prohlášení o nástupu na mateřskou, vzor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.06.09 06:16
prohlášení o nástupu na mateřskou, vzor

Od prosince jsem pobírala PPM,ted však mě začne vyplácet mateřskou klasicky stát,takže musím napsat nějaké prohlášení zaměstnavateli,jen­že nevim jak na nej,je někde nějaký vzor

Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 03.06.09 06:55

Jake prohlaseni??To slysim prvne.O tom nevim.ted mi konci taky materska a nastupuji na rodicak.To me zajma docela.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.06.09 07:21

No přeci před porodem začneš pobírat PPM,kterou pobíráš cca půl roku,pak musíš jít znova za svým zaměstnavatelem,a dám mu prohlášení o tom,že budeš doma například 3 roky,to mám na mysli.A nevím jak to sepsat nak slušně no.

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 03.06.09 07:30

Mě to nadiktovala mzdovka v práci. Bylo tam něco ve stylu,že žádám o rodičovskou dovolenou na syna Lukáše,narozeného 28.2.2008,po dobu 2let,tj.do 27.2.2010. A že budu čerpat řádnou dovolenou za rok 2008.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 03.06.09 07:34

Aha.Tak ja to mam jinak.Ja byla student ale mela jsem brigady takze me se materska pocitala s toho a pak doplatek na ssocialnim.Tak ted uz to chapu. :lol:

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.06.09 07:46

Aha,tak tojo,u nás na mzdovce jsou právě strašně neochotní,a řekli mi že si to mám doma napsat a jen jim to donést,takproto jsem se ptala,jestli není někde na netu nějaký vzor.

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.09 08:40

ja zadala jeste o vybrani dovolene, tak jsem to napsala dohromady, ale uplne takhle jednoduse:

adresa zamestnavatele
adresa moje

Žádost o čerpání řádné dovolené a nástup na rodičovskou dovolenou

Žádám o čerpání řádné dovolené od 6. 12. 2008 v délce 38 dní.
Po vyčerpání řádné dovolené nastupuji na rodičovskou dovolenou do 3 let věku dítěte.

V Praze dne 27. 11. 2008

podpis

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 03.06.09 12:31

Oluscho , vis co, ono to neni ze zakona, ze neco musis psat, staci se s nima dohodnout, takze je videt, ze si fakt u Vas vymysleji :wink:

Ja to teda sepsala, protoze nas sef ma v tomhle trochu bordel, tak aby to mel cerny na bilym a taky abych to mela ja pro sebe, potvrzeny od nej :wink: Mela jsem to podobne jako Terka, ty adresy, od kdy chci dovcu a od kdy RD + podpis muj i sefa.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.09 18:04
Formulář

Souhlas, je to lepší mít černý na bílým, obzvlášť předpokládaný datum návratu po RD. Můj zaměstnavatel to taky chtěl, bylo to skoro stejný jak už tady někdo psal. Na Žádost o čerpání dovolené je u nás v práci formulář.
Jen drobnost, na RD nastupuješ po skončení MD a dovolenou si můžeš nechat proplatit zároveň s rodičákem. Takže není třeba skončit MD, vyčerpat dovolenou a pak nástup na RD.
Nepřihlášená Madla

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 13.06.09 08:55
Re: Formulář
Anonymni píše:Jen drobnost, na RD nastupuješ po skončení MD a dovolenou si můžeš nechat proplatit zároveň s rodičákem. Takže není třeba skončit MD, vyčerpat dovolenou a pak nástup na RD.

Nenene, dovolenou si nemůžeš nechat proplatit a nelze ji čerpat společně s RD. Takže postup byl uveden správně - ukončit mateřskou dovolenou, požádat o vyčerpání dovolené a následně nastoupit na dovolenou rodičovskou.

Což ovšem nemá nic společného s rodičovským příspěvkem, ten lze pobírat společně s dovolenou na zotavenou. Ale rodičovská dovolená je něco jiného než rodičovský příspěvek, to je omluvená absence v zaměstnání a tam není možné vykázat zároveň dovolenou a rodičovskou dovolenou, buď jedno nebo druhé.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >