Prodloužení cyklu kolem 40 let věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 14:13
Prodloužení cyklu kolem 40 let věku?

Zdravím, ráda bych se zeptala, zda se okolo 40 let prodlužuje cyklus? Zaslechla jsem to a zajímalo by mě, co je na tom pravdy. Mám 38 let, vždy pravidelnou menstruaci po cca 28 dnech a poslední 2 měsíce se cyklus naráz prodloužil na 35-37 dnů. Je to běžné? Díky.

Reakce:
Sue2008
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 1 inzerát 26.07.19 14:17

Prodlužování cyklu může být příznak začínajícího přechodu.

Popeladym
Kecalka 345 příspěvků 26.07.19 14:22
@Sue2008 píše:
Prodlužování cyklu může být příznak začínajícího přechodu.

Ano, je to tak.

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 4297 příspěvků 26.07.19 14:42

Souhlas, prodlužování nebo naopak zkracování cyklu kolem 40 může být znakem počínajícího přechodu.

Alušáček
Závislačka 4043 příspěvků 26.07.19 14:49

Asi začínající přechod, ale to dost divné ve 38letech… Raději zajdi k doktorovi.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2287 příspěvků 26.07.19 14:54

Krome pocinajiciho prechodu to muze byt i cysta, dojdi si k dr.

měsíční svit
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 26.07.19 14:59

Taky to teď tak mám. Čekám na menst. už 11 dní a pořád nic. Možná je to i z toho horka. Jestli to nepřijde do konce víkendu, tak skočím na gyn.
Minulý měsíc jsem to měla naopak o dost dní dříve. @karkarka myslíš, že i zkracování je příznak počínajícího přechodu? Já myslela, že jen prodlužování. Budu si o tom muset asi už něco nastudovat. :think:

free333
Generální žvanilka 20512 příspěvků 26.07.19 15:02
@Anonymní píše:
Zdravím, ráda bych se zeptala, zda se okolo 40 let prodlužuje cyklus? Zaslechla jsem to a zajímalo by mě, co je na tom pravdy. Mám 38 let, vždy pravidelnou menstruaci po cca 28 dnech a poslední 2 měsíce se cyklus naráz prodloužil na 35-37 dnů. Je to běžné? Díky.

Prodlužuje se anebo naopak zkracuje před blížícím se přechodem.

nech si udělat horm. profil na gyndě…

histep
Kelišová 5187 příspěvků 26.07.19 15:03

@měsíční svit No, obecně se cykly nejdříve zkracují, protože je vyšší FSH a rychleji dochází k ovulaci, později když už vaječníky nereagují ani na vysoký FSH, tak začne ovulace vynechávat a v důsledku toho se cykly prodlužují. Ale vše v řádu spíše let, než pár měsíců. Rozhodně to není tak, že jeden cyklus máš najednou krátký, ten následující zase dlouhý a pak jsi hned v přechodu.

měsíční svit
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 26.07.19 15:08

@histep To je mi jasné, že to není tak rychlé :). Jen popisuji, jak to mám teď tyhle dva měsíce. Mně by to ani tak nevadilo, kdyby se přechod už blížil, jen je to nepříjemné, když nevím kdy to vlastně přijde. Vždy jsem to měla pravidelně a teď tak cik cak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 15:12
@Anonymní píše:
Zdravím, ráda bych se zeptala, zda se okolo 40 let prodlužuje cyklus? Zaslechla jsem to a zajímalo by mě, co je na tom pravdy. Mám 38 let, vždy pravidelnou menstruaci po cca 28 dnech a poslední 2 měsíce se cyklus naráz prodloužil na 35-37 dnů. Je to běžné? Díky.

Je mi 44 let a právě po tom 40 roce se mi začal značně rozhazovat menstruační cyklus. Do té doby i přes tři těhotenství a dva porody jsem ho měla skoro na hodinu přesně po 28 dnech. Pak mi kmital v rozpětí 20 až 30 dní, nyní se mi ustálil cca na 25 dnech, ale výrazně mám menstruaci velmi silnou. To jsem do těch 40 let neznala. Domnívám se, že to souvisí s přípravou těla na přechod. Myslím si, že tělo ženy se začne na ukončení menstruace připravovat daleko dříve, než až začne mít žena další doprovodné příznaky typu návaly horka apod.

Prosím zanechat anonym. Díky.

Popeladym
Kecalka 345 příspěvků 26.07.19 15:15
@Anonymní píše:
Je mi 44 let a právě po tom 40 roce se mi začal značně rozhazovat menstruační cyklus. Do té doby i přes tři těhotenství a dva porody jsem ho měla skoro na hodinu přesně po 28 dnech. Pak mi kmital v rozpětí 20 až 30 dní, nyní se mi ustálil cca na 25 dnech, ale výrazně mám menstruaci velmi silnou. To jsem do těch 40 let neznala. Domnívám se, že to souvisí s přípravou těla na přechod. Myslím si, že tělo ženy se začne na ukončení menstruace připravovat daleko dříve, než až začne mít žena další doprovodné příznaky typu návaly horka apod.Prosím zanechat anonym. Díky.

JJ, trvá to léta. Je to pro tělo velká akce. :)

warita
Extra třída :D 12160 příspěvků 26.07.19 15:30
@Anonymní píše:

Stalo se mi to minuly rok, taky mi bylo 38. Proste 2 mesice po sobe se mi prodlouzil cyklus. Normalne mam 30 dnu a naraz jeden mesic 34 a dalsi 36. Test negativni. Gynekolog se k tomu nevyjadril, asi si myslel, ze v mojem veku uz normal. Vychazim z toho, ze to byly anovulacni cykly, takze si zvykejme devcata, takovych ted asi bude vic.

Ja z toho mela slusnou depku, protoze tohle moc neznam a hlavne, snazili jsme se o dite, tak s rozhozenym cyklem jsem si rikala, ze moc stesti nemam. No a par mesicu na to jsem normalne otehotnela.

Kačus82
Echt Kelišová 7801 příspěvků 26.07.19 15:58

@warita tak ja naopak, ve 37 se mi najednou zacal zkracovat o 3-4 dny, jsem si rikala, to je v haji, prechod zde a dite uz nestihnu a lup ho, na prvi vystrel.ale jasne, nemladnem, nemladnem… :think:

warita
Extra třída :D 12160 příspěvků 26.07.19 16:02
@Kačus82 píše:
@warita tak ja naopak, ve 37 se mi najednou zacal zkracovat o 3-4 dny, jsem si rikala, to je v haji, prechod zde a dite uz nestihnu a lup ho, na prvi vystrel.ale jasne, nemladnem, nemladnem… :think:

me se taky jako by zkracuje. Kdyz jsme byla mlada, mela jsem cyklus spis tak kolem 32 dnu ale poslednich cca 8 let to je spis tech 30. No ale minuly rok jsem mela ty dva super dlouhe. Od te doby zase pohoda.

Ale jak rikas, nemladneme. Drive ci pozdeji ten prechod prijde.

Váš příspěvek
Reklama