Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simuška123
Kecalka 102 příspěvků 07.02.18 07:16
Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyz.osob

Zdravím dámy :mavam:, mám prosbičku, nevíte některá jak je to s podpisem prohlášení poplatníka k dani? Jde o to, že jsem na HPP a podepisovala jsem toto prohlášení poplatníka za rok 2018 a teď jsem si ještě přibrala brigádu na DPP a paní vedoucí mi dala k vyplnění také toto prohlášení. Musím to druhé prohlášení vyplňovat když příjem za měsíc nepřesahuje 5000,–? Paní vedoucí jsem se ptala, ale ta vůbec neví..nemáte někdo zkušenost? Díky moc za Vaše rady :hug:

Reklama

Reakce:

kacenka16
Povídálka 39 příspěvků 15 inzerátů 07.02.18 07:21

Pokud už jsi jedno prohlášení podepsala, pak další nemůžeš (pokud je to na stejné období). Sleva na dani ti může být uplatňováno pouze 1×.

Simuška123
Kecalka 102 příspěvků 07.02.18 07:55

@kacenka16 Jéé děkuji moc, já jsem si to myslela, že je nesmysl podepisovat to 2×

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 07.02.18 08:02

Je vyhodnejsi to podepsat tam, kde berea vice penez.

Francoa
Povídálka 28 příspěvků 13.02.18 12:21

Dobrý den, nevíte jak to je, když jsem loni pracovala půl roku u jedné firmy a odevzdávám za 2017 růžové prohlášení sama, tak jestli musím odevzdat i něco za 2018, když od 2.1.2018 pracu­ji jinde?

Hanula1212
Závislačka 4993 příspěvků 13.02.18 13:24

Pokud nemáte z nějakého důvodu povinnost podat přiznání, můžete požádat posledního zaměstnavatele v roce 2017 o provedení ročního zúčtovàní i když tam už nepracujete. Pro rok 2018 podepíšete prohlášení u nového zaměstnavatele.

zuza.hosk
Nováček 1 příspěvek 24.02.18 21:35
Jak to je?

Prosím Vás, kdy se Prohlášení poplatníka daně nepodává? Já jsem byla od ledna až do konce srpna na nemocenské. Zaměstnaná jsem byla do konce února 2017. A poté od září na pracáku. Vůbec tomu nerozumím a nevím jestli tedy něco takového musím podat nebo ne? Děkuji moc za odpověď

Hanula1212
Závislačka 4993 příspěvků 25.02.18 17:48

Prohlášení se nikam nepodává. To je uloženo u zaměstnavatele a podle toho, co do něj napíšete, zdaňuje zaměstnavatel výplatu případně provede roční zúčtování. Vzhledem k tomu, že jste na pracáku Vás nemusí podpis prohlášení na rok 2018 zajímat. Co se týká 2017,pak pokud byl teoreticky nějaký zdanitelný příjem, např. proplacená dovo při ukončení prac. poměru, a byla z něj sražena nějaká daň, můžete si podat daň. přiznání.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama