Prodloužení rodičovské dovolené na 4 roky, zaměstnavatel

13
20.6.21 23:38

Prodloužení rodičovské dovolené na 4 roky, zaměstnavatel

Dobrý den, jsem matkou dvojčat, kterým budou za pár měsíců 3 roky a v práci mám nahlášenou rodičovskou dovolenou do 3 let věku. Děti se nedostaly do školky a zaměstnavatel mi nechce dát neplacené volno. Potřebovala bych být s dětmi doma do 4 let, navíc se předčasně narodili a maji zdravotní problémy - rehabilitace atd., a nevím, co dělat. Zřejmě budu nucena podat výpověď. Zároveň mám živnostenský list, vedený jako vedlejší činnost, ale s minimálním ziskem. Proto se chci zeptat, jak postupovat-co a kam nahlásit, zda budu platit zdravotní nebo sociální pojištění, v případě ponechání živnostenského listu. Děkuji za názory a odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22426
21.6.21 06:23

No když nedá neplacené volno, tak musíš úderem třetích narozenin nastoupit zpět, jinak dát výpověď (radši ji dej dřív, ať se nemusíš vracet na výpovědní lhůtu). Rodicak máš už vybraný? Kdyby ne, šlo by ho roztáhnout na ten další rok, klidně po pár korunách a měla bych vyřešené pojištění. ZL ale netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77305
21.6.21 06:56

@luccka2016 Prodluz si pobirsni rodicovskeho prispevku, pak se na zl bude stale pohlizet jako na vedlejší. Pokud uz mas rodicak vybrany, tak z hlediska socialniho mas zl jako hlavní a pak je otazkou zda ho nepozastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35048
21.6.21 07:36

Jak vážné jsou ty zdravotní problémy? Nezakládalo by to nárok na příspěvek na péči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
21.6.21 08:21

RD

Děkuji za odpovědi. Rodičovský příspěvek jsem si protáhla do 4 let, takže něco dostanu. Výpověď dám k 1.9 a pak to mám ohlásit kam? Zdravotní pojištění platit nemusim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat