Prodloužení RP na 4 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbraaa
Povídálka 43 příspěvků 17.03.18 19:37
Prodloužení RP na 4 roky

Dobrý de,
prosím o radu,,jak na úřady,, ????
Syn má 2.6 tři roky a z různých důvodu si chci prodloužit rodičovskou na 4 roky.
Na úřadu práce jsem rozpočítala zbývajicí částku na 4 roky a poslala zaměstnavateli žádost o neplacené volno o další rok. Řeším ale jak na socialní a zdravotní.
ZP se tedy platí automaticky státem jako osobě pobírajcí RP?
Sociálka se platit nemusí, že do 4 let se to bere jako náhradní doba započítavana do duchodu?

Podle všeho by na mě nemělo platit žádné omezení školky (jen na 4h denně) a přivýdělek je tedy take bez omezení?

Moc děkuju, všude jsou ruzné informace a jsem z toho zmatena :)

Bara

Reklama

Reakce:

mattule
Závislačka 3104 příspěvků 17.03.18 19:59

Podle mě platí i sociální..taky to ted chci zjistovat, ale já řeším jinej problém - vím, že po mateřské nemám zpátky místo a mám pocit, že kdybych si ho protáhla o rok, že přijdu o odstupné…

zoy
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 17.03.18 20:01

Pokud ti zbývá dostatečná nevyčerpaná částka (potřebuješ 50Kč x počet měsíců, které ještě chceš pobírat RP), tak vyraž na úřad a proveď změnu. Zdravotní platí stát, je to náhradní doba a do školky může.

zoy
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 17.03.18 20:03

@mattule Rodičovskou dovolenou si prodloužit nemůžeš. Rodičovský příspěvek ano. Takže pokud jsi připravena nastoupit po 3 letech do práce a dostaneš výpověď, tak klidně RP pobírat můžeš.

mattule
Závislačka 3104 příspěvků 17.03.18 20:10

@zoy no já právě zvažuju, co je pro mě výhodnější. navíc pořád doufám, že do tý doby porodim, čimž by se to vyřešilo, mám ještě rok…

Lendeš
Závislačka 4571 příspěvků 17.03.18 22:07

@Barbraaa Sociální řešit nemusíš. Zdravotní ti bude hradit stát jako příjemci RP, ale na pojišťovně je po skončení RD potřeba nahlásit, že dál jsi příjemcem RP. To by měl nahlásit zaměstnavatel, když jsi zaměstnaná a ty bys mu to měla doložit např. čestným prohlášením, ale možná po tobě bude chtít pojišťovna i doklad o pobírání RP (např. doložení dopisem z ÚP). Školka je bez omezení a přivýdělek taky. Jen pokud bys pracovala pro jiného zaměstnavatele, který má stejný předmět činnosti jako současný, potřebovala bys souhlas současného.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Kdo napadl Kvitovou? Je mu 54 a motá se kolem drog! Jeho anonym se vzdal odměny

Včera večer se objevila zpráva, že policisté údajně zadrželi muže, který je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama