Projektová ZŠ, pouze se slovním hodnocením

Anonymní
28.11.18 17:17

Projektová ZŠ, slovní hodnocení

Ahoj, má tady někdo dítě na projektové základce, tzn. comenia písmo, bez známek (jen slovní hodnocení), projektová výuka atd.
U nás ve městě je jedna taková škola, do teď měli i klasické třídy ale na další rok chtějí jen projektové první třídy. Projekt trvá od 1. do 3. třídy. Tak se obávám jaké by bylo pak začlenění do 4. třídy už se známkami.
Moje dítě na tu školu chce jít, není sice úplně spádová ale je stejně daleko a jdou tam kámoši ze školky.
Já ale jinak moc alternativní nejsem, tohle je pro mě docela nové, ale nebráním se tomu. Čeká nás několik šancí jít se tam podívat a zapojit se, ale ráda bych se poradila i s někým dalším.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2302
28.11.18 17:41

Mohu přidat svoji zkušenost z comenia script z pozice učitelky. Mám třeťáky, píší většinou moc hezky (dobře se to opravuje), ale v srovnání s dětmi, které píší vázaným písmem NESKUTEČNĚ POMALU. Naštěstí jsme poslední ročník, kde byl ze strany rodičů o tento typ písma takový zájem, aby se naplnila 1 třída. Nižší ročníky už píší jenom psacím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.18 17:47
@sloninka píše:
Mohu přidat svoji zkušenost z comenia script z pozice učitelky. Mám třeťáky, píší většinou moc hezky (dobře se to opravuje), ale v srovnání s dětmi, které píší vázaným písmem NESKUTEČNĚ POMALU. Naštěstí jsme poslední ročník, kde byl ze strany rodičů o tento typ písma takový zájem, aby se naplnila 1 třída. Nižší ročníky už píší jenom psacím.

chápu, no comenia script mi moc nevadí, nejraději bych aby úplně vynechali psaní písmo, je to už zbytečné podle mě, i za nás na druhém stupni každý kdo už mohl tak psal tiskacím … zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.11.18 17:51

Jsem asi ve svých pětadvaceti letech Stará škola a prudérní učitelka češtiny, ale umět psát klasickým psacím písmem mi přijde jako základ (i když většina lidí postupem přejde na svůj vlastní typ písmen) a chtěla bych, aby se to moje dítě na ZŠ naučilo.

• Nahlásit
  • Citovat
1372
28.11.18 17:55
@Anonymní píše:
Jsem asi ve svých pětadvaceti letech Stará škola a prudérní učitelka češtiny, ale umět psát klasickým psacím písmem mi přijde jako základ (i když většina lidí postupem přejde na svůj vlastní typ písmen) a chtěla bych, aby se to moje dítě na ZŠ naučilo.

Mám na to stejný pohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.18 17:59
@Anonymní píše:

to je v pořádku, každý má na to jiný názor… na této ZŠ se učí ve všech třídách už comenia, takže spousta rodičů je k tomu nakloněná zas takový exot nejsem :oops: :)

• Nahlásit
  • Citovat
1754
28.11.18 18:01
@Anonymní píše:

Přidávám se do klubu :D Učitelka češtiny sice nejsem, ale taky mi to přijde jako základ. Sama píšu podivným hybridem mezi psacím a tiskacím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.18 18:02
@Anonymní píše:
chápu, no comenia script mi moc nevadí, nejraději bych aby úplně vynechali psaní písmo, je to už zbytečné podle mě, i za nás na druhém stupni každý kdo už mohl tak psal tiskacím … zakl.

Ja osobne z tech co na 2.stupni pisi tiskacim rostu. Nejsou schopni pak v matematice popisovat strany treba trojuhelniku malymi pismeny a vsude pisi velka tiskaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
28.11.18 18:08
@Anonymní píše:
chápu, no comenia script mi moc nevadí, nejraději bych aby úplně vynechali psaní písmo, je to už zbytečné podle mě, i za nás na druhém stupni každý kdo už mohl tak psal tiskacím … zakl.

prosím, jen to ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18410
28.11.18 18:24
@Anonymní píše:

nejsem učitelka, ale taky to považuju za základ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21733
28.11.18 18:29
@ka2ka píše:
nejsem učitelka, ale taky to považuju za základ

Proč psací písmo považujete za základ - základ čeho? Když se zamyslíte, prakticky to není základ ničeho.
@svetylko83
Jestliže píší ke stranám velká tiskací, musel je to někdo naučit. Malá písmena CS jsou v podstatě totožná s vázanými. Jen nejsou svázaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.18 18:46
@hanka.br. píše:
Proč psací písmo považujete za základ - základ čeho? Když se zamyslíte, prakticky to není základ ničeho.
@svetylko83
Jestliže píší ke stranám velká tiskací, musel je to někdo naučit. Malá písmena CS jsou v podstatě totožná s vázanými. Jen nejsou svázaná.

Pisi velka tiskaci, protoze jina nepouzivaji, jinak nepisi, tak to pouziji vsude i tam kde je to spatne.nikdo je to tak neucil, to vim zcela jiste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
28.11.18 18:48

Psací písmo jako základ - souhlasím s @hanka.br. , základ čeho? Je to jen přístup - my jsme tak psali, ať tak píší naše děti. Já si psala psacím poznámky celou ZŠ, SŠ i VŠ a píši jím doteď, ale základ ničeho to tedy nepovažuji. Setkala jsem se pouze s argumentem, že vázané písmo pomáhá vývoji nějakých schopností mozku, pokud by to tak bylo, byl by to pro mně relevantní argument. Ale psací je základ… To je jak rodina je základ státu :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21733
28.11.18 18:48
@svetylko83 píše:
Pisi velka tiskaci, protoze jina nepouzivaji, jinak nepisi, tak to pouziji vsude i tam kde je to spatne.nikdo je to tak neucil, to vim zcela jiste.

V tom případě to ale není písmo CS. To se na nějaké škole vyučuje tak, že se vůbec neučí psát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.18 18:57
@hanka.br. píše:
V tom případě to ale není písmo CS. To se na nějaké škole vyučuje tak, že se vůbec neučí psát?

no to u nas neni CS. Oni to umí, mají to naučené ale nepoužívají to. Nevím, co jim na tom tiskacím písmu přijde rychlejšího…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama