Prohybá se v zádíčkách, když leží

lisa2
11.9.04 21:08

Prohybá se v zádíčkách, když leží

Ahojky holky,

náš šmudlík se mi pár posledních dní divně kroutí-když leží na zádech zvrátí hlavičku a prohybá se v zádíčkách,až mi to přijde nenormální.Dnes to došlo tak daleko, že se nedal ani nakojit/jsou mu 3měsíce a 1týden/.Máme to tedy ztížené tím, že bere antibiotika, takže to kojení bude spojené asi s tím,ale to prohybání trvá déle-nemáte některá zkušenost? Myslela jsem, že to dělá,aby se mohl přetočit na bříško,ale dělá to i v postýlce, i při pití z láhve.Někdy i při hraní pod hrazdičkou, když opadne to prvotní nadšení a nesoustředí se na hračky.Díky lisa

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

274
11.9.04 21:18

Ahoj,
náš Vojtíšek jednu dobu spával tak, že měl hlavičku s tělíčkem až do pravého úhlu. Teď se někdy otočí na pravý bok a taky si tak dá hlavičku (třeba si přitom cucá prsty nebo si klidně prohlíží hrkávku). Zvlášní důraz jsem tomu nepřikládala, jen jsem si říkala, že si ke spaní nachází takovou divnou polohu. Ale když se mu to líbí :)
Snad je to ta samá poloha, jak myslíš Ty.

Pa, Helča + Vojta 18 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisa2
11.9.04 21:26

Ahojky,

nemyslím to, když si hlavičku položí na 1stranu,ale má ji normálně rovně, že čučí do stropu a zvrátí ji, jako kdyby se díval za sebe,ale když ho chci kojit, tak se mi taky takhle prohne a kojení je nemožné-kojení vleže nepadá v úvahu,jelikož šmudlík přišel na to, že se nožkama může odstrčit a posunout se výše.Také jsme spinkali s hlaičkou téměř do pravého úhlu,ale to bude asi spojené s tím, jak byli uložení v bříšku, když lezli ven.Pa lisa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.9.04 22:41

Ahoj Liso,

nema prcek divne zaskuby v rukach, moje holcicka se taky divne prohybala a prave mela i zaskuby v prave ruce, tak jsme sly k doktorce, ktera nas poslala do nemocnice na kontrolu. Tak nevim, jestli by to nestalo za jednu navstevu, aspon budes mit klid a jistotu.
Hodne stesti Monca a 3 mesicni Niki

• Nahlásit
  • Citovat
418
12.9.04 08:17

prohýbá se když leží na zádičkách

ahoj, pokud tě to znepokojuje, tak raději zajdi za peditrem.
moje děti to dělali obě, doktorka mi to vysvětlila tak, že 1. jsou zvědavé a potřebují vidět i nad a za sebe a 2. se jim tak asi lépe dýchá, prý snad tak dojde k lepšímu otevření dýchacích cest. šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
12.9.04 22:36

Ahoj Liso,
tak přesně tohle dělá naše Bětka asi týden. Anežku to ani nenapadne a spůsobně hajá, ale Bětka to dělá když se vzbudí a kníká tak se u toho takhle prohýbá a ještě se odstrkuje nožičkama, takže jí pravidelně v postýlce nacházím zašprajclou na šířku. Myslím si že to nic není a že se za pár dní přetočí na bříško. Při jídle to naštěstí neděla, ale dát jí plenku to aby jeden byl chobotnice. Dneska jsme jí dali na deku a kvílela a rotovala takhle jak hodinová ručička a přerotovala takhle dokolečka. Ale několikrát to už už vypadalo, že se přetočí. No jestli se jí to nepodaří do pátku tak se na to zeptám na rehabce a uvidíme :)
Monča a princezny 14t.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisa2
13.9.04 09:41

Ahoj Mončo,

my se už před 14dny přetáčeli z bříška na záda,ale teď si asi šmudlík řekl,že už to umí a tudíž není potřeba to opakovat.Nicméně ze zad na bříško se nám to povedlo asi 2× ale to jsem mu pomohla tím, že jsem mu chytla ručičku-už mi ho bylo líto, jak se snažil a nešlo mu to.Jinak mu ale nepomáháme-myslím si, že by si na to měli přijít sami a přetáčet se začnou,až to bude mít přijít samo-proto ho ani nenutíme,aby se přetáčel z bříška,když se mu nechce/znám maminu,která to dělá/.Taky ale rotujeme a jelikož máme v postýlce dokola plyšákyaby se nám nešprajcnul-už jsem ho našla s rukou vykukující mezi špriclemi,tak je to někdy až k smíchu.My jdeme ve středu do poradny, tak se tam asi přeptám a pak ti dám kdyžtak vědět.Zatím páček Lisa+Šmudlík Lukášek 3m.

• Nahlásit
  • Citovat
25
13.9.04 11:12

poloha do luku?

Ahoj Liso!

Možná som mala obdobný problém. Syn sa mi narodil v absolutnom poriadku, až na to mal zrejme v brušku málo miesta a tak si chodidla našli nejakú polohu a mal ich trošku (lajk to nepoznal)stočené. A tak som denne 5× s nižičkami cvičila a viazala. Na rehabilitačnom stredisku ortopédie ma to naučili a do roku a pol to bolo OK. Lenže, aby toho nebolo málo, tak sa mi začal prehýbať, do tzv. opačného luku (akože temeno hlavičky k patám). Hneď som sa radila s rehabilitačnou sestrou a a hrozili mi fixačnými válcami, aby mu to zamedzilo prehýbaniu sa, poslali nás na neurologické vyšetrenie. Začali sme díky tomu cvičiť reflexné cviky a nejak to samo odoznelo a je už všetko v poriadku. V každom prípadě Ti Lízo, ak dovolíš, navrhujem sa poradiť čo najskor s pediatričkou, nemusí to byť nič vážne ako v mojom prípadě, ale predsa len, pre kľud duše.

Ahoj, Alica.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.3.05 08:01

Ahojky,
Můj 4,5měsíční Tomík se prohýbá takhle v zádech kvůli křečím v bříšku. Trpí totiž kolikou a je to opravdu děsné. Ale u toho samosebou pláče, takže to je asi jiný případ.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.3.05 14:12

Ahoj mamky,

náš kluk to dělal v tomto věku také a příčinou bylo, že se chtěl chudák otočit na břicho. Trvalo to několik dní, vypadal při tom jako by skládal vagón uhlí, cucal si pěstičku a děsně se vztekal. My se děsili, jestli nemá nějaké záchvaty, protože to skutečně vypadalo dost pozoruhodně. Pak jednou chytil ten správný švih a už byl na břiše. Hubu od ucha k uchu, že na to konečně vyzrál. Tento způsob obracení mu vydržel dost dlouho a dokonce i doktor konstatoval, že má velice osobitý styl. Pak ho to přešlo. Za chvíli mu budou dva roky a je to úplně normální a zdravé dítě, takže se neděste zbytečně. Třeba se Vaši prckové také jen chtějí otočit na břicho a nevědí jak na to.

Evča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.3.05 22:15

Zdárek. Mám půlročního kluka a ve třech měsících se mi také prohybal. Když jsme byli na běžné kontrole tak mi lékařka doporučila nosit ho v
zapřeného zádíčkama o mé břicho a zvednout mu nohy až před jeho obličej.Vždycky při tom hekal, ale po měsíci a něco se přestal prohybat. Pokud to dělá jen vleže a ne když ho zvednete, tak to bude asi jiný případ. Snad jsem taky trrochu poradila. Pa Kamila :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama