Reklama

Prohlášení. Může mi tady někdo poradit?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 16:09
Prohlášení. Může mi tady někdo poradit?

Ahoj přišel mi papír od zaměstnavatele, že chce vyplnit prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnost a z funkčních požitků. V papíru co mi poslal je konkrétně napsáno. Z důvodů uplatnění nároků na nezdanitelné minimum v roce 2017 a odpočtu na děti prosíme o vyplnění formuláře(proh­lášení).

Jsem od srpna na MD a před tím jsem byla cca měsíc na neschopence a před tím rodičák na první dítě. MD mi končí teď 6.3. Konkrétně nevím co do prohlášení vyplnit. Děti si bude odepisovat z daní přítel. Vůbec nevím kam co vyplnit… :,( Děkuji za jakoukoli radu.

Reklama

Reakce:

Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 28.02.17 16:20
@Anonymní píše:
Ahoj přišel mi papír od zaměstnavatele, že chce vyplnit prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnost a z funkčních požitků. V papíru co mi poslal je konkrétně napsáno. Z důvodů uplatnění nároků na nezdanitelné minimum v roce 2017 a odpočtu na děti prosíme o vyplnění formuláře(proh­lášení).Jsem od srpna na MD a před tím jsem byla cca měsíc na neschopence a před tím rodičák na první dítě. MD mi končí teď 6.3. Konkrétně nevím co do prohlášení vyplnit. Děti si bude odepisovat z daní přítel. Vůbec nevím kam co vyplnit… :,( Děkuji za jakoukoli radu.

najdi si manuál a vyplň to podle něj, to zvládne i cvičená opice :roll:

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 28.02.17 16:24

Jako do kolonky „Uplatňuji daňové zvýhodnění na vyživované děti“? Když bude všechny vaše děti uplatňovat otec, tak ty je logicky uplatňovat nebudeš. Každé dítě je uplatněno jen jednou.

Apropos: Patří to do vlákna „Daňové přiznání“, ne „Sociální dávky“.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 16:29
@eumedon píše:
Jako do kolonky „Uplatňuji daňové zvýhodnění na vyživované děti“? Když bude všechny vaše děti uplatňovat otec, tak ty je logicky uplatňovat nebudeš. Každé dítě je uplatněno jen jednou.Apropos: Patří to do vlákna „Daňové přiznání“, ne „Sociální dávky“.

Ok takže vyplnit za rok 2016 neuplatňuji. Vyplnit děti a přítele a mělo by to být vše?

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 28.02.17 16:33

Hanula1212

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 28.02.17 17:05

Ale to není pro 2016 ale pro 2017! Tabulku nahoře zvládneš vyplnit. Pak pod 1. Podle § 35ba… do prvního rámečku napíšeš rok 2017 a pak škrtneš buď uplatňuje nebo neuplatňuji. Podle toho, jestli chceš uplatňovat slevu na sebe nebo ne. Pokud neplánuješ 2017 nějakou brigádu mimo tento pracovní poměr, přeškrtneš neuplatňuji.
Na druhé straně v tabulce Potvrzuji pravdivost… vyplníš v prvním řádku Na zdaňovací období 2017 datum a podpis.
Kromě toho si nechcej od zaměstnavatele vystavit Potvrzení druhého z poplatníků. Toto je pro zaměstnavatele přítele.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 28.02.17 17:06

Ještě se dívám, že vám dal zaměstnavatele starý tiskopis! Platí vzor č.25!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 17:14

@Hanula1212 Děkuji moc. :kytka: A ten tiskopis mám si sehnat ten č.25

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 28.02.17 17:57

Ona je to starost zaměstnavatele. Pokud ale máš třeba cestu kolem FÚ, tak si ho tam vyzvedni. Ale schválně bych to asi neobíhala, ať si to zaměstnavatel vyřeší :-) Nebo si ho můžeš vytisknout tady:
http://www.financnisprava.cz/…ch-tiskopisu?…
tiskopis č. 25 5457

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 18:01

@Hanula1212 Ok děkuji. :palec: :kytka: Takže krom toho co jsi mi vypsala vypisovat nic jiného nemusím? ;)

magratka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 28.02.17 18:08

@Hanula1212 A nebude mít zakladatelka nárok na dovolenou za tu mateřskou dovolenou? Tu by podle mne měla čerpat po MD a na ni by pak mohla uplatnit slevu na poplatníka. Takže já bych volila, že uplatňuji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 18:56

@magratka O dovolenou jsem si požádala. A škrtla jsem neuplatnuji.. :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama