Projekt domu - kuchyň spojená nebo s částečně oddělená?

43
12.5.21 10:54

Projekt domu - kuchyň spojená nebo s částečně oddělená?

Ahoj holky :mavam:, přestavujeme dům a přemýšlím jak vyřešit kuchyni s obývákem. Buď je možnost mít ten prostor spojený cca. 8×5 m a úplně otevřený nebo mít kuchyň + 10m2 jakoby za rohem do tvaru L. Mezi tou kuchyní a jídelní částí by byla zeď, ale je možné si tam udělat takové okno (do jídelní části (říkám tomu výdejní okno :lol: ), cca. 120×120 +-, navíc šoupacími dveřmi od kuchyně bych viděla do obýváku. Takže ta kuchyně by byla ev. úplně oddělitelná jak dveřmi, tak se dá udělat uzavíratelné i to okno. Nebo to nechat spojené, ale menší? Manžel tu zeď mezi jídelní částí a případnou kuchyní nechce rušit úplně. Sice by to šlo, i podle statika, byl by pod stropem překlad, ale prostě nechce. Dům je jeho, tak s tím nehnu. :roll: Doplním, jsme dva a děti 8 a 5 let.
Přidala jsem nákres od ruky. Tam, kde je kuchyň za rohem, je to růžové pracovní plocha. Ta by byla tím výřezem propojená k jídelní stolu, ale pod pracovní deskou by byly skříňky. Je to jakoby bar nebo ne o v tom smyslu. Dveře by tam vedly z chodby. Posuvné.

Příspěvek upraven 12.05.21 v 11:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
322
12.5.21 11:18

Já bych brala L-ko :) Fakt mám ráda spojenou kuchyň s obývákem jako jednu velkou sednici, kde se ta rodina schází, na oslavách není jeden „služka“ zavřená kdesi a odříznutá od povídání. Ale je fakt, že kuchyň „za rohem“ má výhody a) není tam tolik vidět bordel :D, b) trochu se eliminuje hluk digestoře, trouby. Dneska jsou třeba ty spotřebiče tišší, ale i tak…
Nechceš nám to nakreslit? Já ty zdi nějak nepochopila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
12.5.21 11:24

Mám kuchyň a obývák do L a jsem s tím naprosto spokojená. Do novýho domu to budu projektovat stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64243
12.5.21 11:52

Já m tedy oddělené a nechápu tu módu spojených místnosti. Volila bych L.. Už jen proto, že když je to otevřené, tak každý vidí, jak moc máš uklizeno atd :mrgreen: :lol: pro nás je třeba kuchyň ústřední místnost, trávíme tam všichni většinu času, ale návštěvy tam neberu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
12.5.21 11:54

@Akve už jsem ho přidala a v úvodním popisu jsem upravila info. To růžové by byla pracovní plocha, takže ne průchod do kuchyně. Vznikl by tam takový prostě bar. Takze kuchyň taková oddělená a spojená zároveň. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
12.5.21 12:00

@martina.se tak u nás trávím čas v kuchyni jenom já a ostatní maximálně do lednice. Ale právě bych chtěla, když mi třeba dítko pise úkoly u jídelního stolu, tak s ním moct komunikovat. Na druhou stranu si v otevřené kuchyni umím představit pracovat na plno v létě, když mám všechna okna a dveře otevřená a stejně jsme skoro pořád na zahradě. V zimě, když budu dělat treba 3 hodiny guláš…, no nevím no. Bude tam všude cítit cibule, vlhko… :think: :nevim: Spojenou kuchyň jsem měla když jsem byla ještě sama a bez dětí. Tak jednak jsem skoro nevarila a druhak jsem sama sebe nerušila. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11450
12.5.21 12:49

Uz tady na to mas dve diskuze :nevim:.
Moc bych tu kuchyn neresila, stejne - podle toho, co jsi psala - mas naslapnuto na odstehovani.
Tak tomu baraku nedavej zbytecne moc energie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
13.5.21 06:46

@Lucie_Sx To jsi na to kapla. Odstěhovala bych se okamžitě, ale bohužel jsem finančně závislá na manželovi. Jenže druhé dítko má zdravotní problém a já, byť dávno po mateřské, jsem stále doma. Ani nevis, jak se těším do práce. Jenže do teď byl do toho Covid, takže jsem zase smrdela doma a teď zas budou prázdniny. Já zešílím. Spolehnout se na hlídání od manžela nejde. Jemu jsou úplně u pr…e, zrovna včera je tu měl asi půlhodiny. Mladší 5 léte dítě jsem potkala, když jsem jela z krámu. 8o Manžel spal. A jen tohle už se stalo podruhé v jednom měsíci. Věčně tady vřesti jak pavián. Mladší dostalo včera od něj na zadek a pak ho za ruku vlikl po zemi do sprchy, osprchoval ho studenou a jak bylo dítě zmáčený, tak ho hodil do postele, že má spát. :,( Nevím jak z toho ven. K tomu, abych mohla odejít potřebuju dobře placenou práci, na plný úvazek a to je v nedohlednu. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
13.5.21 07:00

@josephina Nevím, jestli to tedy řešit s ohledem na to, co píšeš o manželství.

Ale obecně, pokud to oddělíš, bude vždy jedna místnost plonková. U toho oddělení to bývá obývák. Dřív to tak bývalo. Obývák samostatná místnost, kam se chodilo jen kouknout na TV a případně se tam výjimečně přivedla návštěva s kafem, které se dost nepohodlně pilo z nízkého konferenčního stolečku.

Takže návštěvy budeš stejně vodit do kuchyně, ten případný bordel na lince budou vidět tak jako tak, a bude se sedět u jídelního stolu. Ještě je varianta, že bude linka zvlášť a stůl s obývákem zvlášť, ale ta mi připadá nejhorší. Zatímco vařím, syn si něco dělá u stolu, pohodlně servíruju uvařené jídlo, někdy využívám stůl jako další pracovní plochu atd.

Za mě je to prostě propojené lepší. Nejsem někde oddělená, když chystám jídlo, je to vzdušnější atd. Bordel na lince nemívám. Mám myčku, vše se hned strčí do ní a je to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
13.5.21 15:05
@josephina píše:
@Lucie_Sx To jsi na to kapla. Odstěhovala bych se okamžitě, ale bohužel jsem finančně závislá na manželovi. Jenže druhé dítko má zdravotní problém a já, byť dávno po mateřské, jsem stále doma. Ani nevis, jak se těším do práce. Jenže do teď byl do toho Covid, takže jsem zase smrdela doma a teď zas budou prázdniny. Já zešílím. Spolehnout se na hlídání od manžela nejde. Jemu jsou úplně u pr…e, zrovna včera je tu měl asi půlhodiny. Mladší 5 léte dítě jsem potkala, když jsem jela z krámu. 8o Manžel spal. A jen tohle už se stalo podruhé v jednom měsíci. Věčně tady vřesti jak pavián. Mladší dostalo včera od něj na zadek a pak ho za ruku vlikl po zemi do sprchy, osprchoval ho studenou a jak bylo dítě zmáčený, tak ho hodil do postele, že má spát. :,( Nevím jak z toho ven. K tomu, abych mohla odejít potřebuju dobře placenou práci, na plný úvazek a to je v nedohlednu. :,(

Díky tvé finanční závisloti budou mít dětí trauma za otce. Buď se vrat nebo si aspon nechej pomoc od své rodiny a nebo do azylového domů, maminky si tam porůznu pomahají aby mohli aspon z časti pracovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11450
13.5.21 20:15
@josephina píše:
@Lucie_Sx To jsi na to kapla. Odstěhovala bych se okamžitě, ale bohužel jsem finančně závislá na manželovi. Jenže druhé dítko má zdravotní problém a já, byť dávno po mateřské, jsem stále doma. Ani nevis, jak se těším do práce. Jenže do teď byl do toho Covid, takže jsem zase smrdela doma a teď zas budou prázdniny. Já zešílím. Spolehnout se na hlídání od manžela nejde. Jemu jsou úplně u pr…e, zrovna včera je tu měl asi půlhodiny. Mladší 5 léte dítě jsem potkala, když jsem jela z krámu. 8o Manžel spal. A jen tohle už se stalo podruhé v jednom měsíci. Věčně tady vřesti jak pavián. Mladší dostalo včera od něj na zadek a pak ho za ruku vlikl po zemi do sprchy, osprchoval ho studenou a jak bylo dítě zmáčený, tak ho hodil do postele, že má spát. :,( Nevím jak z toho ven. K tomu, abych mohla odejít potřebuju dobře placenou práci, na plný úvazek a to je v nedohlednu. :,(

Vys*r se na ten barak a res sebe.
Postavilo se to za manzelstvi…? Pak mas na cast narok. Ma manzel dobry plat? Vysly by alimenty? Penize z vyrovnani das do bydleni a zbytek nejak pujde. Vzdyt se takhle brzo zblaznis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat