Prodloužení rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Caborina
Kecalka 461 příspěvků 06.03.17 13:45
Prodloužení RP

Dobrý den, ráda bych se zeptala zdali poradíte..Mám rodičák do 3 let malé, končí mi květen 2018..ale do bývalé práce se nevrátím je daleko a dělá se tam nepřetržitý provoz, rozhodla jsem se prodloužit o 7m rodičák (do prosince 2018) ze 7100 by mi to mělo klesnout na 4500, to ale neřeším…myslíte že mi UP vyhový nebo mi řeknou že jsem měla přijít dříve a ne 14m před koncem RP? a co mam pak dělat dále když mi vyhový? Jít ihned na VZP to nahlásit? Nebo stačí až ten měsíc co se mi to prodlužuje ten květen 2018? DOcela v tom mám chaoz..A na závěr jak se zaměstnavatelem když se tam nechci vrátit..Mám zažádano u něj do 3let malé..tak mám dát výpověd koncem unora abych k 30.4 skončila mi smlouva a nebo zavolat měsíc před že se tam nevratím…že potřebuji dohodou odejít :-( děkuji moc

Reakce:
 
MariMart
Kecalka 180 příspěvků 06.03.17 13:53

No tak prodloužení rodičáku řeší CSSZ, prodlužují bez problému, pokud dojdeš včas aby ti rodičák mohli přepočítat. Cím dele dojdes, tim nižsi vyslednou castku pak dostanes (celkově mas na rodicak 220000) V zaměstnání si po 3. roce dítěte sjednáš buď neplacené volno a nebo výpověď a nahásíš na pojišťovně že jsi osoba pečující o dítě do 4 let věku. Myslím, že v takovém případě je pak docházka do školky omezená na 4h denně.

 
Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 06.03.17 13:54

Výši RP si můžeš bez problémů snížit už teď, ÚP ti vyhoví, protože RP můžeš čerpat až do 4 let dítěte a změnu výše provádět co 3 měsíce. Na pojišťovně teď nic hlásit nemusíš, zaměstnavatel nahlásil, že jsi na RD a ta stále trvá, když trvá tvůj pracovní poměr. Na pojišťovnu se musíš nahlásit do 8 dnů od konce pracovního poměru.
V práci dej výpověď do konce února 2018, pokud se tam vracet nechceš, abys měla jistotu, že ti pracovní poměr skončí před třetími narozeninami dcery.

 
Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 06.03.17 13:55
@MariMart píše:
No tak prodloužení rodičáku řeší CSSZ, prodlužují bez problému, pokud dojdeš včas aby ti rodičák mohli přepočítat. Cím dele dojdes, tim nižsi vyslednou castku pak dostanes (celkově mas na rodicak 220000) V zaměstnání si po 3. roce dítěte sjednáš buď neplacené volno a nebo výpověď a nahásíš na pojišťovně že jsi osoba pečující o dítě do 4 let věku. Myslím, že v takovém případě je pak docházka do školky omezená na 4h denně.

Rodičovský příspěvek neřeší ČSSZ, ale úřad práce.
Na pojišťovně se nemusí hlásit jako osoba pečující o dítě, pokud bude pobírat RP - nahlásí se jako osoba pobírající RP a nebude mít žádné omezení ohledně docházky dítěte do školky.

 
MariMart
Kecalka 180 příspěvků 06.03.17 13:59

@Lendeš jj došlo mi to hned jak jsem to napsala

 
Caborina
Kecalka 461 příspěvků 06.03.17 14:01

@Lendeš děkuji :-) už sem se lekla že dítě budu moci dát do školky jen na 4 hodiny..Mohla bych jí tam dát ted, ve 2letech a 3msících ale nechci přijde mi to brzo, tak pravě jí dam až 3+ ale potřebuju to protahnout do toho prosince tak aby jsme měli čas a mala se vklidu adaptovala..:-) a ja si mohla v klidku něco sehnat..Bylo v plánu druhé ale bohužel z toho sešlo, jinak bych si to rovnou takto nastavila :-( ve středu zajedu na UP a zažádám o prodloužení o 7 měsíců, nebo jak to je? Budou chtít měsíce o kolik chci prodloužit nebo částku jakou chci pobírat? Mě to vyšlo ze 7100 na nějakých 4500 že klesnu :-/

 
Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 06.03.17 14:04

@Caborina Budou chtít vyplnit částku do formuláře a řeknou ti, do kdy ti to s tou částkou vychází.

 
micta
Generální žvanilka 23927 příspěvků 06.03.17 14:11

@Caborina budou chtít částku. Mě to nikdo nepřepočítával, musela jsem si to spočítat sama.

 
IrenkaV.
Závislačka 2559 příspěvků 08.01.18 11:20

Dobrý den,
snad mi tu ještě někdo odpoví.
příští týden mi končí RP. v zaměstnání jsem byla žádat o dva měsíce prodloužení, o neplacené volno, na sociálce jsem si zbytek částky kterou jsem nevyčerpala rozdělila na leden i únor. tedy od 1.března 2018 mám nastoupit do zaměstnání. Na zdravotní pojištovně mi řekli že leden i únor budu mít zdravotní pojištění zaplacené, chci se jen zeptat zdali syn může do školky i nadále chodit nebo třeba jen do oběda?
moc děkuji. ;)

 
Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 08.01.18 11:43

@IrenkaV. Může chodit bez omezení. Omezení by bylo, kdybys měla už rodičák dobraný a musela se zaevidovat jako osoba pečující o dítě do 7 let. Ale když pobíráš RP, tak to omezené není.

 
IrenkaV.
Závislačka 2559 příspěvků 12.01.18 09:24

@Lendeš moc děkuju

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >