Jak zapůsobit při prohlídce bytu?

47
2.5.20 15:05

Prohlídka bytu - jak "zapůsobit"? :-)

Zdravím, kvůli koronakrizi jsme se s manželem rozhodli, že je nejvyšší čas odejít jinam a koukáme po Praze. Zatím to ještě nespěchá, ale jen tak zkusmo jsem odpověděla na jeden inzerát a pán nás pozval hned na pondělí. Jsem už dlouho v různých skupinách na hledání bytů v Praze, kdysi jsem hledala (ale jen pár prohlídek, nakonec jsem zůstala u nás na Moravě) a nějak mám z toho pocit, že na každý byt jsou v Praze stovky zájemců…jak to udělat, aby člověk našel co nejrychleji? Je to prostě o vzájemných sympatiích nebo si mám připravit třeba i výpis z TR, potvrzení o bezdlužnosti atd., prostě abych zvýšila šance? :oops: Problém je i v tom, že tam ještě nemáme práci, prostě hledáme souběžně byt i práci, co když si řeknou, hm, ti tu ještě ani nepracují, nebrat? Mám třeba nabídnout telefon na svého bývalého zaměstnavatele, aby bylo jasné, že nejsem žádné netáhlo, ale teď prostě hledám v jiném městě? Na majitelku bytu, kde bydlíme teď, aby jim dala reference, že s námi nikdy nebyl problém? Jako jasně, že bych jim to všechno asi hned necpala pod nos, ale prostě odpovědět pravdivě na případné otázky a zmínit se, že kdyby chtěli nějaké reference tak samozřejmě není problém? Omlouvám se, jestli se ptám blbě, ale nájem jsem hledala jen jednou v životě a to byla rychlovka, jenže to jsem ještě byla sama a vím, že svobodné ženy mají nejvyšší šanci, práci jsem už měla a navíc to nebylo v místě, kde jsou na jeden byt stovky lidí, takže ve velkoměstě nevím jak to chodí :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1106
2.5.20 15:11

A máš predschvalenou hypotéku? Nebo budete kupovat za hotový? Majitelé nejvíc slyší na to, že peníze budou rychle a pak samozřejmě můžeš trošku připlatit k ceně. My když kupovali být, tak se navíc majitele (novostavba soukromníků) zajímali kde pracujeme a jestli jsme „slušní“, protože jim hodně záleželo na tom, aby v baráku bydleli jen slušní lidé. Ale neptali se, s mužem jdeme oba snadno vygooglit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1745
2.5.20 15:12

Nepochopila jsem, jestli kupujete, nebo chcete jen do nájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28817
2.5.20 15:13

Ona asi hledá nájem ne? @Janee19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
2.5.20 15:14

Nene, nekupujeme, jenom nájem : )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
2.5.20 15:19

Pochybuju, ze v současné době jsou na 1 byt stovky zájemců. Když jsme hledali byt v Praze my, nijak jsem to neřešila. Ale měli jsme tam oba práci a peníze na kauci nebyly problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5764
2.5.20 15:20
@Marieke píše:
Nene, nekupujeme, jenom nájem : )

Všechno co píšeš může pomoct a vzala bych to hned s sebou. Hlavně ta stálost příjmu mi teda přijde zásadní, to by mi coby pronajímateli vadilo hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2819
2.5.20 15:21

Nyni je v Praze spise problem sehnat najemnika takze to urcite klapne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
2.5.20 15:40

Myslím, že máš trochu zkreslené představy, jak to chodí. Samozřejmě musíš mít peníze na kauci a nejlépe i práci, brigádu apod. Není to ale adopce, jen pronájem bytu, to v Praze najdeš zrovna teď úplně snadno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12266
2.5.20 15:46
@Lucie_Sx píše:
Všechno co píšeš může pomoct a vzala bych to hned s sebou. Hlavně ta stálost příjmu mi teda přijde zásadní, to by mi coby pronajímateli vadilo hodně.

tak ono stačí, když na práci nepřijde řeč. ;) ;) a i kdyby, pronajimateli do toho nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
2.5.20 15:49

Děkuji za reakce. Na kauci a našetřeno samozřejmě máme. Pracovala jsem skoro 3 a půl roku na jedné pozici, takže nejsem žádný fluktuant, ale bohužel přes agenturu, takže kvůli koroně to se mnou ukončili, protože tam nebyla žádná 2měsíční výpovědní lhůta. S tou prací chápu, že by bylo lepší už tam mít, ale jak píšu, hledám souběžně. Vlastně jsem ani nepočítala s tím, že se z toho inzerátu někdo ozve a pozve nás hned :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
2.5.20 15:57

No hlavně bych si ted dala pozor, aby to nebyl jen nějaký na dobu určitou, než začnou jezdit cizinci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4993
2.5.20 16:01

Aktivně o sobě poskytnout informace - že jste pracující, nekuřáci, bez zvířat, bez dětí (cokoli, co je plus)… pronajímatele tohle může zajímat, ale ne každý se osmělí přímo zeptat.
Rychle projevit vážný zájem, pokud se vám byt bude líbit. Nenechávat si moc času na rozmyšlenou.
Spíš než kontakt na zaměstnavatele nabídnout kontakt na někoho, kdo vám byt pronajímal v minulosti.
A pak ještě jeden „těžký kalibr“, který dle mé zkušenosti zabírá - nabídnout zaplacení třeba pěti nájmů dopředu. Ale nevím, jestli je to v této době potřeba.
Hodně štěstí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4993
2.5.20 16:02
@Jagwa píše:
No hlavně bych si ted dala pozor, aby to nebyl jen nějaký na dobu určitou, než začnou jezdit cizinci.

Tak. Nedávno jsem viděla jeden krásně zařízený 4 + 1 v Karlovce asi za 16 tisíc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5764
2.5.20 18:14
@debra.morgan píše:
tak ono stačí, když na práci nepřijde řeč. ;) ;) a i kdyby, pronajimateli do toho nic není.

To sice není, ale pokud je o ten konkrétní byt víc zájemců, tak pronajímatel prostě vybírat bude.
Bývalého takhle prolustrovali na linkedin podle příjmení ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama