Projevy autismu u dvouletého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.16 08:27
Projevy autismu u dvouletého dítěte

Ahoj, zajímal by mě názor ostatních.
Jedná se o dceru mé dobré kamarádky, tak píšu anonymně…
Nějak se mi její holčička nezdá…já sama mám dvě dcery a když jim byly 2 roky…no absolutně se to nedá srovnat.

Holčičce jsou 2 roky, mluví akorát máma, hafik…vic jsem neslyšela. Možná sem tam nějaký zvuk. Když na ni člověk mluví, kdokoliv, tak vůbec nevnímá. Po desáté, když na ni člověk zavolá, se sice otočí, ale kouká tak jako skrz vás. Chodí po špičkách a pořád padá a legračně běhá, na svůj věk.
Na věci občas ukazuje, pořád na něco leze a nereaguje, že to dělat nemá.
Ted začala jídlo plivat, když jí máma řekne, že se to nedělá, tak jako by vůbec neslyšela, po desáté jí vynadá po zlém a začne hysterak.
Kamarádka je diabetička, měla dost problémů, aby bylo těhotenství jakž takž ok…
Co myslíte?
Moje holky byly úplně jiné, vnímavé, upovídané, zvídavé…mám o ní starost, ale rozhodně nechci kamarádku zbytečně strašit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
svatecnice
Kelišová 6083 příspěvků 27.08.16 08:31

Myslim, že to kamarádka taky vidí..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.16 08:33

@svatecnice ona na emiminu není, ale kdyby ji to třeba napadlo a neco k tématu hledala, tak by můj Nick poznala…

Uživatel je onlineHalamka
Závislačka 4140 příspěvků 27.08.16 08:33

Kazde dite je jine. Mozna je holcicka jen osobnost, ty jsou od mala svy a jedou podle sebe.
V tomto veku bych urcite nehodnotila.

Zuziky
Neúnavná pisatelka 17155 příspěvků 27.08.16 08:34

A jak jsi prisla na to, ze je toto autismus? :think: :think: :think: holcicka muze mit cokoliv…opozdeny vyvoj reci, opozdeny celkovy vyvoj…jakykoliv ze syndromu… ale kdyz on ten autismus je ted tak moderni, ze? :zed: :zed: :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.16 08:34

Mam tez kamaradku, kde jsem mela a mam podibny pocit. Bohuzel jsem to zminila a nevedlo to k nicemu dobremu. Naopak jsem ji trochu ztratila ze zivota a se svym ditetem stejne nic nedela. Asi to rozcisne az skolka.. Cili, opatrne s radami, rekla bych. Oni Ti rodice asi nejsou slepi..

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 14381 příspěvků 27.08.16 08:35

Tezko rict.. Ono mnoho deti ma autisticke projevy a zmizi.. Na autismus to chce znacnou cast priznaku coz ve dvou letech pakli nebude tezky autista je asi jeste brzo. Kazde dite je jine.. Ze jsou vasi deti jsou vnimavejsi neznamena ze musi byt kazde dite.. Plus autismus to opravdu byt nemusi.. Treba vyvojova dysfazie.. Nebo ADHD.. Kazdopadne bych si se sestrenici promluvila at si najde psychologa co vysetruje i autismus ( ne vsichni to umi) a jen on zvazi na cem to dite je. Nenechala bych to plavat jako bych nemyslela hned na autismus.

Příspěvek upraven 27.08.16 v 08:37

svatecnice
Kelišová 6083 příspěvků 27.08.16 08:35

MySlela jsem to tak, že vidí tu svoji dceru. Přeci chodí na hřiště a vidí jiný děti v tom věku..

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 14381 příspěvků 27.08.16 08:36
@Zuziky píše:
A jak jsi prisla na to, ze je toto autismus? :think: :think: :think: holcicka muze mit cokoliv…opozdeny vyvoj reci, opozdeny celkovy vyvoj…jakykoliv ze syndromu… ale kdyz on ten autismus je ted tak moderni, ze? :zed: :zed: :zed:

Prosim pozor na slova!!! Ja mam doma autistu a to tezkeho a tohle opravdu nesnasim!!!

Anita01
Povídálka 35 příspěvků 27.08.16 08:43

Takhle se to poznat opravdu nedá. Pokud se kamarádce něco nezdá, ať jde k odborníkovi. Ale každé dítě je jiné. Třeba je to jen o výchově, že kamarádka není důsledná a dítě to rychle vycítí a dělá si, co chce. Takhle by za chvilku mohl být autista pomalu každý druhý. A k tý řeči. Já jsem do 2 let neřekla ani slovo, pak mě mamka dala do jeslí a já se tam prý rozmluvila tak, že jsem pusu nezavřela. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.16 08:44

@svatecnice rozdíl je právě dost znatelný, oproti jiným dětem.
Má starší třeba do 3,5 let mluvila dost špatně, ale vnímala, chápala, vztekala se k věci atd.
Mladší od dvou let mluví ve větách…
Nejde o mluvení, spíš o to ostatní chování… nevnímá, jako by vůbec neslyšela, absolutně nechápe, co po ní kdo chce a ještě ta chůze po špičkách…ve dvou letech přeci dítě normálně chodí. Ona začala chodit normálně kolem 12m, ale nemám dojem, že by se chůze za ten rok nějak výrazně změnila.

Zuziky
Neúnavná pisatelka 17155 příspěvků 27.08.16 08:45
@Malike píše:
Prosim pozor na slova!!! Ja mam doma autistu a to tezkeho a tohle opravdu nesnasim!!!

ja mam doma Aspika a proto jsem taky na podobna vyjadreni VELMi hakliva :-) :hug: jenze ono je ted trend za kazdou jinakosti videt autismus…a to me toci do vyvrtky…proste ne, to dite vubec nemusi byt autista, muze byt jakekoliv…tak at si da pozor zakladatelka na to, co vypousti z pusy… ( rozhodne to nebylo mysleno vubec proti rodicum ditek s PAS, to bych sla sama proti sobe :-) )

Zuziky
Neúnavná pisatelka 17155 příspěvků 27.08.16 08:47
@Anonymní píše:
@svatecnice rozdíl je právě dost znatelný, oproti jiným dětem.
Má starší třeba do 3,5 let mluvila dost špatně, ale vnímala, chápala, vztekala se k věci atd.
Mladší od dvou let mluví ve větách…
Nejde o mluvení, spíš o to ostatní chování… nevnímá, jako by vůbec neslyšela, absolutně nechápe, co po ní kdo chce a ještě ta chůze po špičkách…ve dvou letech přeci dítě normálně chodí. Ona začala chodit normálně kolem 12m, ale nemám dojem, že by se chůze za ten rok nějak výrazně změnila.

uprimne…fakt bych nechtela kamardku, jako jsi ty, aby srovnavala svoje deti (a videla je v tom nejlepsim svetle jako kazda mama ) s mym ditetem, ktere je proste jine…tak je, a co? vlastne…co je tobe do toho? tak mala chodi po spickach…a? vadi to tobe? omezuje te to nejak? tohle je strasne intmni zalezitost rodicu te holcicky, tobe do toho VUBEC nic neni…

bberanka
Generální žvanilka 24858 příspěvků 27.08.16 08:49

Tak nase dite ve 2 letech taky chodi po spickach ( ne porad), moc nemluvi, neposloucha, leze kam nema, kdyz spadne nebreci a stejne si nemyslim, ze by byla autisticka. Jen me ma na haku a jede si podle sebe ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.16 08:52

…vůbec netvrdim, že by měla být nějaký těžký autista, ale myslím, že 2leté dítě by se mělo chovat jinak (citově, vnímat atd.), i kdyby bylo i třeba jen opožděné…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama