Status studenta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 14:50
profil studenta?

Ahoj, studuju střední zdrav. školu a jsem ve třetím ročníku. Chtěla bych přestoupit na dálkové studium, ale někde jsem četla, že potom ztratím profil studenta. Mamka na mně dostává sirotčí důchod, ale jen do doby, co studuju, protože už mi bylo 18 let. Znamená to, že když ztratím profil studenta, nebude důchod dostávat? Nebo existuje ještě nějaká jiná forma studia, než denní, která by nebyla každý den a status studenta by mi zůstal? popř kde? Děkuji moc za odpovědi

Reakce:
M-A
Kecalka 293 příspěvků 05.05.19 14:56

Individuální studijní plán, ale podmínky k udělení má každá škola asi dle svého školního řádu :nevim:

kjhui
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 05.05.19 15:00

Pokud budeš pracovat a dálkově studovat, tak nebudeš nezaopatřené dítě (=student 18 - 26let)..

Karolinka99
Stálice 78 příspěvků 05.05.19 15:00
@Anonymní píše:
Ahoj, studuju střední zdrav. školu a jsem ve třetím ročníku. Chtěla bych přestoupit na dálkové studium, ale někde jsem četla, že potom ztratím profil studenta. Mamka na mně dostává sirotčí důchod, ale jen do doby, co studuju, protože už mi bylo 18 let. Znamená to, že když ztratím profil studenta, nebude důchod dostávat? Nebo existuje ještě nějaká jiná forma studia, než denní, která by nebyla každý den a status studenta by mi zůstal? popř kde? Děkuji moc za odpovědi

No milacku, asi ti s profilem moc nepomuzu, ale dam ti mnohem cennejsi radu, ktera ti muze uplne zmenit zivot.
Jdi sbirat zkusenosti do zahranici, v Nemecku ci Rakousku Jdi nekam na staz do nemocnice a zkus svets zenateho reditele nemocnice nebo lepe soukrome kliniky. Hodil by se reditel banky, ovsem chapu ze pokud mas stredni zdravotnickou, pak staz v bance je trosku obtiznejsi, nicmene pokud jsi stihla blondyna, zkusila bych i tu banku.
Jakmile svedes zenateho reditele, pak uz je to celkem snadne, dostanes se do kolotoce darecku a velkych penez, svedes jineho a dalsiho, a dalsiho a za rok dva jes zajistena na cely zivot i tve deti i tva nemocna maminka.
Az budes mit ve 20 novy mercedes a vilku v nemecku, koho bude zajimat nejaky profil na zdravotni skole?
Kdyz budes dost bohata, povis milenci, at ti tu zdravotni skolu koupi k narozenam a sama budes urcovat co se stane.
Vezmi svuj zivot do svych rukou a zacni psat knihu sveho osudu, vykasli se na tyhle formality a koukni se na to z nadhledu.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 05.05.19 15:03

Myslíš statut studenta…
pokud vím, mají ho jen studenti na DENNÍM studiu, takže spíš řeš denní s povolením individuálního studijního plánu..
jsi na konci třetího ročníku, vřele ti doporučuji ten jeden jediný rok ve stávající škole zůstat, co se stalo tak zásadního, že ten rok nemůžeš vydržet docházku jako běžný denní student - když máš 3/4 za sebou??? našla sis nějakou práci? nevím, jakého máš ředitele/ku, ale indiv. plány se udělují z opravdu závažných důvodů (většinou zdravotní.. nebo sportovní reprezentace apod.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 15:04

Můžu se zeptat, proč nechceš studovat denní studium? Musíš jít do práce? Nebo se ti jen nechce chodit do školy? Znám hodně lidí, kteří dálkově studium nedokončili. Pokud to jde, studuj klasickou cestou, už máš skoro konec 3. ročníku, byla by škoda to nedodělat. Mluvím z pozice matky, dcera dálkové studium nedokončila a spousta těch, co tam s ní chodila. Ale ona už naštěstí byla vyučená, takže pracuje v oboru a vzdělání má. Při práci je studovat těžší.

kjhui
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 05.05.19 15:09

Tady jsou celkem zajímavé věci.. zřejmě má status studenta i kombinované studium na VŠ ale nesmíš pracovat na smlouvu, jen na dohodu nebo podnikat za málo.. taky když se vdáš tak je nárok jen další rok.. jo taky sirotčí důchod je tvůj, nikoliv maminky.. netuším ale jak to je jestli jsi těhotná.. tam jedině SŠ dočasně přerušit nebo individuální studijní plán

https://www.penize.cz/…j-mate-narok

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 15:17
@kjhui píše:
Pokud budeš pracovat a dálkově studovat, tak nebudeš nezaopatřené dítě (=student 18 - 26let)..

https://www.cssz.cz/…prokazat.htm

Tady čtu, že mám nárok na sirotčí důchod u dálkového studia v případě že poživatel důchodu nevykonává výdělečnou činnost v rozsahu zakládajícím účast na pojištění.

Akorát moc nevím, co to znamená

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 15:17
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat, proč nechceš studovat denní studium? Musíš jít do práce? Nebo se ti jen nechce chodit do školy? Znám hodně lidí, kteří dálkově studium nedokončili. Pokud to jde, studuj klasickou cestou, už máš skoro konec 3. ročníku, byla by škoda to nedodělat. Mluvím z pozice matky, dcera dálkové studium nedokončila a spousta těch, co tam s ní chodila. Ale ona už naštěstí byla vyučená, takže pracuje v oboru a vzdělání má. Při práci je studovat těžší.

Jsem těhotná

Lucy75
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 05.05.19 15:24

To je krásný typický důvod pro Individuální studijní plán… takže nestresuj.. třeťák normálně ukonči, tak, abys měla řádně ukončený a klasifikovaný ročník a koncem června pak řeš s vedením školy individuál na poslední ročník.. nejsi první ani poslední, v mé době se ve 4.ročníku vždy pár těhulek našlo, některé to dochodily i normálně (pomáhala jim mamka, babička apod.) a některé individuálem, část stihla i v řádném termínu odmaturovat, část v září, neboj, vše se zvládne..

Váš příspěvek
Reklama