečně byla zleva. Prý se to stává běžně. Momentálně jsem 14tt takže to že bys nemohla otehulit že strany bez vejcovodu je hloupost. Navíc žádné tělo není stejné.. Ja např ovuluji asi 3* častěji z toho levého kde nemám vejcovod.. Tzn za těch 7 měsíců byla ovu jen 1* že zdravé strany z toho během 4 měsíců jsem byla hned 2* těhotná… Držím pěsti ať se brzo podaří. :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat