Prodloužení doby čerpání hypotéky KB

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NicolletaV
Povídálka 48 příspěvků 03.06.19 19:11
Prodloužení doby čerpání hypotéky KB

Zdravím, kdo má zkušenost prosím s prodloužením doby čerpání? Hypotéku máme na 30 let a dobu vyčerpání 2 roky, stavíme svépomocí a jde to pomaleji než jsme očekávali. Doba nám končí k lednu 2020 a my nemáme ani zalitou záladovku, dlouho sme čekali na stavební povolení a přes zimu jsme dlouho čekali až začneme. Dnes jsme byli v bance a kamarád, který nám hypotéku dělal tam nebyl, tak se nás ujala paní a ta nás vystrašila, že s tim banka nic moc neudělá že pokud máme hyp.na max dobu 30 let tak max dobu čerpání 2roky jsou pro nás strop. Prý kdyby jsme měli místo 30 let,29 tak o rok nám to prodloužit můžou. Což je pro nás novinka o tom se při zřizování smlouvy nebavilo. Spíše jsme si s parnerem mysleli, že bylo řečeno že prodloužení bude bez problémů..proto jsme datum vyčerpání neměli v paměti. Je to prekérní situace, v říjnu rodím a jsme v nájmu. A představa splácení nájmu, hypotéky a rozestavěného domečku mě stresuje. Děkuji za přečtení a odezvu

Reakce:
LaraA
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 1 inzerát 03.06.19 19:40

Precti si smlouvu a obchodni podminky banky. PAK bez vyjednavat do banky a zajimej se, jak lze postupovat, pokud fakt nestihnete

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 20:00

No pokud Vam dneska neni 50,tak by to meli bez problemu prodlouzit.. ona to dokonce vetsina bank temer neresi, jestli cerpate pul roku nebo tri ;)

jana2381
Kecalka 367 příspěvků 03.06.19 20:08

@NicolletaV
Je to podobne (jen uz nejakou dobu), ale take hypo na 30 let s tim, ze cerpani hypo do urciteho terminu. Jelikoz byt zkolaudovali az pul roku po prvnim terminu, nekolikrat se sepisoval dodatek ke smlouve s upravou terminu vycerpani penez a tim, ze se posunul termin cerpani, soubezne se zmenil v dodatku i termin splaceni. Ale za tyto dodatky se plati. Urcite to maji v nejakem sazebniku ci podminkach. Jinak ted chci take upravu smlouvy a na prepazce o nejakem dodatku vubec nevedeli, vse mi pak zjistoval az reditel pobocky a najednou to mozne je. Ale sla jsem tam s konkretni veci a dotazem.

NicolletaV
Povídálka 48 příspěvků 03.06.19 20:17
@jana2381 píše:
@NicolletaV
Je to podobne (jen uz nejakou dobu), ale take hypo na 30 let s tim, ze cerpani hypo do urciteho terminu. Jelikoz byt zkolaudovali az pul roku po prvnim terminu, nekolikrat se sepisoval dodatek ke smlouve s upravou terminu vycerpani penez a tim, ze se posunul termin cerpani, soubezne se zmenil v dodatku i termin splaceni. Ale za tyto dodatky se plati. Urcite to maji v nejakem sazebniku ci podminkach. Jinak ted chci take upravu smlouvy a na prepazce o nejakem dodatku vubec nevedeli, vse mi pak zjistoval az reditel pobocky a najednou to mozne je. Ale sla jsem tam s konkretni veci a dotazem.

Ano něco o pokutě mluvila myslím 4000 ale pak prohlasila, že to u nás nevidí dobře. Pořád se uklidňuji, že ta paní o naší hypotece nic neví, snad to bude mít nejake řešení

jana2381
Kecalka 367 příspěvků 03.06.19 20:21

@NicolletaV
Jj 4000 mi ted rekli taky a jinak mi to nedalo a nasla jsem, ze ten dodatek jsem sepisovala celkem 2× po podpisu smlouvy, ale tenkrat jeste za 1000. A doba splaceni se tim posunula o pul roku. Takze urcite reseni je, maji to i v platnem sazebniku.

NicolletaV
Povídálka 48 příspěvků 03.06.19 20:23
@jana2381 píše:
@NicolletaV
Jj 4000 mi ted rekli taky a jinak mi to nedalo a nasla jsem, ze ten dodatek jsem sepisovala celkem 2× po podpisu smlouvy, ale tenkrat jeste za 1000. A doba splaceni se tim posunula o pul roku. Takze urcite reseni je, maji to i v platnem sazebniku.

Také máte u KB?

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12594 příspěvků 03.06.19 20:56
@NicolletaV píše:
Ano něco o pokutě mluvila myslím 4000 ale pak prohlasila, že to u nás nevidí dobře. Pořád se uklidňuji, že ta paní o naší hypotece nic neví, snad to bude mít nejake řešení

Už to tu zaznělo - řešení hledej v hypoteční smlouvě. všechny tyto případy tam budou ošetřeny (buď přímo ve smlouvě a nebo odkazem na aktuálně platné všeobecné podmínky, ceníky atd, které dohledáš na netu). Pořádně si tedy prostuduj smlouvu, kterou jsi podepsala. To za tebe nikdo jiný neudělá. A nemůžeš se spoléhat na to, že nějaký zaměstnanec banky zná podmínky zrovna tvojí hypotéky. Vždyť se jim vzorové smlouvy mohou měnit co půl roku… Od zaměstnance se dozvíš jen všeobecné věci, ale ne specifika, která tam můžete mít. a stejně tak platí, že co prošlo jednomu, projde i tobě. Opět tam můžeš mít jinak postaveny smluvní podmínky.

jana2381
Kecalka 367 příspěvků 03.06.19 21:05
@NicolletaV píše:
Také máte u KB?

Ano, take.

Váš příspěvek
Reklama