Reklama

Prodloužení RP na 4 roky, školka a výdělek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rosalin88
Povídálka 50 příspěvků 28.03.18 10:56
Prodloužení RP na 4 roky, školka a výdělek?

Dobrý den,
Chtěla bych si prodloužit RP na 4 roky. Zajímalo by mě jak je to aktuálně se školkou a přivýdělkem. Mohu dítě dát do školky od kdy a na jak dlouho? Mohu si při čtyřleté variantě přivydělat? Děkuji za odpověď. :kytka:

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5129 příspěvků 28.03.18 11:09

Přivydělat si u RP můžeš neomezeně. A docházka do školky u dětí starších dvou let se nesleduje, u mladší dvou let je omezená na 46 hodin měsíčně.

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 28.03.18 11:11

Záleží, jestli jste zaměstnaná nebo ne

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 28.03.18 11:12

@Lendeš to není pravda, kdyby byla matka hlášená jako osoba pečující o dítě, tak smí mít dítě ve školce max. na 4 hodiny denně

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 28.03.18 11:15

@Rosalin88 záleží, zda máš HPP či ne.. pokud jo, nemusí Ti vyhovět. POkud si natáhneš RP na 4 roky, nejsi vázaná smlouvou, můžeš mít dpč v klidu - od dvou let se to nesleduje, nepřijdeš o rd.

Lendeš
Kelišová 5129 příspěvků 28.03.18 11:15
@iiiv píše:
@Lendeš to není pravda, kdyby byla matka hlášená jako osoba pečující o dítě, tak smí mít dítě ve školce max. na 4 hodiny denně

Bavíme se tady o RP = rodičovský příspěvek.

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 28.03.18 11:20

@Lendeš proto jsem psala, že záleží, jestli je zaměstnaná. ale RP si může prodloužit každý, když má ještě z čeho.

Lendeš
Kelišová 5129 příspěvků 28.03.18 11:23

@iiiv Zakladatelka se ptala na rodičovský příspěvek. Tys psala o osobě pečující o dítě, která s tím nemá nic společného.

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 28.03.18 11:23
@iiiv píše:
@Lendeš proto jsem psala, že záleží, jestli je zaměstnaná. ale RP si může prodloužit každý, když má ještě z čeho.

Ne, právě proto, že se bavíme o RP je úplně jedno, jestli je nebo není zaměstnaná. Pokud žena pobírá RP, školka omezená není, pokud je nahlášená jako osoba pečující o dítě na pojišťovně, školka omezená je.
Proto jsem si posledních pár korun RP rozložila až do 4 let věku dítěte, abych byla krytá (a doporučila jsem to i všem svým známým).

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 28.03.18 12:03

Tak to se omlouvám, že tady zakladatelku matu :oops:

Rosalin88
Povídálka 50 příspěvků 28.03.18 13:42

Děkuji mockrát. První dítě je starší a od té doby se to dost změnilo. Můj zaměstnavatel ukončil podnikání, když byl malý již na světě. Nevím co bude dál. Ani nevím jak jsem v tomto případě kryta či nikoliv 8o

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama