Prokázání těhotenství podle hCG v krvi - kdy?

• Fotoalbum (9)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.4.12 08:39

Prokázání těhotenství dle hcg v krvi - kdy?

Ahoj holky,
ale dotaz - kdy, ve kterém týdnu těhotenství nebo DC musí už krevní test na hcg ukázat pozitivní výsledek, aby bylo těhotenství považováno za pozitivní?
U testů se to ukazuje kolikrát až týden či dva po vynechání MS, ale jak je to s určením hcg z krve? Jakto vlastně je?
díky za rady a zkušenosti
omlouvám se za anonymitu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31597
20.4.12 08:47

Na krev můžeš jít už tak 9DPO. Akorát nárůst je individuální záležitost a můžou ti naměřit třeba 5-10j a některé laborky to vyhodnotí jako negativní.
Mně se osvědčilo testování mamatestem10, cca 10DPO (první dušík), pak 12DPO (silnější), pak bych na krev šla spíš v tak v den očekávané ms jako potvrzení, že testy nebyly falešně pozitivní. Mě stačilo mít několik pozitivních počuraných testů.
Na krev bych šla spíš ve chvíli, kdy by čárka na testu viditelně nesílila, tak jednou a za dva dny znovu, abych porovnala nárůst, zda je v normě.

Pokud nechceš čurat na testy, šla bych na krev až v den očekávané ms, aby ten výsledek už určitě byl jednoznačný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
20.4.12 09:55

Dobré ráno, nevím jak je to přesně, ale já jsem měla dostat měsíčky v pátek a v neděli jsem měla hcg 419, v pondělí 492 a ve středu 1780. Takže vlastně dva dny po vynechání už byla v krvi hodnota jasná. Myslím tedy, že i dříve se tam něco ukáže. Držím palce, ať to dopadne, jak si přeješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31597
20.4.12 10:25

@IvaMod ono záleží na tom, jak hcg roste, někomu fakt roste na úplně spodní hranici a může mít ještě v době očekávané ms třeba 8j, dva dny na to 16j, což je malilinko a přitom to může být prosperující těhotenství. Tak kdyby byla zakladatelka tento případ, tak by ji hodnoty přede dnem očekávané ms asi moc neuklidnili :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.12 10:34

Já si došla na krev den před očekávanou MS a vyšlo hcg negativní. Ale příznaky na těle mám šílený těhulkovský, tak si říkám, že mi teda to tělo s psychikou dává docela zabrat, jestli to je něco jako falešná gravidita

• Citovat
  • Nahlásit
771
20.4.12 11:26

@Gladys máš pravdu, vím, že se tady maminky hodně těmi hodnotami trápí. Ale každý to má jinak. já popsala jen svoji, jinak tomu nerozumím.

@Anonymní píše:
Já si došla na krev den před očekávanou MS a vyšlo hcg negativní. Ale příznaky na těle mám šílený těhulkovský, tak si říkám, že mi teda to tělo s psychikou dává docela zabrat, jestli to je něco jako falešná gravidita

A testy jsi měla pozitivní? Přála bych ti to, ale vím, co udělá psychika, držím palečky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31597
20.4.12 11:28
@Anonymní píše:

A teď jsi na tom jak, máš zpoždění? Ovulaci jsi měla nějak prokázanou (BT, utz)? Jestli ne, mohla být klidně později a bylo na krvi právě ještě brzy, některé laborky berou hcg negativní do 10j, což už ale může být velmi brzká gravidita.
Nicméně uznávám, že psychika v tomhle případě umí divy a výběrovost vnímání dokáže vypíchnout spoustu „příznaků“, kterých by si člověk jinak nevšímal, a patřičně je nafouknout :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.12 12:53

Těch příznaků si nešlo nevšimnout…pár dní po ovulaci mě doslova zklátila únava, 4 dny jsem jen ležela, bolesti hlavy, v břichu pořád pocity jak první den MS, pak občas píchnutí, dloubnutí, divný pocity chutí v puse…ovulku jsem si hlídala ovu testem, ale jak jsem viděla asi druhý den (11.DC) celkem růžovou čárku, tak jsem s testama přestala, věděla jsem, že je nebo se blíží a neřešila jsem to, takže přesně na den jistotu nemám. Těhu test vyšel bílej jak sníh, tak jsem si včera (27.DC, cyklus mívám 25-28dní)došla ne krevní hcg, abych neplašila a řekli mi, že je negativní. Dnes se mi zbarvil výtok na takovou světle hnědou, tak uvidím, jestli se rozjede MS, nebo co to tělo blbne…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.12 12:42

MS dorazila, tak není již co řešit. Děkuju vám holky za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
KAJILESKTOVA
21.2.13 19:14

Stejně jsou ti někteří doktoři divní… Já měla před jednou opercaí a nebyli jsme si s manželem jistí zda jsme nestihli oplodnění před OP, tak jsem zašla po 4 dnech na gyndu že nevím zda můžu jít na operaci, že jsem možná těhule, moje dvě děti mi vyšli na poprvé a plodné dny taky byly, tak se člověk obává, a dr. to je v pohodě, sestra vám odebere kdev a výsledek máte za hoďku, tak jsem vysolila 240kč za hoďku byl test negativní hodnoty naměřené nevím jaké ale sestra hlásila 0,1 a 0,30…tak jsem šla domů a přišlo mi to divné že po možném 2_4 dnu oplodnění by to krev poznala a co se nedočtu, nejdříve po 8 dnes od oplození, které u nás mohlo být teprve dva dny před testem HCG, tak to nechápu..příznaky pořád jsou za 6dní to mám dostat tak jsme s manželem… :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
384
21.2.13 19:26

Za 10 dnu po oplodneni jsem byla na krvi a uz bylo hcg s hodnotou 90 a rostlo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31597
21.2.13 19:27

Oni doktoři vesměs nevěří na to, že jsme schopné odhadnout, kdy jsme počli. Myslím, že ti nezbývá než počkat a běžným způsobem testnout, kor když jste tak plodný a něco čuješ. Doporučuju mamatest 10 namáčecí proužky, ranní moč a podívat se na test pro jistotu i půl hodiny po limitu až trochu proschne, tímhle postupem se dá najít duch už tak 9 dnů po ovu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12608
21.2.13 19:39

Ahoj, ja mam 26dc hcg 24 jednotek. Cyklus mam 28. Tak negim co si o tom myslet. Sestra mi reklq, ze je to negativni. Ale ze mam prijit v pondeli ja kontrolni naber

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12250
21.2.13 21:39

@uf-ounek většinou jako pozitivní berou hcg nad 50. Pokud jsi těhotná, tak by mělo v to pondělí hcg narůst. Jeho hodnota se zdvojnásobuje jednou za 2-3dny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12608
21.2.13 22:53

@Janikula jj to vím, že se zdvojnásobuje. Hold musím počkat a doufat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu