Prodloužení RD v době koronaviru

4
13.5.20 11:28

Prodloužení RD v době koronaviru

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, nevíte někdo, když si budu prodlužovat rodičovskou dovolenou do 4 let věku dítěte, kde všude to musím hlásit? Vím, že mi to musí schválit zaměstnavatel, ale pak netuším, jestli na OSSZ nebo na pojišťovnu. Předem děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19905
13.5.20 11:33

@ivule1982 ještě rovnou dopln, jestli budeš pobírat rodičovský příspěvek do 4 let, stačí padesát měsíčně. Pak bys nemusela nikam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
13.5.20 11:47

Já teda nevím, ale proč bys to měla takto všude hlásit, pokud již ti běží rodičák a chceš ho jen prodloužit, tak to řeší up a jde to i přes datovku, řešila jsem t opár týdnů zpět. Co se týče zaměstnání, tam je nezajímá rodičovský příspěvek ale rodičovská dovolená, na jak dlou jsi ji nahlásila, obecně platí že místo ti drží do 3 let věku dítěte a dál je to na domluvě se zaměstnavatelem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
13.5.20 11:53

@ivule1982 omlouvám se, špatně jsem si to přečetla a prohodila ty pojmy, já myslela že řešíš rodičovský příspěvek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
13.5.20 11:54

Nebudes na rodicovske dovolene, pokud se domluvis se zamestnavatelem budes na neplacenem volnu. Behem neho je treba resit zdravotni pojisteni. Pokud budes nadale prijemcem rodicovskeho prispevku, hradi ti jej stat a nic hlasit nemusis. Pokud uz jej pobirat nebudes, musis nahlasit na pojistovnu, ze pecujes o dite do 4 let-opet ho hradi stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.5.20 12:10

@matkabagristy super tohle jsem potřebovala přesně vědět děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.5.20 12:14

@Teruška85 nevadí stane, to předchozí vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat