Prodloužení rodičovského příspěvku po výpovědi z práce

155
14.4.16 12:51

Prodloužení rodičovského příspěvku po výpovědi z práce

Dobry den, ted v červnu mi konci rodicak se synem. Zpět do prace me nevezmou, nejspíš půjdu s dohodou a odstupnym. Rodičovský příspěvek jeste vyčerpaný nemám, poslední mi prijde za červen. Jde mi o to, zda bych si mohla příspěvek rozložit jeste třeba na rok a zda za me stát bude platit sociální a zdravotní, kdyz budu v podstatě nezamestnana. Stejne budu hledat praci, ale nechce se mi na pracak kvůli tomu jejich uhaneni. O peníze nejde, podporu bych kvůli odstupnemu ze zacatku stejně nedostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78751
14.4.16 13:04

@Dvořka Jo, můžeš si ho rozložit a pak máš odvody pokryté. Když si ho nerozložíš, tak se pak můžeš přihlásit na ZP jako osoba pečující o dítě a odvody máš taky pokryté, akorát dítko nesmí do školky na víc jak 4 hodiny denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
14.4.16 13:07

@j.a.n.i1 dekuju za odpověď :) a se zamestnavatelem to uz tedy nijak řešit nemusím, kdyz jsme se dohodli na te dohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
14.4.16 13:07

@Dvořka Ne, nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
22.4.16 13:23

Zdravim, čeká mě něco podobného, v době nástupu na rodičovskou s druhým synem už jsem byla bez pracovní smlouvy, která byla na dobu určitou, ale díky manželovu zaměstnání jsem si zvolila rodičák do 3 let věku dítěte. Ten vyprší v srpnu. Chci si ho rozložit do 4 let věku dítěte. Chápu podle předchozí odpovědi správně, že i pokud jsem nezaměstnaná, bude mi stát pokrývat zdravotní pojištění až do ukončení pobírání příspěvku?
Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
22.4.16 15:50

@Želmíra Ano, chápeš to správně. Samozřejmě to platí pro případ, kdy nebudeš pracovat nebo budeš pracovat na DPP do 10 000,– pokud bys měla klasický pracovní poměr, tak se ti z platu zdravotní strhává i při pobírání rodičáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
23.4.16 10:58

@j.a.n.i1 mockrát děkuju :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
18.11.16 17:08

Mám ještě dotaz, je nutné, když si prodlužuji rodičák, nahlásit to na zdravotní pojišťovnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
18.11.16 17:10

A je to tedy opravdu tak, že když jsem na rodičáku, ale nejsem nikde zaměstnaná, tak sociální a zdravotní za mě platí stát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat