Prodloužení rodičovské dovolené na 4 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katulit
Kecalka 113 příspěvků 12.12.18 17:50
Prodloužení rodičovské dovolené na 4 rok

Hezký den,

potřebovala bych poradit :).
Dcerce budou v březnu 3 roky a tudíž mi bude končit klasická trileta rodičovská dovolená. Z mnoha důvodů jsem se rozhodla, že bych si řodičák chtěla ještě o rok prodloužit.
Bohužel můj současný zaměstnavatel mi toto nechce umožnit a požaduje můj nástup do práce.
Prosím, poradíte jak mohu v této situaci postupovat??
Moc děkuji!!!

Reakce:
Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 12.12.18 18:02

Rodičák si prodloužit můžeš, pokud ti na to vyjdou peníze z rodičovské-musí ti to na úřadě propočítat tak abys pobírala rodičovský příspěvek i ten čtvrtý rok ..V práci můžeš podat výpověd nebo naopak oni tobě bez nároku na odstupné..Zákon nemůže zaměstnavateli nařídit aby ti držel místo i ten čtvrtý rok když jste se na tom písemně nedohodli.

Lendeš
Kelišová 5739 příspěvků 12.12.18 18:04

Rodičovská dovolená je jen do tří let dítěte. Neplacené volno není povinen zaměstnavatel poskytnout. Takže máš možnost nastoupit do práce, dát výpověď nebo se dohodnout na ukončení prac. poměru dohodou. Když skončí prac. poměr a budeš pobírat dál rodičák, tak budeš dál státní pojištěnec, jen to pojišťovně nahlásíš.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 21 inzerátů 12.12.18 18:05

Můžeš dát výpověď.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 12.12.18 18:19

@katulit Já mám v plánu dát výpověď. Rok být doma. Pak mě asi nejspíš znova zaměstná můj zaměstnavatel- slíbila vedoucí. A když ne, seženu něco jiného. Holt, když to jinak nejde…

Uživatel je onlineLuboš P
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 12.12.18 18:22
@Oplatečka píše:
Rodičák si prodloužit můžeš,

Co je to rodičák? Je-li to rodičovská dovolená, tak tu si prodloužit nelze. Takže nechce-li zakladatelka nastoupit do práce, tak musí pracovní poměr ukončit buď dohodou, nebo výpovědí (tu však musí podat včas).

Astyna88
Kecalka 355 příspěvků 12.12.18 18:26

Prvně bych si zašla na úřad práce a tam se podívala, kolik peněz jsi už dobrala a jak by ti vyšly měsíční dávky do těch 4 let prcka. V práci bych se dohodla poté na ukončení rodičovské dovolené a přechodu na neplacené roční volno/výpověď. To je už na tobě, zda ti ta práce za to stojí, nebo to hned utnout.

karkarka
Závislačka 3069 příspěvků 12.12.18 18:50

@katulit Buď v breznu nastoupis,nebo dej s predstihem vypoved.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >