Reklama

Prohlášení k narození dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 04.08.10 09:26
Prohlášení k narození dítěte

Ahoj holky,mám prosím vás takový dotázek.Nejsme s přítelem manželé,čekáme v říjnu miminko a chtěli jsme jít na matriku,aby přítel podepsal,že je otcem miminka.Od sestry vím,že mi musí doktor dát PROHLÁŠENÍ K NAROZENÍ DÍTĚTE.A teď nejsem moudrá,komu mám ten papír dávat?Holky na diskuzi ze října mi říkali,že ten papír na matriku nepotřebuju,takže můžeme vyřídit otcovství na matrice i bez tohoto papíru?A komu budu to Prohlášení dávat,v porodnici? :think: :nevim: Nejsem z toho moc moudrá,moc děkuju za odpověď :kytka: :kytka:

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24786 příspěvků 04.08.10 09:30

Ahoj, doktora žádný papír nepotřebuješ. Jen oba s přítelem dorazíte na matriku, potřebuješ rodné listy a občanky od obou a těhotenskou průkazku :wink: Podepíšete prohlášení o otcovství a je to :wink: Papír pak odevzdáš v porodnici, až přijedeš rodit. Miminko se pak bude jmenovat po příteli, když to nevyřídíte, bude mít příjmení po tobě :wink:

FloraBolger 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.10 09:33

Ahojky - určitě nepotřebuješ papír od doktora, všechno vyřídíš na matrice. Musíte tam společně zajít a vzít si s sebou OP + rodné listy + těhu průkaz. Prohlášení jsem pak odevzdala přímo v porodnici (v Podolí se může odevzdat už pár týdnů před termínem porodu) :wink:

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 04.08.10 09:34

Ségře doktor taky dal Prohlášení k narození dítěte a když jsem se ptala svýho gynekologa,tak mi říkal,že mi ten papír dá taky,ale že je ještě čas.Každopádně já jdu v pondělí na velký UTZ,tak se ho zeptám,chceme jít s přítelem na matriku v pondělí,už to chci vyřídit,nechci to řešit na poslední chvíli,ale co jsem tu tak koukala na internetu,tak asi to Prohlášení pouze odevzdám v porodnici ne na matrice. :wink:

PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 04.08.10 09:42

Holky a kdybych to nevyřídila před porodem, tak bude mít mimi jméno po mě a to už pak nejde předělat na přítelovo?

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 04.08.10 09:42

Ahoj stejnou věc jsme s přítelem řešily tenhle týden,tak mám úplně čerstvý informace:
na matriku potřebuješ :TY- originál rodný list,občanka a těhotenská průkazka :PŘÍTEL- originál rodný list,občanka..
Na matrice s váma sepíšou, jakýsi Zápis ( mám ho před sebou)Tam jsou napsaný údaje( r.č atd) vás obou. Pak je tam napsaný prohlášení,že přítel je otcem doposud nenarozeného dítěte. Je potřeba mít připravený už obě dvě ména ( holka a kluk) a je potřeba mít rozhodnuto jaký bude mít miminko příjmení a pokud máte každý jiný trvalý pobyt jako mi,tak je potřeba se rozhodnout kde bude mít mimi trvalej pobyt.Většinou bývá u matky,ale mi jsme například dali
k otci dítěte,protože já bydlím moc daleko tak kvůli úřadům a taky kvůli školce jednou,kdyby neměl malej trvalej pobyt tady tak by ho do školky nevzali :cert:
No a dostaneš papír ( ten ZÁPIS) a ten bereš soubou do porodnice,tam ho dáš na příjmu ( to už se zeptáš) a pak každá matrika to má jinak -u nás je to tak ,že rodný list posílají do 5 dnů na adresu miminka :wink: …

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 04.08.10 09:51

Holky,moc děkuju za odpověď :kytka: :kytka: My zajdeme s přítelem na matriku v pondělí,počkám si ještě na velký UTZ.Na jménech jsme se dohodli docela rychle(teda já rozhodla :mrgreen: :mrgreen: ,na holčičce jsme se dohodli hned,u klučíka chtěl přítel Jardu,ale já vyhrála :lol: )takže budeme mít Janičku nebo Pavlíka,ale máme potvrzenou Janičku,takže to bude holčička :srdce:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 04.08.10 09:55

Jindra se přihlásil na svět předčasně a tudíž jsem zdaleka neměla připravenou tašku, natož nějaké doklady. Papír prohlášení k narození dítěte jsem pak normálně těsně před porodem dostala v nemocnici (na příjmu) a šlo spíš o to, až se to narodí, jaké dostane jméno. Nějaký občanky jsme řešili až potom … Jo, a sbírala je tam sestřička, která měla konkrétně na starosti komunikaci s matrikou … nomrálně za mnou přišla na pokoj, nikde jsem nepoletovala, a sepsali jsme vše přímo na posteli :-) :mavam:

fragola
Generální žvanilka 24786 příspěvků 04.08.10 09:56

Záleží na jak které matrice, po nás třeba křestní jména nikdo nechtěl :wink: Moc nechápu, že někde chtějí i křestní, když tady jde o příjmení :wink:

Peto, určitě to jde zařídit i po narození dítěte, jen mi to před porodem přijde praktičtější, že se nikde nemusí běhat s miminkem :wink:

Fiducia
Generální žvanilka 23794 příspěvků 04.08.10 10:04

mabit ja ziram 8-o Kazda matrika chce neco jinyho :-) Byli jsme s pritelem na matrice cca. pred mesicem, a jednak jsme nemuseli uvadet krestni jmeno (kdybych se nezeptala, tak ho po nas chteli :roll: ) ale hlavne vubec nikdo nezkoumal, kde bude mit mimco trvaly pobyt. Ani to neni v zapisu… Tak doufam, ze si to jeste dodatecne nevymysli :-D
Jinak tedy nevim, kde bydlis, ale u nas (Pha 13) neni problem si dite strcit do skolky treba na Strahov. A povinnost vzit ho do skolky plati az v poslednim rocniku. Jestli to mate u vas jinak, tak zavidim! :oops:
Jenny83 neni to prohlaseni, ktere ti ma dat tvuj lekar PROHLASENI O JMENU DITETE? To se u nas dava az v poradne v porodnici, taky uz jsem to po svem gyndr chtela 8-) S tim se na matriku nechodi. Vyplnis vybrany jmena, a doneses na prijem s ostatnimi dokumenty. Na matrice dostanes ZAPIS O URCENI OTCOVSTVI. To zase nezajima doktora

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 04.08.10 10:09
Petra_a_Eli píše:
mabit ja ziram 8-o Kazda matrika chce neco jinyho :-) Byli jsme s pritelem na matrice cca. pred mesicem, a jednak jsme nemuseli uvadet krestni jmeno (kdybych se nezeptala, tak ho po nas chteli :roll: ) ale hlavne vubec nikdo nezkoumal, kde bude mit mimco trvaly pobyt. Ani to neni v zapisu… Tak doufam, ze si to jeste dodatecne nevymysli :-D
Jinak tedy nevim, kde bydlis, ale u nas (Pha 13) neni problem si dite strcit do skolky treba na Strahov. A povinnost vzit ho do skolky plati az v poslednim rocniku. Jestli to mate u vas jinak, tak zavidim! :oops:
Jenny83 neni to prohlaseni, ktere ti ma dat tvuj lekar PROHLASENI O JMENU DITETE? To se u nas dava az v poradne v porodnici, taky uz jsem to po svem gyndr chtela 8-) S tim se na matriku nechodi. Vyplnis vybrany jmena, a doneses na prijem s ostatnimi dokumenty. Na matrice dostanes ZAPIS O URCENI OTCOVSTVI. To zase nezajima doktora

No já jsem se tam na to ptala,jak to je.Miminko má automaticky trvalej pobyt tam kde matka dítěte,ale mi jsme chtěli aby měl pobyt tam kde otec dítěte a to se tam zapisuje :wink: dotoho zápisu co vezeš do porodnice…
Já teď bydlím v okresním městě,ale trvalej pobyt mám ještě u rodičů na vesnici. Od tety která tady maká ve školce ( učitelka) vím,že děti který tady nemaj trvalej pobyt,mají nárok na školku až jako poslední,takže se tady do školky nedostanou

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 04.08.10 11:30

Jojo,to bude určitě Prohlášení o jménu dítěte.Já chodím ke svýmu gynekologovi přímo do nemocnice,tak to pak odevzdám při příjmu v nemocnici.Kaž­dopádně v pondělí už si to chci zařídit,nechci zařizovat otcovství až po porodu,já právě myslela,že tento papír potřebuju na matriku,to bych jinak tak dlouho nečekala a měla to zajištěné už dřív,ale v pondělí tam určitě zajdeme,kdybych náhodou rodila dřív :-(

Fiducia
Generální žvanilka 23794 příspěvků 04.08.10 11:32

mabit diky za vysvetleni! :potlesk: Ta nase matrikarka byla fakt zmatena, tak bych nerada, aby mi neco chybelo. Normalne si od nas vzala doklady, a poslala nas snad na 15 minut ven! Asi abysme nevideli, jak to tam jednim prstem datluje :-D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >