Projektová dokumentace bungalovu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 21:50
Projektová dokumentace bungalovu

Ahoj, obracím se na Vás s dotazem, tedy jen na ty kteří mají postavený rodinný domeček a nejlépe bungalov :-) Kde jste hledali projekt pro váš vysněný domeček? Máme s přítelem prohlédnuté snad všechny weby a katalogy typových projektů, ale nenarazili jsme na ten pravý..pokaždé tomu něco chybí :( nebo jste se obraceli na projektanta a on vám pomohl dát vše co jste si přáli dohromady?
Popřípadě jestli budete ochotni hoďte mi dolu prosím váš půdorys domečku, rádi se budeme inspirovat ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
flicek18
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 27.12.18 21:59

My jsme teď uprostřed stavby a nejdřív jsme se dívali do nějakého tlustého katalogu co nam známý půjčili, pak jsme narazili na internetu na jeden který se nám částečně líbil. A já jsem nám ho pak upravovala podle našich představ - prekreslila jsme si to na papír a v měřítku jsem rysovala dokud nám to nevyhovovalo. Pak jsme ten papír dali projektantovi, který z toho udělal ty oficiální dokumenty a narysoval tak jak je potřeba pro úřady…
Ja bych si asi taky nevybrala přímo z internetu bez úprav, měli jsme nejakou svou pribliznou predstavu… ;)

Kukacka123
Závislačka 3995 příspěvků 27.12.18 22:03

Architekt popripade projektant - prizpusobi domek vasim pranim a i primo na parcelu ;) taky bych si nevybrala na netu… :nevim:

Meaculpa
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 27.12.18 22:06

Ja jsem si ted namalovala jeden sama, ale jak se to bude zdat projektantovi, to nevim. Verim, ze se da vymyslet vse podle vas a projektant jen bude skrtat blbosti. Ja chtela vchod na terasu z kuchyne (kvuli noseni jidla), manzel z loznice, malou chodbicku (nesnasim zbytecne plochy), koupelnu blizko technicke (v pravo dole), satnu pristupnou z koupelny… No, taky jsme nenasli nic presne podle nas. Snad to pujde. :palec:

Meduňková
Stálice 79 příspěvků 27.12.18 22:19

My jsme měli taky hromadu katalogů, navštívili jsme mnoho vzorových domů , ale nakonec jsme zjistili že typový projekt pro nás není, byť by to vyšlo levněji. Dům jsme si navrhli sami , s ohledem na polohu a svažitost pozemku , vchod ze severu, terasu na jihozápad, návrh jsme dali zpracovat projektantovi. Jsme velmi spokojeni.

Ennny
Závislačka 4097 příspěvků 27.12.18 22:19

My jsme si ho nakreslili úplně sami dali projektantovi a ten jen doplnil potřebné věci co nám tam chyběli kvůli kvótám a bezpečnosti.

Meduňková
Stálice 79 příspěvků 27.12.18 22:28

@Meaculpa to je docela pěkný, kolik to má metrů ? My jsme taky řešili kudy na terasu, nakonec máme vychod z obýváku z jihu a z kuchyně ze západu.

Meaculpa
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 27.12.18 22:44

@Meduňková metry to zatim nema :D Zastavena plocha asi 120 m? Ale fakt nevim, uvidime, co projektant. Taky zalezi na svetovych stranach, ze jo… Jeste to mozna budem mit uplne jinak… :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 22:45

@flicek18
Ty jo, tak to hodně štěstí ať vše klapne :hug:
Asi to tak taky udelame, jen jsme doufali ze aspon usetrime, ale nema cenu setrit na necem tak dulezitem co nam bude slouzit cely zivot, teda doufam :lol:
Muzu se zeptat kolik jste projektantovi za sluzby platili?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 22:46

@Meduňková
Ano, asi to u nas dopadne stejne jako u vas.. taky jsme doufali ze usetrime, ale asi je lepsi si priplatit a byt spokojeny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 22:48

@Meaculpa
To nevypada spatne :palec: taky si porad nacrtavam co a jak by se mi libilo, trochu se bojim teda te ceny za projektanta, ale jak pisu asi se vyplati si priplatit aby byl clovek spokojeny..

flicek18
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 28.12.18 00:34
@Anonymní píše:
@flicek18
Ty jo, tak to hodně štěstí ať vše klapne :hug:
Asi to tak taky udelame, jen jsme doufali ze aspon usetrime, ale nema cenu setrit na necem tak dulezitem co nam bude slouzit cely zivot, teda doufam :lol:
Muzu se zeptat kolik jste projektantovi za sluzby platili?

No nas projektant si tím jen přivydělává (pracoval na úřadě a má pro to potřebné vedomosti) a to oficiální razítko které je tam potřeba, mu tam dával jiný projektant, který to jen zkontroloval a podepsal. Takže byl levnější než Ti co se tím živý a bylo to něco kolem 20.000,–. Není to tak detailní a podrobný projekt potom. Ale na co si určitě dejte pozor pokud nebudete mít vyloženě profíka, aby jste splňovali veškeré předpisy jako jsou odstupy od vedlejšího pozemku atd. My s tím měli pak problémy a prodloužilo se nám řízení o několik měsíců, stalo nás to víc peněz a přítel tady vedle mě dodává, že jsme neměli daleko od pobytu ve vězení za vraždu sousedů ;) :mrgreen: idealni je si vse overit na úřadě, my tam mame fajn úředníka takže nám vždy vše vysvětlil :)

Ennny
Závislačka 4097 příspěvků 28.12.18 08:55

S cenou počítejte tak kolem 100000 se vším všudy nejvíc zblajznou úřady a povolení, ještě teď mě mrazí když se na ten kolotoč vzpomenu , ještě že už máme přízemí hotové :D

mi.anetka
Kecalka 451 příspěvků 28.12.18 09:19

V prvé řadě, bych si vybrala materiál, ze kterého chci stavět a podle toho hledala firmu, se kterou chci stavět a na tu bych se obrátila, že se vám líbí nějaký jejich projekt, ale chtěli byste změny = měli by vám nebídnout služby jejich projektanta a k projektu přihodíte třeba 5 tisíc za změny, někde mají změny zdarma.

Pokud chcete komplet něco vlastního, projektanta vám firma také půjčí, případně se poohlédněte po někom v okolí ale předem je potřeba se domluvit s firmou, jestli vám to vůbec postaví.

mi.anetka
Kecalka 451 příspěvků 28.12.18 09:21

@Meaculpa
Jen takové postřehy k zamyšlení ale věřím, že dobrý projektant vám hodně poradí. Dětský pokoj ke vchodovým dveřím bych nedala, stejně jako telku někde do prostoru, je to nepraktické. Kuchyň je docela malá a není moc prostor pro lednici, pokud bude samostatně stojící, měla by mít své vhodné místo, aby zapadla a nebyla jako pěst na oko. Stejně jako ložnice vedle wc, nezdá se to, ale i ze splachování je hluk, především, když v noci courají děti. Nezapomínala bych ani na pořádnou technickou místnost: pračka, susička, bojler/kotel, rekuperace, centrální vysavač atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama