Prodloužení ukončené neschopenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katty1111
Nováček 10 příspěvků 11.03.19 15:23
Prodloužení ukončené neschopenky

Ahoj chtěla bych se zeptat… Byla jsem u obvodní na neschopence s močovými cesty pak jsem otěhotněla a gynekolog mi řekl že mám k němu nastoupit na neschopenku 25.3.2018, tak jsem to říkala doktorce ale ona to spletla a napsala mi 11.3.2018 protože jsi myslela že půjdu pak rovnou na mateřskou jenže tu mi neschválily a jdu na rodičovský příspěvek no jenže jsem si toho nevšimla až pátek a to tam doktorka je jen do 10:00 a já ji nestihla zavolat a volala jsem ji dneska že mi tam napsala špatný datum, a ona mi řekla že sestřička to v pátek poslala už na sociálku, zaměstnavateli jsem ještě ukončení neodevzdala. Bohužel bydlím v Praze a obvodní mám daleko ale domluvily jsme se že za ní zítra pojedu a vyřešíme to. Měl jste prosím někdo s tímhle zkušenost. Děkuji moc za každou radu.

Reakce:
Elishka1
Závislačka 3195 příspěvků 11.03.19 15:27

může ti napsat novou neschopenku, bude se to počítat jako jedna neschopnost, když to bude navazovat

anebo nevím, zda by se to dalo vyžádat zpět, to asi ne

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 11.03.19 15:38

Nějak nerozumím tomu příspěvku. Kdy jsi otěhotněla? Od kdy jsi byla na té neschopence? Píšeš že jsi byla teď ukončit neschopenku na močové cesty a otěhotněla jsi a pak že bys měla termín nástupu na mateřskou? Jestli je neschopenka ukončena dnešním dnem tak se dá ještě otevřít a pokračovat v ní. To jde ale jen 3 dny zpětně (tedy někdy do čtvrtka), potom by se musela vystavit nová, Což znamená opět 3 dny zdarma a prvních 14 platí zaměstnavatel. Ale pokud už jsi zdravá a jediné na co bys měla tu neschopenku je těhotenství tak by neschopenku měl řešit spíš gynekolog. Obvodní nemůže napsat neschopenku na těhotenství.

Katty1111
Nováček 10 příspěvků 11.03.19 15:49

@Lucka1111 napsala jsem zprávu :)

Uslava
Kecalka 331 příspěvků 11.03.19 15:54

@Katty1111
Obvodní ti ukončila neschopenku k 11.3.? Tak jdi zítra ke gynekologovi a ten ti napíše jinou, ne? Jestli tu od gynekologa máš už napsanou, tak jdi na těch pár dnů do práce a nebo si vezmi dovolenou. To by nešlo?

Katty1111
Nováček 10 příspěvků 11.03.19 15:57

@Uslava právě že nešlo protože v práci mi dali výpověď a byla jsem pod ochranou lhůtou ale tímhle se mi to všechno zamotalo :expressionless: :pensive: a už jsem to řešila s gynekologem po telefonu protože ten tam tedka není až od příštího týdne od středy :expressionless:

Uslava
Kecalka 331 příspěvků 11.03.19 16:00
@Katty1111 píše:
@Uslava právě že nešlo protože v práci mi dali výpověď a byla jsem pod ochranou lhůtou ale tímhle se mi to všechno zamotalo :expressionless: :pensive: a už jsem to řešila s gynekologem po telefonu protože ten tam tedka není až od příštího týdne od středy :expressionless:

Když se to může zamotat, tak se to zamotá. :think: Tak držím palce ať ti to dobře dopadne. :mavam:

Katty1111
Nováček 10 příspěvků 11.03.19 16:04

@Uslava Děkuji moc, právě to jsem nechtěla aby se mi to stalo protože doktorka už je starší a špatně pochopila a já jsem se měla dřív podívat na ten papír že je to dobře vyplněné :expressionless: :pensive:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 11.03.19 16:14

@Katty1111 počkej co jestli je dobře vyplněné? Měla jsi jí říct že to nechceš ukončit. Ona tam nemohla dát pozdější datum než 11.3 pokud jsi tam byla v pátek

cell
Echt Kelišová 8169 příspěvků 11.03.19 16:36

Taky tomu nerozumím. Infekce močových cest, na to neschopenka, to už je nejspíš vyřešené … a mezitím těhotenství … a důvod pokračování té PN?? :think:

lachtanice86
Echt Kelišová 7603 příspěvků 11.03.19 18:06

Napiš to pořádně. Od kdy jsi měla pn na mocak, od kdy jsi těhotná? Kdy máš termín porodu? Kdy byl ukončen pracovní poměr? Jak dlouho trval? Nepišeš spoustu důležitých informací

Váš příspěvek
Reklama