Programovaný porod v nemocnici Jablonec nad Nisou

Anonymní
16.4.20 13:04

Programovaný porod v nemocnici Jablonec nad Nisou

Ahojky, ráda bych rodila v nemocnici v Jablonci nad Nisou, protože mají skvělé recenze.
Ráda bych se ale ujistila, zda je právě v této porodnici možnost programovaného porodu v termínu. Nejedná se o vyvolávaný porod z důvodu zdravotních komplikací, ale vyloženě na přání rodičky, která nechce přenášet.
Děkuji za zkušenosti. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

501
16.4.20 13:07

Jakože ti vyvolají porod v tebou určeném termínu, protože to chceš? 8o To nejde nikde, leda přes známý nebo úplatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1538
16.4.20 13:10
@Platanka píše:
Jakože ti vyvolají porod v tebou určeném termínu, protože to chceš? 8o To nejde nikde, leda přes známý nebo úplatky.

Ale jde, samozřejmě nejdříve kolem termínu, pokud nehrozí jiné komplikace. Ne všude chtějí rodit 5kg mimina ve 42tt

Bohužel ale s touto porodnicí zkušenosti nemám, tak neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.20 13:13

Samozřejmě, že to jde, jmenuje se to PROGRAMOVANÝ POROD. Ve spoustě nemocnic je to už normální. viz odkaz: https://olomoucky.denik.cz/…0141127.html

• Nahlásit
  • Citovat
3274
16.4.20 13:16

A proc by to nekdo nekde bezdůvodně delal? Jdu za par dni taky rodit Jablonce, uz podruhy, a pochybuju, leda ze známosti nebo za uplatek.. Nejaky termin v kalendari je pouze orientacni, dite prijde, az bude pripravene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
16.4.20 13:18
@dickys píše:
Ale jde, samozřejmě nejdříve kolem termínu, pokud nehrozí jiné komplikace. Ne všude chtějí rodit 5kg mimina ve 42ttBohužel ale s touto porodnicí zkušenosti nemám, tak neporadím.

Fakt? Ok, tak to jsem nikdy neslyšela… Vždyť je to nebezpečný, ne? Vyvolavany porod má mnohem větší rizika, když jsou zdravotní důvody, proč těhotenství nesmí pokračovat, tak ok, ale jen tak? Conk tomu člověka vede, pěkný datum, manžel má volno v práci, nebo jak?

(mě by to fakt zajímalo, sice nebudu skrývat, že to považuju za blbost, ale chci se něco nového dozvědět)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.20 13:19

Například protože, je rodička malého vzrůstu a bojí se porodu velkého mimina, bojí se zkažené plodové vody, stárnutí placenty a všech podobných rizik spojených s přenášením.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.4.20 13:24

Tento programovaný porod je naopak bezpečnější. Mimino a rodička se monitorují hned od začátku porodu a porod začne ráno, tedy v době, kdy je v nemocnici nejvíce personálu. Všichni jsou připravení a méně vystresovaní. Doporučuji si přečíst názor lékaře viz odkaz. https://olomoucky.denik.cz/…0141127.html

• Nahlásit
  • Citovat
3274
16.4.20 13:26
@Anonymní píše:
Samozřejmě, že to jde, jmenuje se to PROGRAMOVANÝ POROD. Ve spoustě nemocnic je to už normální. viz odkaz: https://olomoucky.denik.cz/…0141127.html

No tak vetsi pitomost jsem jeste necetla, ten doktor asi nebyl pri smyslech a jeste je ten clanek x let stary :roll: Uz si nekdy rodila? To by ses vazne nechala cpat chemickymi koktejly jenom protože je v kalendari pekney datum?? To snad ne :roll: To muze skoncit leda tak císařským rezem, nicim jinym.. Me prvni tehotenstvi vyvolavali kvuli velkym potížím v tehotenstvi, tri dny to neslo a nakonec dite tahali klestema. Do toho vazne dobrovolne jit nechces.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.20 13:30
@Pajka89
@Pajka89 píše:
No tak vetsi pitomost jsem jeste necetla, ten doktor asi nebyl pri smyslech a jeste je ten clanek x let stary :roll: Uz si nekdy rodila? To by ses vazne nechala cpat chemickymi koktejly jenom protože je v kalendari pekney datum?? To snad ne :roll: To muze skoncit leda tak císařským rezem, nicim jinym.. Me prvni tehotenstvi vyvolavali kvuli velkym potížím v tehotenstvi, tri dny to neslo a nakonec dite tahali klestema. Do toho vazne dobrovolne jit nechces.

Já od vás nechci radu jestli to mám dělat nebo ne. V tom jsem naprosto rozhodnutá. Zajímá mě pouze zkušenost z Jablonecké nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
3274
16.4.20 13:32
@Anonymní píše:
@Pajka89Já od vás nechci radu jestli to mám dělat nebo ne. V tom jsem naprosto rozhodnutá. Zajímá mě pouze zkušenost z Jablonecké nemocnice.

Rozhodne ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
16.4.20 13:36
@Anonymní píše:
Tento programovaný porod je naopak bezpečnější. Mimino a rodička se monitorují hned od začátku porodu a porod začne ráno, tedy v době, kdy je v nemocnici nejvíce personálu. Všichni jsou připravení a méně vystresovaní. Doporučuji si přečíst názor lékaře viz odkaz. https://olomoucky.denik.cz/…0141127.html

Ok, díky za odpověď, jsem zase o něco chytřejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3868
16.4.20 13:56

Já bych byla uplně v klidu, v drtivé většině českých porodnic tě ani přenášet jen tak sami od sebe nebudou chtít nechat a nejpozději 41+3 ti vyvolávání stejně budou nutit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3868
16.4.20 14:01
Ale ty máš asi na mysli „přenášení“ ve smyslu jek se to často chybně říká po 40tt. Protože ve skutečnosti fyziologické těhotenství trvá 38-42tt (od 40tt se mluví o prodlouženém těhotenství) a o přenášení se jedná až po tom 42tt.
@Anonymní píše:
Tento programovaný porod je naopak bezpečnější. Mimino a rodička se monitorují hned od začátku porodu a porod začne ráno, tedy v době, kdy je v nemocnici nejvíce personálu. Všichni jsou připravení a méně vystresovaní. Doporučuji si přečíst názor lékaře viz odkaz. https://olomoucky.denik.cz/…0141127.html

No až na to miminko, že :zed:
Ježiš to je zase pitomost tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
16.4.20 15:19

No ze svojí zkušenosti ti můžu říct, že vyvolávaný porod je ukrutně bolestivý. Když to srovnám s porodem co začal sám, je to 100 a 1 a navíc argument, že porod začne ráno je taky úplně mimo. Někomu zabere vyvolávačka hned a někomu narvou 4 tablety a nic se nestane. Měla by si to zvážit hodně důkladně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama