Program pro děti na tyto dny?

1780
15.3.20 17:36

Program pro děti na tyto dny?

Ahoj maminky :mavam:
Ráda bych se od Vás inspirovala, co s dětmi doma děláte v těchto dnech, když se nedá nikam jít. Mám kluky 9 let, 3 roky a rok, kteří se doma už očividně nudí a běžné hračky a hry je nebaví. Zatím mě zachraňují tablety, televize a to, že je mohu vypustit na zahradu. Budu ráda za všechny typy, jak kluky doma zabavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9153
15.3.20 17:39

Já tablety zakázala.
Do skoby ve stropě jsem vrátila houpačku, a houpou se a vymýšlejí si samy soutěže.
Ale mám děti, které jsou si věkem trochu blíž, než tvoje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19747
15.3.20 17:42

My se budem pripravovat na velikonoce, uz sbiram vyfouknuta vajicka :D pak nejake domaci cviceni, holt ve stavu nouze sousedi přežijou chvili dupani :D pak mam v planu udelat synovi lov pokladu po byte, ze mu ruzne schovam nejake indicie, ukoly, skladacky apod :) dal nas budou zachranovat deskove hry (ted si gratuluju, ze sme jich v posledni dobe poridili dost novych), pak postavime bunkr z dek, polstaru atak, neco dobreho si upeceme a kdyz bude nejhur tak to jisti ta televize a mozna budu tak zoufala, ze naucim syna i hrat na xboxu. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
15.3.20 17:46

Vyrazit na vycházku do přírody, naučit se tam něco nového, jestli máte záhonky tak máte ideální pomocníky, upéct společně nějakou dobrotu v kuchyni, připravit se na Velikonoce, udělat úklid v hračkách… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25000
15.3.20 18:31
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
15.3.20 18:36

Mám kluky 8 a 2 roky a je to des..,. Starší má ještě zapal plic (TEĎ!!!) už druhy týden bere antibiotika. Takže ten musí být doma, postupně doháním skolu nebo je na PC nebo TV. S mladším musim být par hodin alespoň na
Zahrade. Starší mi pomaha trochu uklidit, uvařit, když se mu chce, proste to tak nějak plácáme. :nevim: :nevim: Rada se nechám inspirovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64909
15.3.20 18:56

Vaří, pečou, cvičí, staví puzzle, lepí modely, děláme betonové květináče, dřevořezbu, předěláváme zahradu, uklízí, čtou, dělaj úkoly, jezdíme na kole, chodíme do lesa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
15.3.20 19:02
@varenevejce píše:
Vyrazit na vycházku do přírody, naučit se tam něco nového, jestli máte záhonky tak máte ideální pomocníky, upéct společně nějakou dobrotu v kuchyni, připravit se na Velikonoce, udělat úklid v hračkách… :)

No jestli bude od zítra plošná karanténa tak fakt procházky nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28703
15.3.20 19:08

Uci se (teda od zitrka zacne), hraje na hud. nastroje, pomaha s miminem, dodnes jsme chodili na prochazky, mame ping-pongovy stul, budeme delat kytky, pomaha s miminkem, a mobil a Decko, hraje fotbal na zahrade, kazdy den asi hodinu. Spis nestihame nez bychom se nudili :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
15.3.20 21:13
@KahlanAmnel píše:
No jestli bude od zítra plošná karanténa tak fakt procházky nehrozí.

Tak třeba bydlí někde mimo město. My bydlíme na vsi a fakt si nedovedu představit, že někde někdo hlídá, zda jdu do lesa, co máme přes pole od domu a nikde nikoho nepotkám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
16.3.20 02:18
@Fazulina píše:
Tak třeba bydlí někde mimo město. My bydlíme na vsi a fakt si nedovedu představit, že někde někdo hlídá, zda jdu do lesa, co máme přes pole od domu a nikde nikoho nepotkám…

Tak naštěstí přírody se to netýká..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
16.3.20 05:29
@KahlanAmnel píše:
Tak naštěstí přírody se to netýká..
:palec: už jsem taky četla. To je fajn.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
30.3.20 22:43

Ahoj, já mám čerstvého 4leťáčka.

U nás jedeme pořád nějaké tvoření. Střídáme barvení (vodovky, pastelky, foukací fixy…), lepení, stříhání, obkreslování a modelínu.. Dneska jsme začali barvit vajíčka na Velikonoce. Abychom trochu suplovali školku.

Hodně ho baví od Albi Roztančené fixy. Hrajeme často Člověče, nezlob se, Černého Petra a stavíme puzzle. Zkus třeba rozstřihnout nějaké hezké obrázek z krabičky, časopisu na různé počet dílku a nechat je to jako puzzle spojit a nalepit na výkres.

Dále u nás frčí různé videa na cvičení z internetu - jóga, protahování, dětská gymnastika. Snažím se ho zapojit do vaření (míchá, krájí příborovým nožem a podává).

Jo a hodně se mi osvědčilo, že jsme si s bráchou s rouškou u branky vyměnili dvě velké tašky hraček, aby měli děti nové impulzy. To tak na deset dnů vydrželo.

Hodně si voláme s kamarádkami co mají děti stejné staré na WhatsUppu, děti si krásně pokecají a mají alespoň nějaký kontakt.

Hodně štěstí, tady už to někdy tahám z paty :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.20 23:03

Zatím jsme pořád televizi ani jednou zapnout nemuseli, prostě tu možnost ani nepřipouštím, i když mám jen 4leté a roční dítě, ty starší už možná člověka přeargumentují. :nevim: Naše teda baví klidně celé odpoledne házet kameny do potoka nebo se vrtat v hlíně, když se dá jít ven. Doma milión různých tvoření a vystřihování z papíru. Pekli jsme perníčky, běžně se mnou vaří. Udělat si vlastní plastelínu/sliz/bublifuk/pokusy - návodů je na netu plno. Chystám se na jarní věnec z nějakých přírodnin. Určitě překážkové dráhy a bunkry po bytě. Hodně čtení a dětských hlavolamů - dají se vytisknout, nemusí se shánět po obchodech. Deskové hry, klidně i pro dospělé, rozkramaří si figurky a vymýšlí si vlastní pravidla. :mrgreen: Jo a chodím je téměř denně cíleně vyřádit na louku, prostě běhám s nimi, děláme závody, obíháme do kolečka, opravdu nejde pohyb na čerstvém vzduchu nahrazovat obrazovkami, to ani nemůže být cílem karantény. Pak lidi po měsíci vylezou ven a co se asi stane, ofoukne je první vítr a lehnou, kdoví s jakým virusem. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
1
31.3.20 16:55

Já můžu nasdílet videonávody na hry s minimem pomůcek, které můžete zkusit doma.
https://www.batortabor.cz/…doma-s-detmi

A tady ještě tipy jak je hrát, aby se z toho děti naučili co nejvíc:
https://www.batortabor.cz/…k-hrat-hry-1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat