Projekt na dům, který neprošel na stavebním úřadě

28
19.2.16 13:45

projekt na dům který neprošel na stavebním úřadě

Nechala jsme si od projektanta vypracovat projekt na rekonstrukci domu a na stavebním úřadě mi řekli že mi to nepovolí z důvodu územního plánu a ať se domluvím na obecním úřadě kam stavba spadá. Na Obec. úřadě řekli že to nepovolí a že nám to projettant neměl naktreslit a měl to první zkonzultovat s nima na oú.(projektant je místní a na oú je každý den) Projekt jsem mu celý zaplatila a projektant nekomunikuje. Nakonec se mohla oprava provést jen na ohlášení a projekt jsme vůbec nepotřebovali. Projekt byl vypracován v roce 2014. Mám nárok? a jak mám donutit? projektanta k vrácení aspoň části peněz? děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5307
19.2.16 13:58

Chápu, že to je nepříjemná situace…ale na druhou stranu - projektantovi jste zadali objednávku a on podle ní vypracoval projekt. Svůj domluvený honorář si zasloužil a neměl by být poškozen tím, že máte nějaké nejasnosti se stavebním úřadem.
Pokud je u vás nějaké omezení s ohledem na územní plán, čekala bych postup takový, že jako zadavatel si to omezení zjistíte a podle toho pak zadáte objednávku na projekt. Projektant by měl postupovat podle vašeho zadání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
19.2.16 14:06
@vulpes píše:
Chápu, že to je nepříjemná situace…ale na druhou stranu - projektantovi jste zadali objednávku a on podle ní vypracoval projekt. Svůj domluvený honorář si zasloužil a neměl by být poškozen tím, že máte nějaké nejasnosti se stavebním úřadem.
Pokud je u vás nějaké omezení s ohledem na územní plán, čekala bych postup takový, že jako zadavatel si to omezení zjistíte a podle toho pak zadáte objednávku na projekt. Projektant by měl postupovat podle vašeho zadání.

hm, z jedné strany je to pravda ale taky mi to přijde sprosté jako kdyby vám někdo prodal auto bez motoru, kol… ale prodal a vy koupil :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27246
19.2.16 14:13

No zdá se mi to poněkud zmatečné - píšeš rekonstrukce a pak oprava. Oč se tedy jednalo: Předpokládám, že o nějaké větší zásahy. A pak je jasné, že i když stačilo pouze ohlášení, tak podle vyhlášky je nutné mít vlastně úplně stejnou dokumentaci jako na stavební povolení. Tam rozdíl není. Rozdíl je jen v délce stavebního řízení.
A pokud se týče vyplacených peněz - vy jste dokumentaci vůbec nepotřebovali při práci na domě? A záleží taky na tom, jak zněla objednávka. Ale těžko cokoliv dostanete zpět, projektant splnil zadání, vy jste práci převzali a nakonec i využili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.2.16 14:15
@vozdula píše:
hm, z jedné strany je to pravda ale taky mi to přijde sprosté jako kdyby vám někdo prodal auto bez motoru, kol… ale prodal a vy koupil :cert:

to je trochu rozdil. projektant dela neco na vasi zadost na miru. jestli si mel sam zjistit podminky mistniho uradu, to uz bylo na domluve a pokud jste mu to vylozene nezadali…
ony taky urady rychle meni sve nazory. kdyz nasi staveli dum, tak to co u jedne novostavby povolili u dalsi za 3 mesice uz nepovolili a co drive neproslo, pozdeji proslo. ani mistni projektant neni telepat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5307
19.2.16 14:15
@vozdula píše:
hm, z jedné strany je to pravda ale taky mi to přijde sprosté jako kdyby vám někdo prodal auto bez motoru, kol… ale prodal a vy koupil :cert:

nechápu přirovnání :nevim: Byl ten projekt v souladu s vaším zadáním nebo nebyl? Chyběly tomu projektu nějaké náležitosti? Pokud byl projekt podle zadání a za smluvenou cenu, tak nevidím jediný ani morální důvod k nějakému vracení peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12262
19.2.16 14:18

Jestli to chápu dobře tak jste chtěli něco opravit/dostavit, zadali projektantovi a pak jste zjistili, že stačí ohláška?

no jako těžko říct, projektant asi věděl, že to stačí ohlásit, ale nemusel vědět, že vy to nevíte a že ten projekt přesto nechcete…řekla bych chyba komunikace, ale projektant svoji práci odvedl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27246
19.2.16 14:18

Nemá cenu se přít, pokud zakladatelka nenapíše přesně, oč šlo. Píše nejdříve rekonstrukce, pak oprava. Pak že projekt zamítli, ale to je nesmysl. Můžou ho pouze vrátit k doplnění náležitostí. A vzhledem k tomu, že k akci došlo v roce 2014, a jak sama píše, rekonstrukce/oprava proběhla, nemá šanci dostat peníze zpět. A myslím si že ani nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12262
19.2.16 14:19
@vulpes píše:
nechápu přirovnání :nevim: Byl ten projekt v souladu s vaším zadáním nebo nebyl? Chyběly tomu projektu nějaké náležitosti? Pokud byl projekt podle zadání a za smluvenou cenu, tak nevidím jediný ani morální důvod k nějakému vracení peněz.

Souhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35612
19.2.16 14:30
@Ali-Ali píše:
to je trochu rozdil. projektant dela neco na vasi zadost na miru. jestli si mel sam zjistit podminky mistniho uradu, to uz bylo na domluve a pokud jste mu to vylozene nezadali…
ony taky urady rychle meni sve nazory. kdyz nasi staveli dum, tak to co u jedne novostavby povolili u dalsi za 3 mesice uz nepovolili a co drive neproslo, pozdeji proslo. ani mistni projektant neni telepat.

ano a ano
mozna vam mel rici, ze je treba tam zavolat a domluvit se s vami, jestli to udelate sami, nebo to budete chtit po nem a za kolik. manzel tam vola, ale kolikrat taky nevi, jak vlastne nakonec pochodi. Kolikrat staci, ze se tam vymeni urednik a je po hehe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35612
19.2.16 14:31
@inkakřivák píše:
Nemá cenu se přít, pokud zakladatelka nenapíše přesně, oč šlo. Píše nejdříve rekonstrukce, pak oprava. Pak že projekt zamítli, ale to je nesmysl. Můžou ho pouze vrátit k doplnění náležitostí. A vzhledem k tomu, že k akci došlo v roce 2014, a jak sama píše, rekonstrukce/oprava proběhla, nemá šanci dostat peníze zpět. A myslím si že ani nárok.

no tak jestli si dali sklenenou fasadu a plochou strechu a uzemni plan ma omezeni na tradicni roubenky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
19.2.16 14:32

Nějak mi chybí informace, proč projekt nevyhověl územnímu plánu. Může to být drobnost, kterou stačí v projektu opravit a bude použitelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.2.16 14:32

@Pudloslava
on se ani nemusi menit urednik. u nas zvladla menit nazory jedna a ta sama urednice :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
19.2.16 14:45
@Pudloslava píše:
ano a ano
mozna vam mel rici, ze je treba tam zavolat a domluvit se s vami, jestli to udelate sami, nebo to budete chtit po nem a za kolik. manzel tam vola, ale kolikrat taky nevi, jak vlastne nakonec pochodi. Kolikrat staci, ze se tam vymeni urednik a je po hehe.

To je důvod, proč jsme si nechali od architekta udělat vizualizaci a tu jsme poslali na všechny možné úřady, jestli jim to takto vyhovuje. Jak to úředník nemusí dát na papír, tak si kolikrát navymýšlí, až hrůza. Nakonec jsme museli změnit sklon střechy, protože akorát změnili územní plán a tato věc tam byla nová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27935
19.2.16 14:53

@vozdula projektant očividně nebyl moc čestný člověk - pokud je místní, tak určitě ví, jaké omezení v daném území platí. Řekla bych, že vás využil a s chutí vám nakreslil něco, o čem vědel, že nepotřebujete. A nechal si to zaplait. Pokud jste po něm chtěli pouze projektovou dokumentaci, tak není šance, že z něj něco dostanete.
Pokud jste měli dohodu i o inženýrské činnosti = vyřízení akce na úřadu, tak to by byla jiná, to si měl všechno zjistit sám a zajistit, aby stavba pošla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama