Prodloužení pracovní neschopnosti po roce

Anonymní
9.12.19 03:13

Prodloužení pracovní neschopnosti po roce

Ahoj prosím rada bych Vaše zkušenosti s dlouhodobou PN. Začala jsem marodit v září 2018, kdy jsem s problémy chodila do práce, až do konce listopadu 2018. Pak už to neslo a musela jsem skončit na PN, běhání po doktorech, rehabilitacich a skončilo to nakonec operaci. Problém diky kterému jsem skončila na PN ke vyřešen, ale situace se zkomplikovala a ja neplánovane otěhotněla. Což by mi ani tak nakonec nevadilo, problém je ale v tom ze až jsem v polovině tehotenstvi tak stále zvracim, tudiz návrat do práce se nekoná, mám fyzicky i psychicky náročnou práci a díky těhotenským nevolnostem jsem zadala o prodloužení pracovní neschopnosti. Nemá s tím někdo zkušenost prosím, uznali Vám to?
Ještě pak mám jednu otázku co se tyče dovolené, cely rok 2019 jsem na PN, mám nárok na dovolenou od zaměstnavatele? Ve vyplatnici co mi chodí mám psáno 20 dni, ale myslela jsem ze nárok nemám, tak jsem lehce zmatená. S ucetni není moc řec, proto se neptam ji ;) díky a přeji všem krasny předvánoční čas ;)
A ještě se omlouvám za anonym, ale nerada bych aby se to případně rozneslo po mem okolí ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1362
9.12.19 05:32

Dovolená při nemocenské normálně nabiha. Dá se vybrat mezi ppm a rodicakem. Musí se to ale domluvit s účetní. Ohledně prodloužení pn neporadím. Vím že po roce na pn se chodilo k reviznimu dr. Zkusila bych se domluvit s dr jaké mám možnosti. Ale co tak pn ukončit např k pátku. A k pondělku opět začít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16823
9.12.19 05:54
@Ufinka87 píše:
Dovolená při nemocenské normálně nabiha. Dá se vybrat mezi ppm a rodicakem. Musí se to ale domluvit s účetní. Ohledně prodloužení pn neporadím. Vím že po roce na pn se chodilo k reviznimu dr. Zkusila bych se domluvit s dr jaké mám možnosti. Ale co tak pn ukončit např k pátku. A k pondělku opět začít?

Ukonceni a novy zacatek neni reseni. Brzy vycerpa tu dou, po kterou muze mit placenou neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1362
9.12.19 06:06

@vokishka jj teď jsem to četla že se po uplynutí této doby musí požádat o prodloužení vyplacení nemocenského ccsz.. Prodlužuje se o tři měsíce takže zkusit jedině takto. Záleží v kolikatem tt jste jestli vám to bude stačit než nastoupite na ppm. Zašla bych na cssz a tam vám musí poradit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69708
9.12.19 06:10

@Ufinka87 Dovolená při nemocenské fakt nenabíhá, takže zakladatelka nebude mít na žádnou dovolenou nárok, když za letošek vůbec nepracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9313
9.12.19 06:13
@Ufinka87 píše:
Dovolená při nemocenské normálně nabiha. Dá se vybrat mezi ppm a rodicakem. Musí se to ale domluvit s účetní. Ohledně prodloužení pn neporadím. Vím že po roce na pn se chodilo k reviznimu dr. Zkusila bych se domluvit s dr jaké mám možnosti. Ale co tak pn ukončit např k pátku. A k pondělku opět začít?

Dovolená se při pracovní neschopnosti delší než 100dní krátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1362
9.12.19 06:20

@j.a.n.i1 ale zakladatelka psala že na pásce má napsáno dovolená 20 dní tak předpokládám že jde např o starou nevycerpanou dovolenou… Tz na tu nárok má… Při dlouhodobém marodeni se krátí tuším 1/12 za kalendářní měsíc nemoci.. Ale jistá si nejsem… Chce se to optat účetní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8026
9.12.19 07:13

Zažádej o prodloužení, s tím by neměl být problém, u těhotenství je jasné, že je to stav, který skončí porodem, takže zažádej. Jsem přesvědčená, že ti to schválí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8026
9.12.19 07:15

A klidně můžeš žádat to prodloužení 2× za sebou. Známá to tak měla loni, marodila a pak otěhotněla a při konci neschopenky byla teprve ve třetím měsíci a byla riziková, 2× jí to prodloužili, že prý u těhotenství je jasné, že to není dlouhodobá nemoc na ID, ale že porodem to končí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69708
9.12.19 08:05
@Ufinka87 píše:
@j.a.n.i1 ale zakladatelka psala že na pásce má napsáno dovolená 20 dní tak předpokládám že jde např o starou nevycerpanou dovolenou… Tz na tu nárok má… Při dlouhodobém marodeni se krátí tuším 1/12 za kalendářní měsíc nemoci.. Ale jistá si nejsem… Chce se to optat účetní

Ne, to je normální chyba, v účetních programech hned 1.1. vyskočí nárok na celou roční dovolenou, tak proto se jim tam ukazuje, ale za rok 2019 nárok nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2213
9.12.19 08:23

Zeptám se jinak. Proč zůstávat na neschopence kvůli těhotenství, je k tomu zdravotní důvod?? Nebylo by lepší nechat se přeřadit na vhodnou práci? Pokud by to nebylo možné, můžeš zůstat doma za 100% platu, bez omezení vycházkami, bez kontrol…
Schválení prodloužení neschopenky záleží hodně na osobě lékaře, který bude posuzovat. Někteří jsou ok, někteří ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 08:42

Přeřadit bohužel možné není a se sefovou je špatná domluva, ta absolutně nekomunikuje a žádné kompromisní řešení u ni nehrozí, proto dál zůstávám na neschopence. Vím ze tehotenstvi není stav který vyžaduje neschopenku, při obou tehotenstvi jsem pracovala až do nástupu na mateřskou. Teď je situace takové ze několikrát denně zvracim, nejspíš i z toho mi tvrdne břicho, protože je namahane a jako tereni zdravotní sestra bych to mezi pacienty vážně nedala.
Zazadano už mám a čekám na vyjádření, zajímalo mě zda se někdo dostal do podobne situace jako ja a schválili mu to.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama