Prodloužená kultivace - ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mijasa
Povídálka 47 příspěvků 29.01.19 10:52
Prodloužená kultivace - ano či ne?

Ahoj holky, chtěla bych znát váš názor či zkušenosti s prodlouženou kultivací? Zda je to lepší či nikoli? Dík za názory :mavam:

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1559 příspěvků 29.01.19 10:55

Řekla bych, že nejlépe to vyhodnotí lékaři dle stavu embryí.

Mijasa
Povídálka 47 příspěvků 29.01.19 11:00

Ale platí se to předem a chtějí to vědět po nás zda to chcem či né? Tak bych chtěla, zda s tím nemáte někdo zkušenosti?

ugluk
Hvězda diskuse 44719 příspěvků 29.01.19 11:08

Já se vždycky rozhodovala dle počtu embryí. Je to výborná metoda selekce těch nejlepších, takže když je jich deset, počkám do pátého dne, které bude vypadat nejlíp. Když jsem měla jedno, jaksi nebylo z čeho vybírat a nechala jsem ho zavést po dvou dnech (mám z něj dítě).

Helca83
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 29.01.19 11:09

Jak pise @ugluk . Jinak receno, zaplatte si to a kdyz to nevyuzijete, vrati vam penize :nevim:

Janli
Kelišová 7270 příspěvků 29.01.19 11:19

Za mě ano. Mám za sebou těhotenství, kdy jsem přišla o dvojčata, několik biochemických tětohenství a chtěla jsem si být jistá (skoro jistá :) ), že mi nezavedou neperspektivní embryo. Ale to byla moje obsese :mrgreen: .

Mijasa
Povídálka 47 příspěvků 29.01.19 11:20

NO právě, měli jsme při minulém pokusu dobrá 3 embrya a všechny se 4 den přestali vyvíjet … a nikdo se nás už pak neptal, zda chcem zavést dřív když jim máme tak málo, bralo se automaticky za to, že když tam mají uvedené prodloužená kultivace, tak se čeká do 5 dne … takže jsme to zaplatili, protože normální kultivace je prý 2 dny a pak už se hradí prodloužená … a teď jsme před dalším pokusem, tak bych chtěla pár názorů :? dík

ugluk
Hvězda diskuse 44719 příspěvků 29.01.19 11:28

Tak s touto zkušeností bych si to u tří embryí zaplatila (já jich nikdy tolik neměla :mrgreen: ). Ale samozřejmě nikdo nezaručí, že embryo, které vypadá na jedničku s hvězdičkou pátý den, to sedmý den nevzdá nebo nedojde k zamlklému těhotenství v 10. týdnu. Taky je otázka, zda jde pokus na pojišťovnu nebo jste samoplátci, u toho pojišťovnového jsou hrazeny čtyři a je jedno, zda k transferu dojde nebo ne, takže si za těch pár tisíc maximálně ušetříš nějaké zklamání - čistě pragmatický pohled na finance teda. Ona jim PK nepomůže k lepšímu vývoji, jenom na začátku ukáže, že jsou schopna to dátáhnout dál a mají perspektivu.

Planetka85
Kecalka 425 příspěvků 29.01.19 11:37

@Mijasa Rozhodně je lepší - mám zkušenost: já měla 10 vajíček, které se podařilo oplodnit. Do třetího dne vydrželo 7 z nich, ale čtvrtý den už byly jen 2 v pořádku + 2 opožděný vývoj, do pátého dne vydrželo jedno jediné! Kdybych prodlouženou kultivaci neměla, můžu se sice těšit na 7 pokusů, ale jen jedno mělo reálnou šanci přežít aspoň do pátého dne… Pokud bude hodně vajíček, rozhodně se vyplatí. Samozřejmě pokud bude vajíček málo, nemá prodloužená kultivace moc smysl…

markyj
Závislačka 4086 příspěvků 29.01.19 11:41

@Mijasa za mě určitě ano

Mijasa
Povídálka 47 příspěvků 29.01.19 11:46

holky děkuji za info, už zas začínám mít nervíky na pochodu, ale vaše názory mě trošku uklidňují, že to asi nemá smysl moc dopředu řešit … dík

Celina
Závislačka 4251 příspěvků 29.01.19 12:20

Rozhodně ANO, třetí den nastupuje mužský faktor a tzv se láme chleba, určitě nějaká embrya "odpadnou " ale k tomu by došlo tak jak tak, jen si ušetříte zklamání. I slušná centra dnes transferují jen blastocysty (pětidenní embrya)
Nenech si namluvit, že je embryu líp v děloze, tenhle alibistický argument používají centra, kterým jde jen o splnění garancí, pokud je embryo kvalitní, i v laboratoři se bude vyvíjet správně :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >