Prodloužení RD - mám otázky

550
16.3.17 21:13

Prodloužení RD..Mám otázky,,,

Ahoj holky, v červnu mi končí rodičovská, ale peníze mám od začátku rozložené tak, aby mi chodily do září. Vzhledem k tomu, že se nebudu chtít vrátit do svého stávajícího zaměstnání a práci si chci hledat cca od prosince, tak mám pár otázek.
1. Do kdy si mohu rozložit příspěvek tak, aby se mi to pokrylo až do prosince?..
Mám na to čas pouze do konce RD, a nebo dokud jsem nevyčerpala příspěvek? Jakým způsobem se o to žádá? Písemně? Nějaký formulář a nebo osobně?
2. Když dostanu neplacené volno, je to brané tak, že jsem již zaměstnaná a poté co rozvážu prac. poměr a půjdu na pracák, bude mi vypočítána podpora z rodičovského příspěvku, nebo z výplaty, kterou mám na smlouvě u svého zaměstnavatele?
3. Když otěhotním v neplaceném volnu, tak mám nárok na další peněžitou pomoc v mateřství?
Děkuji za informace :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7568
16.3.17 21:32

1. Prodloužit čerpání RP si můžeš dokud nemáš vyčerpaných 220 tis. Kč, s tím, že to lze pobírat max. do 4 let věku dítěte. Udělej to ale dostatečně zavčas, protože na to mají taky lhůtu na vyřízení a pokud poslední částka vychází menší než ta, kterou běžně pobíráš, tak slučují ty dva měsíce do jednoho a skončíš tak s pobíráním o měsíc dřív. Požádat musíš přes formulář Volba výše rodičovského příspěvku, zašlet poštou nebo doručíš osobně. Formulář dostaneš na ÚP nebo ho najdeš tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/index.jsp
2. V tom případě by se ti podpora počítala z průměrné mzdy v národním hospodářství stejně jako kdybys šla na pracák hned po rodičovské dovolené.
3. Pokud ti bude pořád trvat pracovní poměr, tak budeš mít nárok na PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
16.3.17 22:00

@Lendeš Děkuji za info… jen ten formulář na prodloužení/rozložení příspěvku nemohu najít… Je tam jen žádost o rodičovský příspěvek..Můžete mi kdyžtak poslat odkaz přímo na ten formulář?..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7568
16.3.17 22:04

Je to níže u hlášení změn.. https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…. NfBBbkrRB7m4f

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7568
16.3.17 22:06

Ten odkaz se rozhodil, ale mně to i tak jde rozkliknout.. kdyby to nešlo, tak v tom seznamu všech formulářů to jde vyhledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 22:20

Resila sem presne tohle v pondeli, i me konci v cervnu rodicak, kdy budou dceri 3,zbyva mi vycerpat uz ne moc velka suma, sla jsem na prislusny urad prace a tam mi pani velice ochotne vysvetlila a spocitala mi ze i s tim malem bych mohla zustat az do veku 4let ditete, ja si dala jen do rijna, pani mi to rozpocitala, zapsali do formulare a bylo hotovo za 3min vse, kdyz se rozmyslis muzes opet zmenit ale nejdrive za 3mesice. Mohla sem se taky rozhoupat a jit tam driv, ono zalezi kolik tam taky zustava z te sumy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
17.3.17 06:09

Ad 2, aby byla podpora z platu, musíš nastoupit min na 1den do práce, placené volno není pracovni činnost.
Ad 3, pokud ti pořád trvá pracovní poměr a nastoupit na pomoc do 4 let věku prvního dítěte, tak ppm dostaneš ve stejné nebo vyšší výši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9605
17.3.17 07:45

@Marky983 zajdi si přímo na pracák, paní ti řekne kolik ti zbývá peněz a pomůže s rozpočítáním. Já byla nedávno taky měnit výši, formulář jsem vyplnila až na místě, než to paní naťukala do počítače a za pět minut bylo hotovo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama