Progesteronove injekce vs Utrogestan a Duphaston

Anonymní
17.11.18 11:41

Progesteronove injekce vs Utrogestan a Duphaston

Ahoj devcata, omlouvam se za anonym. Mam jeden dotaz. Stalo se nektere prosim, ze vam urcity druh progesteronu proste neudrzel menstruaci a kdyz jste ho vymenily za jiny tak v pohode krasne udrzel?

Abych po psala situaci. Jsem 11 dni po ET, picham progesteronove injekce 25mg. Kdysi jsem zavadela Utrogestan 4-0-4 ale delal mi docela potize takze ho lekar vymenil prave za injekce. Kdyz jsem ale uzivala Utrogestan, tak jsem vzdy spinila pred menstruaci ktera nakonec dorazila vesmes nacas (+/- 1 den). Pak v laznich mi zase lekarka napsala Duphaston, docela konskou davku co si pamatuji a i pres to jsem pred menstruaci spinila a pak MS dorazila. Stejnej pripad jak u Utrogestanu. Takze abych to shrnula - Utrogestan a Duphaston i pri konskych davkach porad spineni a nasledna menstruace vesmes vcas.

Ted jsem 11 dni po ET 6denni blasty, spineni nikde a menzes proste zatim nic (cykly mam 27-31 dni - dnes 31DC takze o nejakem zpozdeni se ted neda mluvit). Moje mesicky se ale hlavne hlasi vzdy tak tyden dopredu spinenim, poradnou davkou PMS takze jsem totalne na ranu :mrgreen:

Zhruba 3 den po ET jsem mirne spinila ale jen jednorazove zhruba velikost 20ti koruny. Od 5.dne jsem mela natekla bolava prsa, nadymani, bolesti v pravem trisle, bolesti hlavy a mirne zaludek na vode ale posledni dva dny vse odeznelo a vyslovene zadne priznaky nemam. NIC! Test jsem si nedelala protoze jsem chtela pockat do 10. dne ale muz me prekvapil a naplanoval nam prodlouzeny vikend na horach takze rychloakce a testy si lezi doma pekne v sufliku :zed: Neptam se na to jestli jsem nebo nejsem tehotna, spis me zarazi ze by nizsi davka progesteronu udrzela menstruaci kdyz konske davky Duphastonu a Utrogestanu evidentne ne.

Diky moc a za projevene nazory a preji vam krasny den :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2290
17.11.18 12:02

Ahoj, při braní utrose 2-2-2 jsem menstruaci dostala ještě před vysazením utrose. Při dalším ketu přidány k utrogestanu obden injekce prolutex a ms přišla až 3-4den od vysazení léku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.18 12:11

@monzaj Dekuji mockrat za reakci. Nedelam si nadeje,ze by se to mohlo podarit, snazime se 6 let, vsichni kolem tehotni a my nic :(

• Nahlásit
  • Citovat
1197
17.11.18 13:14

Také jsme se snažili 6let. A máme z KETu dcerku. Já Teda píchala na udrzeni, také progesteron agolutin 20 injekci. Začinala jsem už 5dni pred KETem pote až do pozitivního tehu testu. Po pozitivním testu jsem brala utros 2-2-2 a i duphaston už nevím v jaké dávkování, já jsem Teda neměla zkusenost s tím jestli by mě držel MS,ja mela MS třeba jednou za tři měsíce a byla jsem totálně bez ovulace. A když jsem ala va vyvolavaji tak někdy stačila jedna někdy dve. Prostě jsem divná. Každopádně chci popřát hodně štěstí a brzke // na testiku :kytka: . A užijte si hory. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.18 16:08

@Kikulele Dekuji, me se vzdy ukazou dve carky na testu, docela pekne a pak? neudrzim ani pres kortikoidy ani pres progesteron a estrofem. Uvazujeme o nahradni matce a sama si pripadam, ze jsem selhala na plne care jako zena :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1197
17.11.18 17:32
@Anonymní píše:
@Kikulele Dekuji, me se vzdy ukazou dve carky na testu, docela pekne a pak? neudrzim ani pres kortikoidy ani pres progesteron a estrofem. Uvazujeme o nahradni matce a sama si pripadam, ze jsem selhala na plne care jako zena :,(

Ajo takhle, tak to je Me Moc lito,a mas vyšetření imunologicke? Jestli náhodou není problém tam,a není potřeba třeba větší dávka kortikoidu, já je taky přála ale nalou dávku bylo to asi spíše pro jistotu imuno nám nedělali. Chápu že je to hrozně náročné. A Moc ti přeji aby si Vas miminko našlo. A kolik už mate pokusu za sebou? A zvažovali jste i změnu CARu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.18 18:22

@Kikulele CAR jsme menili a natrefili jsme na to nejlepsi co jde, specialni imuno mam za sebou, neco malo mi nasli, okamzite nasadila doktorka kortikoidy a pustila nas do dalsiho cyklu, prej to neni problem. Je ale znat, ze lecba zabira aspon na tom, ze uz nemam teploty v dobe PMS a zmirnuji se i otoky ale ditko k nam porad nechce. Uvazuji uz vselijak :( cerne myslenky, uz nevim kam se obratit, zkusila jsem uz vsechno na svete. Dekuji mockrat za pomoc a omlouvam se za vylevy.

• Nahlásit
  • Citovat
1197
17.11.18 19:30
@Anonymní píše:
@Kikulele CAR jsme menili a natrefili jsme na to nejlepsi co jde, specialni imuno mam za sebou, neco malo mi nasli, okamzite nasadila doktorka kortikoidy a pustila nas do dalsiho cyklu, prej to neni problem. Je ale znat, ze lecba zabira aspon na tom, ze uz nemam teploty v dobe PMS a zmirnuji se i otoky ale ditko k nam porad nechce. Uvazuji uz vselijak :( cerne myslenky, uz nevim kam se obratit, zkusila jsem uz vsechno na svete. Dekuji mockrat za pomoc a omlouvam se za vylevy.

Nic se neděje,chapu tě, a Moc mě to mrzi. Moc bych si přála aby si Vas miminko našlo. Budu držet palečky,pokid doktorce věříš tak bych určitě ještě počkala třeba to tentokrát vyjde,moc bych ti to přála. Vim jak je to náročné finančně a hlavně psychicky. Přeji mnoho štěstí :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
24.11.18 14:56

Ahoj, mám hooodně podobný problém. Také si myslím, že druh progesteronu by mohl mít vliv alespoň na udržení menstruace . Mám za sebou 3ivf a 5 ketů. Jednou jsem místo utrogestanu měla prolutex a menstruace dorazila v podstatě po vysazeni. Skoro žádné špinění.Po dávkách utrogestanu 4-2-4 vždy špinění cca 6 den po vložení a kolikrát menstruace ještě dříve než jeji termin. Tak nevím zda to může mít vliv. Kortikoidy jsem užívala také. Prednison 5mg cca 5 dní před vložením. Nikdy se nezadarilo. v červenci jsme byli na imunologii, výsledky celkem v normě, doporuceno přeléčení a nasazen prednison 10mg měsíc před plánovaným ketem. Ket mám za sebou 5. Října,kontrola z krve 20.11. HCG 363 ale opět od 6 dne špinění a dnes 24.11. krvácení, bolesti v podbřišku a nejspíš konec. Test slábne. Dávkování utrogestanu 4-2-4. Prostě už nevím co může být špatně. Ale poprvé jsme měli naměřenou takovou hladinu HCG. Jinak embryo bylo po pgs. Jinak užívám euthyrox 137 na sníženou funkci štítné žlázy s autoimunitním zánětem. V pátek jsem si nechala vzít krev na štítnou abych věděla jestli se třeba nějak hodnoty nezmění s tou extrémní dávkou hormonů co do sebe člověk láduje..výsledky budu mít v pondělí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
24.11.18 20:13

@monull Moc mě to mrzi :hug: a Moc bych si přála.aby se vám při dalším pokuse embryjko chytlo a nepustilo. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
25.11.18 10:10

@Kikulele děkuji moc za reakci. Já už nějak ztrácím naději a to jsem neúspěchy vždy brala s nadhledem. Teď se neumím nějak nakopnout. :? Ale nějak bylo, nějak bude. Vůbec nevím jestli má smysl jít do posledního ivf, když to končí pořád stejně..nebo nějaké vyšetření, co by mohlo ještě něco poodhalit?? Máme imuno, genetiku, Hycosy s tekutinou. Ještě by mě zajímala jedna věc, jestli dělají všem párům před ivf test fragmentace DNA spermií?? Jestli je to základ? Nebo si to musi člověk zaplatit?? Hmm, člověk pořád tápe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
26.11.18 10:40

@monull jej tak to vubec netuším, nám dělali jen karyotyp, hormonalni. profil, spermiogram to je myslím takový základ co dělají všem a ještě jsem byla u endokrinologii kvůli štítné žláze, u nás byl problém v tom ze jsem neměla ovulaci a. pritel měl jen 2%zdravych spermii, proto jsem podstupovali IVF, a zkoušeli jste se třeba zaptat v jiném CARu třeba by pomohla změna, co CAR to jinej postup a tak třeba by to mohlo pomoct nebo se aspoň pobavit s jiným odborníkem preba ho něco napadne. Je mi to moc lito :( přeji aby jste se vytouzeneho děťátka dočkali) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
26.11.18 18:05

@Kikulele Ahooj, :) dnes jsme teda byly v car a žádného doporučení nebo napadu na vyšetření jsem nedostala, doktor jenom řekl, že neví kde je problém, že by tomu dal čas, ale nijak jsem to nehrotila, tento ket proběhl cca po 7 měsících, takže jsem to opravdu nehonila. Jinak nevím na co počkat????Byla jsem z jeho nekonverzace trošku mimo. Možná jsem chtěla slyšet trošku povzbuzení, nakopnutí … Ale spletla jsem se. Navštěvujeme Zlín a opravdu po dnešku uvažuji o změně..musím probádat diskuse..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
26.11.18 22:40

@monull nevím no pokud půjdete do dalšího pokusu asi bych nád změnou uvažovala, pokud doktor neví tak tam už asi nic nevymyslí. Já byla v Brně v Unice, a nemůžu si stěžovat žádné dlouhé čekací lhuty, i přístup super. I když já jsem to podstupovala loni na podzim,holky říkají, ze se to tam vystřídaly sestricky, to nevím chystám se tam v lednu na preventivku prehlasila jsem se tam od svého gydr. Mam zkušenost i z Repromedou a tam.me to nevyhovovalo ve všech směrech. Tak pokud nespechate zkusila bych si par CARu najít a domluvit konzultace, vzít sebou všechny výsledky vyšetření co mate za sebou a uvidíte třeba se vám někde zalíbí a navrhnout nějaky jiný postup a konečně to vyjde. Budu držet pěsti, my se Snazily 6let a rok a pul v CARu. Moc přeji aby si k vám miminko cestu našlo tak jako k nám. :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
29.11.18 18:26

@Kikulele děkuji :) ..zkusím ještě jednou imunologii. V létě jsme byly v Podolí v Praze a ted v car jsem dostala doporučení k Maličkové, jenže od úterý si tam volám a nikdo to nebere. Na stránkách není ani uvedena, tak nevím jestli ještě vubec ordinuje..všechno se to sešlo, připadám si hrozně bezmocná, chjo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama