Profesionální sportování

76
29.8.21 17:05

Profesionální sportování

Zdravím všechny… Je tady někdo, kdo dělá nebo dělal profesionální sport ve vyšším věku?
Já dělala od malá gymnastiku cca 6 let a 12 let mažoretky. Před 2 lety jsem s tím skončila. A nyní sem se rozhodla že znova začnu.. Všichni mi to rozmlouvaji, že už sem stará ( je mi 18 ), potřebovala bych začít opět něco dělat jinak se doma zblázním…
Jaký máte názor na sportování v tomto věku, a je tu někdo takový kdo třeba i ve vyšším věku sportuje či sportoval?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27072
29.8.21 17:18

A co by jsi chtěla dělat profesionálně, mažoretky? To se dá? Však to můžeš dělat pro zábavu a uvidíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.8.21 17:21

@pikola chtěla jsem jít do jiného týmu a normálně se tomu věnovat, jezdím po soutěžích, i postupových takže bych se dostala i do zahraničí a trénovat mladší děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2275
29.8.21 17:25
@Eelinna píše:
@pikola chtěla jsem jít do jiného týmu a normálně se tomu věnovat, jezdím po soutěžích, i postupových takže bych se dostala i do zahraničí a trénovat mladší děti.

Tak to prostě udělej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27072
29.8.21 17:28
@Eelinna píše:
@pikola chtěla jsem jít do jiného týmu a normálně se tomu věnovat, jezdím po soutěžích, i postupových takže bych se dostala i do zahraničí a trénovat mladší děti.

Tak běž ne :nevim: dospělá už jsi, takže rodiče tě nikam vozit nemusí, Můžeš to dělat jako koníček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17921
29.8.21 17:34

Rozhodně sportuj.

není nejmenší důvod proč bys nemohla soutěžit a vyhrávat, natož proč by sis nemohla dodělat vzdělání na trénérskou pozici.

Ano, pokud tě předtím hodně podporovali rodiče a už je to nebaví dělat ti servis, tak to samozřejmě bude složitější, ale není to nic, co bys nezvládla.

A ne, v 18 vážně nejsi stará.

Ostatně letos se do Tokia kvalifikovala čtyřicetišestiletá gymnastka Oksana Chusovitina ve svých 46 letech.

Příspěvek upraven 29.08.21 v 17:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.8.21 17:40

@Ou rodiče mě nikdy nějak nepodporovali.. Financovali mi to a říkali že i na dále budou. Ale pořád říkají že sem stará, že se mám radši učit, a ničím si zdraví( ano je pravda že mám kolena v háji, a opakovatelně zánět šlach v ruce ) ale myslím že tohle není důvod sedět doma. A děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27072
29.8.21 17:43
@Eelinna píše:
@Ou rodiče mě nikdy nějak nepodporovali.. Financovali mi to a říkali že i na dále budou. Ale pořád říkají že sem stará, že se mám radši učit, a ničím si zdraví( ano je pravda že mám kolena v háji, a opakovatelně zánět šlach v ruce ) ale myslím že tohle není důvod sedět doma. A děkuji.

Tak si dodělej školu a u toho sportuj :nevim: a neříkej, že tě nepodporovali, když ti to celé platili a chtějí dál :roll: že tě hanba nefackuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17921
29.8.21 17:50

@Eelinna no vidíš. Tak k tomu důsledněji dbej na kompenzační cvičení a na regeneraci a ono to půjde.

A ano - dodělej maturitu a pak jdi na nějaou fakultu tělesné výchovy a dodělej si trenérské licence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.8.21 17:52

@pikola oni chtěli abych dělala Latinské tance.. Řekli třeba na soutěži že gratulujou atd. Ale nikdy nebyli nadšení jak sem trávila skoro každý den na tréninkach atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.8.21 17:53

@Ou dívala sem se že se dá udělat jen kurz, nějakých pár měsíců.. Na výšku chci na medicínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27072
29.8.21 17:56
@Eelinna píše:
@Ou dívala sem se že se dá udělat jen kurz, nějakých pár měsíců.. Na výšku chci na medicínu.

A kdy by jsi při medicíně stihla profesionální sport? :think: máš v tom trošku binec co chceš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.8.21 18:02

@pikola ano. Dala bych si kombinované studium, takže bych měla čas i sportovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32531
29.8.21 18:05
@Eelinna píše:
@pikola ano. Dala bych si kombinované studium, takže bych měla čas i sportovat

a seš si jistá, že se dá medicína studovat dálkově?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
10592
29.8.21 18:06
@Eelinna píše:
Zdravím všechny… Je tady někdo, kdo dělá nebo dělal profesionální sport ve vyšším věku?
Já dělala od malá gymnastiku cca 6 let a 12 let mažoretky. Před 2 lety jsem s tím skončila. A nyní sem se rozhodla že znova začnu.. Všichni mi to rozmlouvaji, že už sem stará ( je mi 18 ), potřebovala bych začít opět něco dělat jinak se doma zblázním…
Jaký máte názor na sportování v tomto věku, a je tu někdo takový kdo třeba i ve vyšším věku sportuje či sportoval?

Pokud je to nějaký mainstreamový sport na vyšší úrovni, zasahuje do dalších sfér života - soukromí, práce, škola… A zvlášť ta škola bývá zásadní problém, mám s tím z profesní stránky dost bohaté zkušenosti a nekončívá to dobře.

Nedovolila bych svému děcku sport na takové úrovni, tedy dovolila, ale jak by jen lehce zahaprovala škola, řešila bych to asi dost razantně..

Na druhou stranu, ty děláš mažoretky, to je trochu jiný level, tam bych se nebála vůbec ničeho - s chutí do toho a hodně štěstí. Jen nezanedbávej školu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat