Reklama

Projekt bungalov pro početnou rodinu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

valentynk
Stálice 99 příspěvků 339 inzerátů 17.02.17 22:54
Projekt bungalov pro početnou rodinu

Prosím o radu.
Kde lze najít inspiraci na projekt, nejlépe bungalov, pro úzkou parcelu cca 12m.
Dům dispozičně obývací kuchyň, špajz- komoru, technickou místnost, wc, koupelnu, ložnici a 3 dětské pokoje.
Vím, že musím mít svůj projekt, jde mi spíš o inspiraci jak to lze rozměrově vyřešit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 17.02.17 23:24

@valentynk Jako, že ta parcela má 12m nebo ten dům to má mít?

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 17.02.17 23:48

@valentynk Tak to bude hodně dlouhá nudle. Když si odečtete 7 m na odstupy, tak vám zbyde 5bm vnějšího pláště. Chce to hodně kretivního architekta

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 17.02.17 23:54

@Sojkka Fakt 7, já myslela 5 - ono je to 3,5m od hranice pozemku? Ale on i 7bm by byla dost nudle, i tam bych to viděla na patro, bungalov s touhle šíří mi přijde nereálný.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 18.02.17 00:04

@j.a.n.i1 jj min. 7 a polovina od hranice pozemku. Jsou sice vyjímky, ale při dnešních soused. vztazích s tím těžko počítat.
Taky si myslím, že cesta bude přes podkroví či plnohodnotné patro. U toho bungalovu by ta délka musela být přes 30bm.

Ivettk
Povídálka 30 příspěvků 18.02.17 00:18

@Sojkka
„min. 7 a polovina od hranice pozemku“. to je nějaká změna v zákoně? Máme stavební povolení od roku 2016 a bylo: 2m od hranice pozemku pokud na sousedském pozemku není již stavba a pokud je, tak domy musí být od sebe vzdáleny 7 metrů.
Jinak zakladatelce určitě doporučuji zvážit namísto bungalovu raději patrový dům. Pozemek 12m je opravdu dost úzký.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 18.02.17 01:12

@Ivettk právě že naopak než píšete. Když začnete stavět v situaci, že vedle je volný pozemek, těžko vám SÚ schválí 2 m, protože byste tím omezila souseda, který by musel s RD výrazně ustoupit od hranice pozemku. Proto ta polovina 3,5m, aby nedocházelo k omezení budoucího stavebníka a nemusely se řešit vyjimky, kterým šlo předejít. Ty 2 m jsou možné ve chvíli, kdy už má soused postaveno a je od hranice min. 5m.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 18.02.17 01:13

@Sojkka Tak teď mi právě došlo, z čeho mám zafixované ty 2 m :mrgreen:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 18.02.17 06:06

Ono je několik odstupů. Jednak je odstup od hranice pozemku 2m. Odstup 7m (resp. 3,5m) je z důvodu požární ochrany. S tím se dá hýbat - dohoda se sousedem, speciální ochrany, volba materiálů a technického řešení.

Ale to už je na návrh projektanta a schválení SÚ.

Jinak bych začal s prohlídkou nabídky typových projektů velkých projekčních kanceláří - stačí zagůglit. Tam ovšem bude problém, že nabízí v 99% „ideální řešení umístění“ takže něco tak specifického nenajdete, ale jako inspirace stačí.

Jinak doporučím se přímo na nějakého projektanta obrátit, pozvat ho na místo a pokecat.

Meredit
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 18.02.17 07:12

@valentynk to si vážně neumím bungalov představit, my zrovna začínáme stavět bungalov s těmi samými dispozicemi, parcelu máme širokou 27m a vešlo se to akorát.
Ve vašem případě bych šla určitě do patrového domu, neumím si představit vnitřní dispozice domu, jak tam nacpat centrální chodbu, to by snad byly všechny pokoje průchozí :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 44237 příspěvků 18.02.17 09:37

My mame parcelu na sirku 13m, akorat my mame patrovy a postavilo se to jako novy ve stare radovce, jako bungalow by nam to sebralo moc zahrady.
Dole mame obyvak s kuchyni, technickou mistnost, socialku, pracovnu (pokoj pro prespani hostu), garaz a hore tri detske pokoje, loznici se satnou, vetsi koupelnu s vanou a sprchou. Tohle vse co se trema deckama potrebujeme by jsme museli moc odkrojit, parcela ta je nejak +- 800 m2.

valentynk
Stálice 99 příspěvků 339 inzerátů 18.02.17 09:40

Z jedné strany parcely už dům stojí a soused není proti podepsat nám vyjímku.
Z druhé strany nic nestojí.
Bungalov chci z důvodu, že do budoucna nemůžu mít schody v domě (ze zdravotních důvodů).
Na délku nejsme skoro ničím omezeni.
Sousedi mají také bungalov, sice jen dva dětské pokoje - nebo tedy jeden návštěvní a jeden dětský - jinak stejný počet místností až na ten špajz a průchodnost mají chodbou.
Upřímně mě bude stačit ložnice třeba jen na to vyspání nebudu tam trávit čas a úložné prostory bych spíš brala na chodbě ve formě vestavěných skříní.
Spíš mě zajímala inspirace, zda někdo z Vás už něco podobného neviděl, neřešil.
Jak se říká víc hlav víc ví a hlavně až běžným užíváním člověk vidí mouchy co by udělal popřípadě jinak.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15601 příspěvků 18.02.17 09:45

Co vím, tak na nudlových pozemcích se staví spíš domy typu „věž“ - hodně pater na sobě. Pokud nejste limitováni do délky, je to fajn. No asi budete kvůli světlu využívat velká okna, ev. světlovody, které přivádějí světlo z vrchu, od střechy. Záleží na světových stranách.

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 18.02.17 09:51

Inspirace na netu je trochu k ničemu, ono je někdy lepší si dojít na procházku do nové zástavby a pokochat se, co lidi nacpou na malé pozemky, pak tu představu převést do projektu. Určitě budete těžko hledat v katalogu projektů, tam se skoro vždy plánuje pro ideálně velkou a tvarově ideální parcelu.
12m je opravdu nudlička, když vezmu, že náš dům má sám o sobě 10m z čelní strany :think: Ale my máme původní zástavbu ze 70. let…to už se dnes vzhledem k finanční náročnosti nestaví. Chápu snahu stavět na „placato“ kvůli zdravotní situaci, ale bude to asi náročné.

anathema
Echt Kelišová 7643 příspěvků 18.02.17 10:06

Co treba tenhle:

https://www.google.cz/search?…zký+pozemek&cli­ent=tablet-android-lenovo&biw=1280&­bih=800&prmd=is­mvn&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjl4qXZoZ­nSAhXLAcAKHXrwAu­0Q_AUIBygB#im­grc=8cmHG_8SZfbtNM:

Ten samostatný záchod zrušit, prodloužit na úkor toho pokoje a může tam být další místnost :think: jinak 3 dětské pokoje a ještě ložnice bude těžké najít, leda to celé nechat překleslit a prodloužit :think:
Jinak mi máme taky nudli, teda větší asi 25 m..Z jedné strany máme od plotu 3,5 m a z druhé asi 7,5

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama