Prodloužení rodičovské dovolené elektronicky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veverice4
Povídálka 11 příspěvků 20.12.18 16:42
Prodloužení rodičovské dovolené rlektronicky?

Prosím, neví někdo, jestli můžu zažádat o prodloužení rodičovské dovolené elektronicky? Prip.kde? Nikde na stránkách úřadu práce to nevidím, telefony nebrali (opakovaně v urednich hodinach) a ja to mam z domova daleko. Zatim mam rodicak psaný na rok, mysleli jsme, ze stihnem hned druhy mimco, ale nejak se nedari a rodicovskou už mam v pulce.. :roll:
Diky

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rozand
Závislačka 4522 příspěvků 20.12.18 16:56

Rodicovskou dovolenou lze prodlouzit pouze u zamestnavatele. Pobirani rodicovskeho prispevku pouze osobne. - sorry, tak zrejme i postou

Příspěvek upraven 20.12.18 v 16:58

histep
Kelišová 5187 příspěvků 20.12.18 16:57

Pouze pokud máš zaručený elektronický podpis nebo datovou schránku.
Více zde: https://formulare.mpsv.cz/…y/cs/welcome

Elishka1
Závislačka 3325 příspěvků 20.12.18 16:57

najdi si formulář pro změnu výše rodičovského prispevku, posilala jsem poštou a bylo to v pohode

Ornwen
Kelišová 5430 příspěvků 20.12.18 17:32

Jj, ted jsem tam byla.ukazalo se, ze jdu moc brzo (zmena nejde vic jak tri mesice dopredu. Chtela jsem rozlozit az brezen) a rikala taky, ze mam poslat formular postou.

Minesse
Povídálka 40 příspěvků 20.12.18 17:44

Muzu se jen zeptat, jaka je nevyhoda vybrat prispevek rychle? Zatim o zadne nevim, tak bych ho chtela vybrat co nejrychleji, ale mozna me vyvedete z omylu. Diky :)

Veverice4
Povídálka 11 příspěvků 21.12.18 11:34

Dekuju! Tak to vyresim postou.
Minesse: Kdyz se to vybere moc rychle(treba v roce dítěte), tak uz pak nemůžu zustat doma treba do tech jeho 3 let, kdyz si to rozmyslim…

finduska
Neúnavná pisatelka 17260 příspěvků 21.12.18 11:40

@Veverice4 podle meho můžeš,ale zadarmo. Prispevek a dovolena jsou na sobe nezavisle :think: Teda takhle na tom jsem ja

rozand
Závislačka 4522 příspěvků 21.12.18 11:43

@finduska ano, jen se to musi nahlasit na pojistovnu, pokud je nezamestnana

histep
Kelišová 5187 příspěvků 21.12.18 11:44

@Veverice4 Proč bys nemohla? Pobírání rodičovského příspěvku je něco jiného než rodičovská dovolená od zaměstnavatele.

eumedon
Extra třída :D 14608 příspěvků 21.12.18 19:37
@Veverice4 píše:
Dekuju! Tak to vyresim postou.
Minesse: Kdyz se to vybere moc rychle(treba v roce dítěte), tak uz pak nemůžu zustat doma treba do tech jeho 3 let, kdyz si to rozmyslim…

Co je to za nesmysl?

ajmy
Kecalka 165 příspěvků 21.12.18 19:46

Doma můžeš být klidně až do 7 let dítěte. S pobíráním příspěvku to nemá nic společného.

eumedon
Extra třída :D 14608 příspěvků 21.12.18 19:50
@Minesse píše:
Muzu se jen zeptat, jaka je nevyhoda vybrat prispevek rychle? Zatim o zadne nevim, tak bych ho chtela vybrat co nejrychleji, ale mozna me vyvedete z omylu. Diky :)

Pro toho, kdo je v pracovním poměru a je finančně gramotný natolik, že před ním není nutno schovávat peníze, žádné. Odpadá naopak riziko, že přijde další dítě a nedobraná část RP propadne. Napadlo mne jenom, že příjemci RP jsou po dobu pobírání RP státními pojištěnci, což může mít význam u těch, kdo nejsou v pracovním poměru.

eumedon
Extra třída :D 14608 příspěvků 21.12.18 19:54
@ajmy píše:
Doma můžeš být klidně až do 7 let dítěte. S pobíráním příspěvku to nemá nic společného.

Do 7 let věku dítěte nedostane rodičovskou dovolenou. V tom, že s rodičovským příspěvkem to nemá nic společného, máš pravdu.

ajmy
Kecalka 165 příspěvků 21.12.18 20:00
@eumedon píše:
Do 7 let věku dítěte nedostane rodičovskou dovolenou. V tom, že s rodičovským příspěvkem to nemá nic společného, máš pravdu.

To je mi jasné, že dovolená je max na 3 roky. Podle mě má zkladatelka na mysli rod. příspěvek, akorát si plete pojmy nebo se špatně vyjádřila. Zvlášť, když o to chce žádat na pracáku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama