Prokouše kuna králičí pletivo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15224 příspěvků 24.09.14 19:47
Prokouše kuna "králičí" pletivo?

Dotaz jasný…máme v podkroví nevítaného návštěvníka (no, je tam víc doma, než my :lol: ). Momentálně jsme ve fázi, že jsme vytrhali všechny sádrokartonové desky, vyndali a vyházeli pokálenou a rozdrbanou izolaci a řešíme, čím zajistit, aby se už do podkroví nedostala. Dělá se sice speciální kovová mříž, ale zcela upřímně..při ploše, kterou ta střecha má (a ta mříž musí být kolem dokola) by se mi vyplatilo spíš koupit tygra, kterého se údajně kuny bojí :lol:

A tak přemýšlíme, zda se kuna dokáže prokousat pletivem, co se dává do králičích kotců :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 24.09.14 20:01

V pohodě dokáže. Dokáže kupodivu, když má důvod (např. dostat se do kurníku nebo ke svým mladým) prokousat i děrovaný plech tloušťky 1,5 mm. Moje vlastní zkušenost.

Boudice23
Extra třída :D 14873 příspěvků 24.09.14 20:08

@Kakika jojo dokáže ;)

shellmyska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 20:13

@Kakika klasicke kralici dokaze, vlastni zkusenost…

MartinaVALL
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 24.09.14 20:22

Asi jsem bestie, ale u nás zabraly třešně ve Fridexu a je klid, zatím, snad se nerouhám :think:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15224 příspěvků 24.09.14 20:27
@MartinaVALL píše:
Asi jsem bestie, ale u nás zabraly třešně ve Fridexu a je klid, zatím, snad se nerouhám :think:

jako kuna nás už naštvala hodně, ale byla tu dřív než my, navíc bydlíme v místě, kde je dost pravděpodobné, že když „zmizí“ jedna, přijde druhá. Takže pro nás má fakt smysl to zajistit tak, aby ani tahle, ani jiná nepronikla.

@Jura007 super, tak já jdu juknout na inzerci, kde nejblíž prodávají tygra :lol:

Pipet
Generální žvanilka 24215 příspěvků 24.09.14 20:55

@Kakika O víkendu říkala jedna paní, že si lidi chodí do zoo pro levhartí houno…
proti kunám…
:mrgreen:
Jak dlouho v tom podkroví něco kutíte? Pokud kuna nebude mít klídek, pravděpodobně vás časem opustí sama od sebe. Otázka ovšem je, jak dlouho ji to ještě bude bavit, že…

Reniii
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 24.09.14 21:17

Prokouše v pohodě.
Kamarádka dělá v Zoo, lidi opravdu chodí pro „bobky“ od větších šelem, prý to pomáhá.
@MartinaVALL lepší než třešně jsou sušené švestky, děda to kdysi dělával :palec:

medve
Stálice 100 příspěvků 24.09.14 21:19

Nesnesou se ještě údajně s kockama, psama a taky jim vadí světlo, takže jsem na jednom webu četla doporučení umístit na půdu světlo na fotobunku. My teda máme to pletivo kolem střechy, resp asi tu „speciální kovovou mříž“ o které píšeš, ale už ji jednou taky zdolala. Počkali jsme až půjde na lov a díry rychle opět zalátaly a ted je teda od června zase klid. Ale jen chci varovat, že kuna je velmi šikovná a zdola lec kterou překážku :(

afghani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 21:23

@Kakika ano.jinak ze se nesnese se psem-mame ostreho psa,60 kg, a vubec kune nevadi :-)

Kakika
Neúnavná pisatelka 15224 příspěvků 25.09.14 16:55

@Pipet Kutíme tam „teprve“ tři měsíce, ale už je rozebrána na trámy většina podkroví a ona tam pořád v noci leze. Pravdou je, že tam má svatý klid, my zatím bydlíme kousek odtamtud, než si to tam doděláme a věřím, že pak už se jí tam tolik líbit nebude. Na druhou stranu vím, co tam dokázala napáchat a že se nestyděla dělat tam kravál, když ještě nebyli rozebrané příčky. Zatím co tam pánové měřili a hlučně se bavili, tak ona si za zdí ze sádroše dělala kravál, jak kdyby tam nikdo nebyl. Drzá je, že to ani není možné. Nechává nám hromádky uprostřed holého patra (a pak, že nemají rády otevřený prostor :lol: )

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 25.09.14 20:33

@Kakika Tak mě teď napadlo, co by asi neprokousala - zkus se manžela zeptat, čemu se říká „tahokov“. Je to v podstatě plech tloušťky 2 až 4 mm prostřižený a pak následně pomocí „háků“ postupně roztažený tak, že vytvoří cosi podobné pletivu s kosočtverečnými oky. Tahokov z běžného měkkého plechu asi prokouše (i když má ostré hrany), ale pokud je vyrobený z nerezi (nebo ještě líp z kyselinovzdorné oceli s označením 1.4571, postaru je to ocel 17 348) tak tam je myslím bez šance, tohle neprokouše ani divoké prase…
Ale zase takovýto polotovar stojí majlant, metr čtvereční už je v řádu stovek až tisíců korun.

lucka.hel
Nováček 8 příspěvků 27.10.14 16:21

Ahoj, mám pro tebe jednoduchou radu. Taky se nám do podkroví dostala kuna. Stačí najít rysa. My máme nedaleko bydliště zookoutek, kde ho mají, tak jsem tam volala a druhý den jsem měla připravený kýbl rysího trusu. Vše jsme tam vysypali a po kuně ani památky! :)

Kakika
Neúnavná pisatelka 15224 příspěvků 27.10.14 17:41

@lucka.hel tak nedaleko máme ZOO :lol: ale četla jsem, že je třeba trus pravidelně „obnovovat“. U vás stačila jednorázová „aplikace“?

lucka.hel
Nováček 8 příspěvků 28.10.14 10:09

Jojo, manzel to tam dal jednou.Pak to zadelal pletivem a mame pokoj.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >