Prodloužit si rodičák, nebo hledat práci?

Anonymní
21.4.17 21:27

Prodloužit si rodičák,nebo hledat práci

Řeším teď takovou situaci, že syna mi nevezmou do školky, rodičák mi končí v červenci. Měla bych nastoupit do práce, ale nemůžu se tam vrátit kvůli směnám, partner dělá taky na směny a bylo by to těžko zvladatelne.Ale hlavně, pokud nemáme školku, tak ani do te práce teď nemůžu. Tak řeším, jestli je lepší dát výpověď, a jít na pracák, hledat práci a shánět soukromou školku, a nebo si o rok prodloužit rodičák, s tim, ze budu mit pár stovek na měsíc…V práci tu výpověď musim dát tak jako tak, protože mi neplacené volno nedají…Jak byste to řešily vy?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

ZuzaMi
21.4.17 21:31

Já bych si našla vhodnou práci a prcka dala do soukromé školky.. do září se určitě něco najde.

• Nahlásit
  • Citovat
7319
21.4.17 22:28

Pokud máš možnost soukromé školky, tak bych dala dítě tam a šla bych do práce. Já budu na podzim ve stejné situaci. Dítě mi pravděpodobně do školky nevezmou a já musím nastoupit do práce. Bohužel tu žádná možnost soukromé školky není, tak je to pro mě taky problém, o práci přijít nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.17 11:04

Díky. Jenže ja předpokládám, že úplně hned tu praci taky asi neseženu, zvlášť, když potřebuji na jednu směnu. Tak nevím, je lepší do té doby být na úřadu práce a nebo si prodloužit ten rodičák..Protože zas při rodičáku si pak normálně vydělávát můžu, pokud se nepletu..
A v soukromé školce nevím, jestli bude místo, to se dozvím zhruba za měsíc, jestli máme šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
7319
23.4.17 21:19

Nevím no… asi bych si prodloužila rodičák a během toho si našla tu práci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.17 22:54

Myslim si, ze na pracaku by nikoho nezajimalo, ze nemate hlidani. Ja bych prodlouzila rodicak a v klidu hledala skolku a pak praci bez nejakeho natlaku uredniku a povinnych schuzek a buhviceho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7444
24.4.17 09:05

Pokud nemáš v plánu nastoupit po třetích narozeninách dítěte, tak musíš podat výpověď, tak aby ti výpovědní lhůta stihla doběhnout před třetími narozeninami dítěte, na to když tak pozor. Na pracáku jako uchazeč o zaměstnání bys měla nárok na alespoň malou podporu v nezaměstnanosti, zároveň by ses tam ale měla přihlásit až v momentě, kdy budeš schopná do práce nastoupit. Já bych osobně intenzivně hledala tu soukromou školku a zároveň práci, než být na rodičáku další rok za pár stovek.

A ještě k tomu rodičovskému příspěvku. To prodloužení musíš taky udělat s dostatečným předstihem, abys tam ještě vůbec měla peníze, které by se daly na další rok rozpočítat. Nevím dokdy ti to teď vychází, kolik tam zbývá peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
24.4.17 14:59

@Lendeš a proč by měla dávat výpověď ona? Není lepší, když tu výpověď dostane od zaměstnavatele?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7444
24.4.17 16:10

@Pomka Proč by ji měl dávat výpověď zaměstnavatel, když zakladatelka nemá školku a nemůže nastoupit kvůli směnám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
24.4.17 18:40
@Lendeš píše:
@Pomka Proč by ji měl dávat výpověď zaměstnavatel, když zakladatelka nemá školku a nemůže nastoupit kvůli směnám?

Tak beru to takhle… chci do prace nastoupit, jenze nemuzu ve 3 letech ditete…ze zakona mi drzi zamestnavatel praci 3 roky. Ja nenastoupim, tak mi posle vypoved. Proc bych ji mela podavat ja? Ja nastoupit chci, on mi nechce pockat napr 3 mesice navic (teoreticky, vim, ze nemusi, cili cekam vypoved z jeho strany :nevim: ). Mne to tak i rekli, ze mi ji poslou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7444
24.4.17 19:32

@Pomka Proč bys ji měla podávat ty? Protože na tvé straně je problém - ty nemůžeš nastoupit.

Pokud nenastoupí, tak dostane áčka za absenci, může dostat výpověď nebo okamžité zrušení za hrubé porušení povinností a bude bez nároku na podporu v nezaměstnanosti + bude to mít uvedeno v zápočťáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
24.4.17 20:06

@Lendeš tak mne rekli, ze mi ji poslou v takovem pripade. Predpokladam, ze v realu je to na dohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7444
24.4.17 20:18

@Pomka A co ti napíšou jako důvod výpovědi? Já bych se na to nespoléhala. Když člověk ví, že nastoupit nemůže, tak má dát výpověď nebo zavčas se zaměstnavatelem podepsat dohodu o ukončení pracovního poměru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
24.4.17 21:40

@Lendeš píšeš ale, že bude bez nároku na podporu v nezaměstnanosti za hrubé porušení, ale vždyť když dá výpověď, tak taky nemá nárok, ne? Nebo se pletu? Hele, důvod nevím, můžou napsat, že pro mě nemají místo apod. Já se ptala, jestli mi počkají třeba 3 měsíce a oni, že nesmí čekat, že automaticky pošlou výpověď. Samozřejmě se budu domlouvat co a jak a nebudu dělat mrtvýho brouka a čekat na dopis :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7444
24.4.17 21:54

@Pomka I pokud dá člověk sám výpověď, tak má nárok na podporu - dle důvodu výpovědi se pak podpora buď krátí nebo nekrátí. Mezi vážné důvody, pro které se podpora nekrátí, patří např. péče o dítě do 4 let nebo důvody spočívající v docházce dítěte do školky. V případě zakladatelky ale, pokud by šla na pracák z rodičovské, tak má nárok jen na nízkou podporu, která se počítá z průměru v národním hospodářství - cca 4 tis. první dva měsíce, pak nižší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama