Prodloužení rodičovské a vyčerpaný příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KatkaWeb
Povídálka 16 příspěvků 1 inzerát 24.02.19 11:50
prodlouzeni rodicovske a vycerpany prispevek

Dobry den maminky, poradila by mi prosim nejaka z Vas ohledne Rodicovske? Puvodne jsem ji mela na rok a pul a prispevky budu mit vycerpane na konci brezna. Chtela bych si prodlouzit o dalsi pulrok.

Muj dotaz je zda je to mozne i kdyz bude vycerpany prispevek a zustat doma dodatecny pulrok na materske bez prispevku? A co je pro to potreba udelat? U zamestnavatele problem neni, ale spis mi jde o kroky co musim ja udelat?

Dekuji

Reakce:
hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 24.02.19 12:09

A co rozpočítat ten zbytek po 50 Kč? To by mohlo ještě na chvíli stačit a ty by si měla sociální a zdravotní pojištění zaplacené od státu. Jinak co u zaměstnavatele nevím, ale určitě můžeš zůstat, ale pokud máš vyčerpané příspěvky, tak si právě platíš zdravotní pojištění

Markéta N.V.
Kecalka 475 příspěvků 24.02.19 12:21

@KatkaWeb Ted jsem to resila taky. Bud si to snizis tak, aby ti to vyslo na ten pul rok a nemusis nic vic resit a nebo si to nechat tak, jak to mas do konce brezna s tim, ze se na pojistovne nahlasis, ze stale pecujes o dite a oni za tebe to zdravotni budou platit. Mas narok na peci o dite do 7. Let veku, ale s tim, ze bud nesmi chodit do skolky vubec nebo jen na 4h denne. A socialni je na tobe zda si ho budes platit nebo ne. To ti jde na duchod.

petruš78
Stálice 54 příspěvků 24.02.19 12:24
@hanullllka píše:
pokud máš vyčerpané příspěvky, tak si právě platíš zdravotní pojištění

To vůbec není pravda

hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 24.02.19 12:55

@petruš78 to je možné, já se o to zajímala v těhotenství a bylo mi to řečeno takhle, ale osobní zkušenost nemám. :nevim:

KatkaWeb
Povídálka 16 příspěvků 1 inzerát 24.02.19 13:06
@Markéta N.V. píše:
@KatkaWeb Ted jsem to resila taky. Bud si to snizis tak, aby ti to vyslo na ten pul rok a nemusis nic vic resit a nebo si to nechat tak, jak to mas do konce brezna s tim, ze se na pojistovne nahlasis, ze stale pecujes o dite a oni za tebe to zdravotni budou platit. Mas narok na peci o dite do 7. Let veku, ale s tim, ze bud nesmi chodit do skolky vubec nebo jen na 4h denne. A socialni je na tobe zda si ho budes platit nebo ne. To ti jde na duchod.

Dekuji, ja jsem prave psala zamestnavateli a on mi tvrdil, ze pojisteni je kryte dokud jsem zamestnana, takze vesmes zdravotni a socialni resit nebudu (to ze nebudou chodit prispevky od uradu prace po vycerpani je ok). Chapu to tak, ze pokud se rozhodnu to nechat docerpat prispevky, tak jiz nemusim pak na urad prace jim nic oznamovat a delat zmeny? Pouze zustanu doma, nahlasim na VZP a CSSZ a zametnavateli? Pro me pokud nebudu muset jit na urad prace to jit menit, je asi jednodussi, protoze tu je to tak na cely den cekani ve fronte a pak dost neochotne pani.

Dekuji moc vsem

Lendeš
Kelišová 6155 příspěvků 24.02.19 13:48

@KatkaWeb Zaměstnavatel má pravdu, zdravotní ti bude hrazeno z titulu rodičovské dovolené (= volno v zaměstnání). Ty se nemusíš starat o nic, jen mít požádáno o tu rodičovskou dovolenou v zaměstnání na jak dlouho potřebuješ (max. do 3 let dítěte). Změny za tebe hlásí zaměstnavatel, takže ani na pojišťovnu ani jinam nemusíš.
K úřadu práce nemáš po vyčerpání rodičovského příspěvku žádné povinnosti.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 24.02.19 13:49

@KatkaWeb Prodloužíte-li si rodičovskou dovolenou, tak po její dobu bude za vás platit zdravotní pojištění stát, bez ohledu na to zda berete rodičovský příspěvek: zákon č. 48/1997 Sb. § 7
(1) Stát je plátcem pojistného prostřednictvím státního rozpočtu za tyto pojištěnce:
d) ženy na mateřské a osoby na rodičovské dovolené

Příspěvek upraven 24.02.19 v 13:55

Lendeš
Kelišová 6155 příspěvků 24.02.19 13:51

Uživatelky @hanullllka @Markéta N.V. se pletou a zbytečně matou. Když jsi na rodičovské dovolené, tak máš hrazeno zdravotní pojištění státem. Není potřeba si ho hradit sama ani není potřeba se hlásit na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let, to je zase jiná kategorie státních pojištěnců.

Markéta N.V.
Kecalka 475 příspěvků 24.02.19 18:09

Pardon, ja to spatne pochopila!

Váš příspěvek
Reklama