Prodloužení RP a budu bez peněz už v prosinci?

119
10.11.19 08:08

Prodloužení RP a budu bez peněz už v prosinci?

Ahoj holky, potrebuji poradit. Syn bude mit 18.12.- 3roky. Mam 3 letou variantu RD. Jako to ted dela kazdy tak i ja si pujdu prodlouzit RP cca do kvetna. (pak nastupuju na dalsi materskou)
Jde mi o to, ze se to pry vyplaci zpetne, takze teoreticky bych mela dostat výplatu za listopad v prosinci a za prosinec v lednu. Jenze kdyz jsem byla nejak v lete na urade tak mi pani rekla, ze v prosinci dostanu vyssi castku cca 14000 kc takze jsem pochopila ze mi asi vyplati uz i tu co by mela jeste prijit v lednu? Ptam se na to, kdyz zazadam o prodloueni RP tak mi z ten zbytek co tam mam rozpocitaji do toho kvetna, nez se k tomu samozdrejme od noveho roku pripocte to navyseni, cili budu v prosinci temer na uplnem minimu penez, nebo jeste v prosinci dostanu normalne 7000kc a jakoby od ledna se to rozpocita. Nevim jak lip to vysvetlit, snad nekdo poradi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6846
10.11.19 08:15

@Ellka92 ano, když nic neuděláte, tak pokud je za prosinec menší, tak vám to sloučí a pošlou v prosinci najednou. A pokud si to pujdete změnit teď, tak vám ten zbytek (listopad, půlka prosince) rozpočítají na těch (listopad až květen) takže v prosinci dostanete zlomek toho, co máte normalně. A v lednu se vám to automaticky nepřičítá apod. pouze se to automaticky se stejnou částkou nátahne do 4 let. Takže budete muset jít v únoru, si to jít zvednout na max. takže ten šušeň dostanete za listopad, prosinec a za leden, pak za unor až květen to maximum co můžete.

Každopádně toho 19.12. nastupujete zpět do práce nebo to máte řešený nepalceným volnem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
10.11.19 08:19

@Ellka92 Pozor ma to, ze menit se muze 1× za 3 mesice, takze dalsi zmana az v unoru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
10.11.19 08:19

@Cenarius A kde se prosím hlásí do kdy chci pobírat RP? Myslela jsem, že je to dané tou částkou, tj. když se dovybere tak konec.
Jsem v podobné situaci jako paní nahoře, částku jsem snížila tak aby byl vyplacen leden a únor a nedoslo k proplacení s prosincovou částkou. RP bych pak chtěla pobírat celý rok 2020 než budou dceři 4roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
10.11.19 08:20

@Cenarius vim ze se to nenavysi automaticky, to jsem asi blbe napsala. Budu na neschopence do kvetna nez nastoupim na materskou. Nemam praci kde muzu pracovat jako tehotna a neplacene volno neposkytuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
10.11.19 08:22

@Kosopemi to me nenapadlo, dekuji. Pujdu tam ted v listopadu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
10.11.19 08:22

@Cenarius no já si myslím, že v listopadu dostane ještě plnou částku za říjen a pak v prosinci a v lednu minimum, pokud to rozloží. Asi i za únor protože to jde změnit zas až po třech měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6846
10.11.19 08:24

@vannilka ano, doba je dána tím, jakou částku si tam nastavíte z toho kolik vám tam zbývá. to je jediná věc, která ovlivňuje dobu pobírání RP a ještě věk max 4 roky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
10.11.19 08:24
@Netopýr1 píše:
@Cenarius no já si myslím, že v listopadu dostane ještě plnou částku za říjen a pak v prosinci a v lednu minimum, pokud to rozloží. Asi i za únor protože to jde změnit zas až po třech měsících.

Jenze zadat se muze 1× za 3 mesice, takze to v lednu nepujde.
Pardon, cetla jsem neco jineho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
10.11.19 08:26

@Netopýr1 v listopadu dostanu jeste normalni castku 7000kc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6846
10.11.19 08:26

@Netopýr1 nikde jsem nepsal, že v listopadu za říjen má dostat míň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6846
10.11.19 08:29

Jestli tam zustalo třeba 10tis, tak to pak má na ty 3 měsíce po 1500,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
10.11.19 08:31

@Cenarius takze kdyz si to pujdu prodlouzit ted v listopadu po vyplaceni vyplaty za rijen, protoze ted uz to ani jinak nestihnu tak jestli dobre chapu budu ten susen :mrgreen: jak pisete mit v prosinci, lednu a asi i unoru a az od brezna uz vyssi castku 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6846
10.11.19 08:38

@Ellka92 já si myslím, že ano. A za únor, březen, duben a květen do výše mateřské. Tak těžko říct, kolik stihnete z těch 80tis vybrat. Možná většinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
10.11.19 08:41

@Cenarius nejde mi ani tak o to kolik stihnu vybrat ale nechci byt do kvetna jen na nemocenske, penize se budou hodit na spoustu veci tak proc toho nevyuzit, byla bych blby kdybych to nechala plavat. Jen teda ty 3 mesice musim nejak prezit na tom minimu ale budu zaroven i pobirat nemocenskou, ale nevim od kdy mi bude chodit kdyz na ni nastoupim toho 19.12.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat