Prodloužená kultivace embryí z 5 na 6 dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 12:42
Prodloužená kultivace embryí z 5 na 6 dní

Ahoj holky, ptám se zkušených. Podstupuji IVF. Důvod vyšší věk a předchozí potraty, z toho důvodu doporučené také PGS (navíc mám 5% mozaiku, podle genetika prý žádné drama, ale celkově situace vhodná k PGS). Pro PGS by měla být pětidenní embrya. V sobotu jsem byla na OPU, odebráno 6 vajíček (z 9 folikulů) - 6 zralých a 6 oplodněno. Velká radost /zatím/. Věděla jsem, že musím mít trpělivost do 5.dne /tedy dnes/, že se může stát cokoliv. Dopoledne mi volala sestra od embryiologa z CAR, že pro mě nemá žádnou definitivní zprávu, že volá v podstatě, aby splnili slib, že budou volat a nedrželi mě v napětí. Situace se má takto: 3 embrya se od včera (4 den) zpomalují. 3 „vypadají líp“. Embryolog ještě neví, kolik bude bioptovat a mrazit. Prodlužují kultivaci všech šesti a dají vědět až zítra. Prý ta 3 pomalá nejspíš neprosperují a u nich pravděpodobně k odběru na PGS nedojde vůbec. Všichni, co jste to zažili, víte, co to je za nervy. S těmi 3 už se loučím, ale mám strach, aby z těch 3 lepších něco zůstalo vůbec k PGS. Nemáte někdo zkušenost? vím, že to je věštění z křišťálový koule, ale uffffff :,( doufala jsem, že další krok budeme dnes mít za sebou, protože na začátku doktorka i embryolog mluvili o mražení pátý den.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Liška2014
Neúnavná pisatelka 19581 příspěvků 28.03.19 12:52

Ahoooj..neboj, je to správně, dělá se to až 6 tý den, bez PGS pátý se mrazí. Věř, nejkritičtější je přelom 4-5 den. A kdo vì? Ty 3 mihou taky poskočit :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 12:57
@Liška2014 píše:
Ahoooj..neboj, je to správně, dělá se to až 6 tý den, bez PGS pátý se mrazí. Věř, nejkritičtější je přelom 4-5 den. A kdo vì? Ty 3 mihou taky poskočit :lol:

Díky moc za vzpruhu :mavam: doufám, věřím, šílím… však to zná každý, kdo to podstoupil

Liška2014
Neúnavná pisatelka 19581 příspěvků 28.03.19 13:12

:lol: já měla jedno jediné …a už má 3 roky..loupežník :lol: 6 nebo 3…pořád luxus na 4 tý den…bude to ok :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 13:16
@Liška2014 píše: :lol: já měla jedno jediné …a už má 3 roky..loupežník :lol: 6 nebo 3…pořád luxus na 4 tý den…bude to ok :mrgreen:

Mám strach z výsledků PGS - loni dvě těhotenství a dva potraty, tak si říkám, že čim víc embryí dojde až k biopsii, tím spíš se mezi nimi najde zdravé :srdce: Gratuluju k úspěchu, to je krásný! a doufám, že se už na naás usměje štěstí. :)

Reaskiller
Kelišová 5613 příspěvků 28.03.19 13:17

Ahojka :) zrovna to mam v procesu jak ty.. takze poupravim info od lisky (a taky zalezi na CARu).. Nas CAR zasadne bioptuje pouze hatchujici blastocysty, kriticky pro vyvoj je 3.ti den vyvoje protoze do tretiho dne vse tahne vajicko, po tretim dnu je to na spermiich a vlastne embryu jako takovem.. proto by se 3.den nemely vytahovat z inkubatoru protoze je pro ne zasadni..u nas bioptovali uz 5ty den protoze 4 dosly do stadia HB a zamrazili.. u zbylych dvou (mame jich na test 6) se cekalo do 6teho dne jestli to daji nebo ne..

Nervy znam ale bohuzel - nezbyva nic jineho nez cekat .. pokud se vyvijeji porad a o neco pomaleji..dala bych jim jeste sanci :) dulezite je, ze se nezastavi ve vyvoji a lekarum se budou zdat v pohode :) takze pokud jsou 4ty den.. tak bych to fakt nevzdavala :) jsou jeste porad ve hre ..drzim palce :) kdyby cokoliv, zeptej se :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 13:22
@Reaskiller píše:
Ahojka :) zrovna to mam v procesu jak ty.. takze poupravim info od lisky (a taky zalezi na CARu).. Nas CAR zasadne bioptuje pouze hatchujici blastocysty, kriticky pro vyvoj je 3.ti den vyvoje protoze do tretiho dne vse tahne vajicko, po tretim dnu je to na spermiich a vlastne embryu jako takovem.. proto by se 3.den nemely vytahovat z inkubatoru protoze je pro ne zasadni..u nas bioptovali uz 5ty den protoze 4 dosly do stadia HB a zamrazili.. u zbylych dvou (mame jich na test 6) se cekalo do 6teho dne jestli to daji nebo ne..Nervy znam ale bohuzel - nezbyva nic jineho nez cekat .. pokud se vyvijeji porad a o neco pomaleji..dala bych jim jeste sanci :) dulezite je, ze se nezastavi ve vyvoji a lekarum se budou zdat v pohode :) takze pokud jsou 4ty den.. tak bych to fakt nevzdavala :) jsou jeste porad ve hre ..drzim palce :) kdyby cokoliv, zeptej se :)

díky za odpověď. ono právě dnes je to už 5.den. OPU byl v sobotu. Neděli brali jako 1.den. Takže jsem myslela, že dnes dají vědět třeba práve to, že 3 jsou pomalá, a tak ještě čekají do 6.dne, co s nimi… ale že další 3 jsou lepší a tudíž je berou už na PGS a mrazí. Jenže všech 6 jich nechávají dál. tím mě to děsí, že si říkám, že ty zbylá 3 třeba také nejsou v nejlepší kondici. Do 4 dne (včera) byly všechny OK. Od včera 3 pomalejší - 3 lepší. To cituji :) těžko v tom hledat přesný stav… :oops: držím ti palce a díky

Reaskiller
Kelišová 5613 příspěvků 28.03.19 13:34
@Anonymní píše:
díky za odpověď. ono právě dnes je to už 5.den. OPU byl v sobotu. Neděli brali jako 1.den. Takže jsem myslela, že dnes dají vědět třeba práve to, že 3 jsou pomalá, a tak ještě čekají do 6.dne, co s nimi… ale že další 3 jsou lepší a tudíž je berou už na PGS a mrazí. Jenže všech 6 jich nechávají dál. tím mě to děsí, že si říkám, že ty zbylá 3 třeba také nejsou v nejlepší kondici. Do 4 dne (včera) byly všechny OK. Od včera 3 pomalejší - 3 lepší. To cituji :) těžko v tom hledat přesný stav… :oops: držím ti palce a díky

To mas jak ja :) taky jsem byla v sobotu ale 16teho.. No, nedesila bych se :) ja mela taky pomale a vsechny dosly do stadia do ktereho potrebovali :) to uz fakt zalezi na „vuli“ a sile embrya :) ale pokud se vyvijeji.. a jedou stabilne.. tak je to oka :) u druheho IVF se mi stalo, ze jsem mela totalne luxusni blastu ktera jela jak drak a ve finale byla aneuploidni a u dcery ktera byla „pomalejsi“ jsem to vzdala a chytla se :) bohuzel kvuli imunite nedopadlo ale to je jina story.. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 13:38
@Reaskiller píše:
To mas jak ja :) taky jsem byla v sobotu ale 16teho.. No, nedesila bych se :) ja mela taky pomale a vsechny dosly do stadia do ktereho potrebovali :) to uz fakt zalezi na „vuli“ a sile embrya :) ale pokud se vyvijeji.. a jedou stabilne.. tak je to oka :) u druheho IVF se mi stalo, ze jsem mela totalne luxusni blastu ktera jela jak drak a ve finale byla aneuploidni a u dcery ktera byla „pomalejsi“ jsem to vzdala a chytla se :) bohuzel kvuli imunite nedopadlo ale to je jina story.. :)

Díky za povzbuzení :) pořád doufám, že alespoň 3 půjdou na PGS a alespoň jedno z nich bude to naše vytoužený miminko… :oops: Ty teď tedy čekáš na výsledky PGS?

Reaskiller
Kelišová 5613 příspěvků 28.03.19 13:57
@Anonymní píše:
Díky za povzbuzení :) pořád doufám, že alespoň 3 půjdou na PGS a alespoň jedno z nich bude to naše vytoužený miminko… :oops: Ty teď tedy čekáš na výsledky PGS?

JJ, cekam.. 22. byl 6ty den a to uz vse posilali na genetiku.. cekam co bude :) ono.. u posledniho IVF jsem mela tri a 2 byly naprosto zdrave :) treti aneuploidni.. ted jich mame 6, nevim nic, ale jsem nejak tak v klidu no.. neni to poctem ale spis uz asi tema zkusenostma :) ze nervy tomu nijak nepomuzou..

Mutlice
Kecalka 303 příspěvků 28.03.19 14:28
@Reaskiller píše:
JJ, cekam.. 22. byl 6ty den a to uz vse posilali na genetiku.. cekam co bude :) ono.. u posledniho IVF jsem mela tri a 2 byly naprosto zdrave :) treti aneuploidni.. ted jich mame 6, nevim nic, ale jsem nejak tak v klidu no.. neni to poctem ale spis uz asi tema zkusenostma :) ze nervy tomu nijak nepomuzou..

Já se snažím být taky v klidu. Mám to tak ve vlnách, v klidu vlastně nejsem jen ty dny, kdy čekám nebo jsem čekala na nějaké nové info :) Takže třeba dnes. :mrgreen: Četla jsem, že déle než 6 dní stejně nemohou kultivovat, takže to je poslední možnost rozhodnout, která embrya bioptovat a mrazit a která ne. Jen zaskočilo mě to, že jsem myslela, že dnes už budu vědět, kolik bioptují a mrazí. Chápu, že sestra nemůže povídat nějaké nejisté info, „možná, kdyby, co by“ atd. Drž se! :mavam:

Petruš Z.
Závislačka 4388 příspěvků 28.03.19 14:41
@Anonymní píše:
Mám strach z výsledků PGS - loni dvě těhotenství a dva potraty, tak si říkám, že čim víc embryí dojde až k biopsii, tím spíš se mezi nimi najde zdravé :srdce: Gratuluju k úspěchu, to je krásný! a doufám, že se už na naás usměje štěstí. :)

Napíši svou zkušenost. Taky se u nás čekalo na 6. den a embrya vydržela. Co mě teda potom ve výsledcích zarazilo a s čím jsem nepočítala, že je možnost, že se nepovede odebrat vzorek na PGS anebo je ten vzorek špatný atd. Takže 6 embryí šlo na vyšetření a z toho u 3 se nepovedlo vyšetřit vzorek, dvě byla zdravá a jedno špatné. Strašně mě to mrzelo. Naštěstí máme z toho jedno zdravé dítě. Taky jsem měla několik potratů. Držím palce.

Mutlice
Kecalka 303 příspěvků 28.03.19 14:47
@Petruš Z. píše:
Napíši svou zkušenost. Taky se u nás čekalo na 6. den a embrya vydržela. Co mě teda potom ve výsledcích zarazilo a s čím jsem nepočítala, že je možnost, že se nepovede odebrat vzorek na PGS anebo je ten vzorek špatný atd. Takže 6 embryí šlo na vyšetření a z toho u 3 se nepovedlo vyšetřit vzorek, dvě byla zdravá a jedno špatné. Strašně mě to mrzelo. Naštěstí máme z toho jedno zdravé dítě. Taky jsem měla několik potratů. Držím palce.

ahoj, děkuji za reakci. o té možnosti, že se nepovede otestovat, o té mi doktorka říkala hned na první konzultaci, když se genetici rozhodli, že PGS u nás ano (připravila mě i na variantu, že třeba bude jen jedno embryo a nepovede se otestovat, pak je to Sofiina volba, zda transferovat nebo ne). Takže vím, že se to děje, a doufám, že se to nestane :? Stejně jako doufám, že z těch testovaných budou nějaká zdravá k transferu. Děti nemám, těhotná jsem byla 2 x a z toho 2 x potrat. To mě znervozňuje, ale věříííííím. a díky moc za odpověď a povzbuzení! :)

Reaskiller
Kelišová 5613 příspěvků 28.03.19 15:00

@Mutlice Dekuji, Ty take :) muze ještě vznést bližší dotaz na embryologa :) to by taky slo :)

Reaskiller
Kelišová 5613 příspěvků 28.03.19 15:05

@Petruš Z. Ahojka, muzu se zeptat prosim ? kdyz se neda vysetrit vzorek znamena to, ze ho neodebrali vubec protoze to z nejakeho duvodu neslo nebo odebrali a treba bylo nedostačující pocet? Praveze se vzdy u mas povedlo vzorek vzit a na tuto moznost nas nikdo neupozornil..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama