prokousnutý jazyk při pádu na roh

2
4.7.08 19:20

prokousnutý jazyk při pádu na roh

zdravím všechny mamky…prosím vás nemáte některá zkušenost s úrazem jazyka? moje roční dcerka začíná chodit a dneska na procházce,ačkoli jsem u ní stála :oops: :( :roll: :cry: tak se zhoupla rovnou na rok dřevěné lavičky a těma dvěma zoubkama co má se kousla ošklivě do jazyka,krve jak z vola :cry: :cry: řev..no hrůza…pak se uklidnila ale po příchodu domů jí na to koukám a trochu to oteklo,má tam skobu,modrou modřinu,no nehezký,mám strach aby to v noci nezačlo krvácet… :( nemám s ní běžet na steh? nebyl by to pro ní ještě větší horor? ach jo… :( :cry: poradíte mi některá? děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9130
4.7.08 19:23

Ahoj,

asi moc neporadi, ale co zkusit zavolat na pohotovost, tam by ti meli rict, jestli se to musi nejak resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
4.7.08 19:46

ahoj, dcera si prokousla jazyk na roce a pul, skrz naskrz, mela tam peknou diru. tenkrat jsem volala nasi dr. a ta rikala, ze s jazykem se nic nedela, ze se to zatahne samo. ale byl to hrozny pohled, krvacelo to fakt hodne, je mi jasny, jak se citis. zkus to ledovat, jestli ti dovoli, ale jinak s tim asi nic nezmuzes. pro klid muzes zavolat na pohotovost, ale nam rekla detska dr. tohle.
jinak ten prvni den a noc to byla hruza, aja porad brecela, navic jsme jeste kojili a byla zvykla usinat u prsa - a s tim prokousnutym jazykem nemohla sat, takze se chtela aspon porad nosit.
jinak se to zatahlo docela rychle, dneska tam ma sice viditelnou jiizvicku, ale u nas to melo i pozitivum, ze jsme diky tomu odstavili :wink: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
4.7.08 20:36

Ahojky!
Naše Peťka mi taky pěkně hnusně spadla pusinkou na trčící kovový kanál,a měla utrženou takovou tu uzdičku spojující horní ret a dásno,proražené dásno,krve,hnuté se zubem,no šli jsme na amb,ale dr. mi říkal,že je to sice na steh,ale že by mi spíše doporučil výplachy heřmánkem,ledování.Že se to dětem neuvěřitelně rychle a krásně v pusině hojí.A hlavně zvýšit hygienu dutiny ústní.Musím říct,ledování ledňáčkem zabralo úžasně.A srostlé to měla docela rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
4.7.08 20:45

Ahoj,

zkus se zítra v lékárně přeptat na homeopatikum Arnica CH 15 a dej jí postupně vycucat několik kuliček. Rychle se hematon vstřebá, nebude to tak bolestivý. Jinak jazyk se taky šije, když je potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
4.7.08 21:20

díky díky

:) maminky jste všechny naprosto úžasný,ani jsem nečekala tak rychlé odpovědi a takovou pomoc a podporu…děkuju…pozlatit vás všechny…
nakonec jsme se ted vrátily z chir ambulance,dr mi řekl totéž co zaznělo tady,zmrzlinku,heřmánek,ledovat,že by to nešil,má to teda ošklivé,půl jazyka modrou jakoby bouli a v tom cucky krve.....tu arniku jdu hned dát… :wink:
hned se mi ulevilo,je báječný mít kde vyhledat radu a pomoc a nesetkat se s lhostejností.....maminečky :D přeji vám krásný víkend a žádné úrazy,at má vás a vaše děti život rád :D :wink: :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.17 10:49

Maminky, prosím poraďte. čtyřletý syn tak vydatně zlobil naší čivavku, že ta nervově nevydržela a kousla ho. Má prokouslý spodní ret. Krev už jsme už zastavili. Nemá to tedy skrz naskrz, ale je to jakoby byl ret nařízlý. Ledujeme. Nevíme, co jinak dělat. Nechci, aby tam měl jizvu. Poraďte prosím. Radši píšu anonymně, nechci aby nám někdo pejska utratil, za to, že se jen bránil. Už jsem pejska spucovala, že se to nesmí. A malému řekla, že ho nesmí zlobit.

• Citovat
  • Nahlásit
3639
3.11.17 11:05

Zevnitr jizvu mit nebude, jestli to ma i venku, tak tam tomu asi nijak nezabranis. Pokud to ma vetsi, udelej maslicky z naplasti a stahni mu to. Predpokladam ze civava nema nijak velky zuby, spis ostry, takze pripadna jizva nebude nic hroznyho. Hlavne ted opatrne pri kontaktu psa a syna, muj synovec tahal myho psa kdyz byl jeste stene a velice dobre si to (pes) pamatuje. Nemuze ho vystat. Tak pozor na nejakej vetsi konflikt, aby se pes neohnal i z banalni priciny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15040
3.11.17 11:16

Proč by vám někdo utrácel psa?

Klíčové je to vydezinfikovat a to ideálně i zevnitř a donutit ho po čištění zubů si vypláchnout pusu něčím dezinfekčním, aby se to nezaněcovalo a hojilo. Listerine dělá ústní vodu pro děti.

A až se to zahojí, tak dvakrát denně něčím mazat - je vcelku jedno čím, hlavní je aby to bylo mastné a mazalo se pravidelně.

Jinak bych to tedy brala jako signál, že je potřeba důsledněji se věnovat práci se psem a taky důsledně učit dítě jak se k psovi chovat.

Zodpovědnost za tohle jednoznačně padá na vedení smečky - tedy na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.17 11:18

Prodávají náplasti vyloženě jako šití, tak bych mu to tím stáhla a pak jizvu mazala třeba hemagelem nebo obyčejným sádlem, aby byla jizva pořád vláčná a stáhla se co nejvíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5351
3.11.17 11:24

Psí kousnutí se nešije, čili ani nestahovat zádnýma mašličkama. Určitě pořádně a několikrát vydesinfikovat.pes má plnou hubu bakterií, proto se tyhle úrazy špatně hojí a někdy to chce i ATB. Pokud se to nebude hojit a bude to hnisat, tak určitě ukázat někde na chirurgii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
3.11.17 14:18

Holky, zatáhlo se to. Tak snad to bude dobré. Prý už to nebolí. Jinak pejsek má malého rád. Často ho oblizuje, vyzývá ke hře. Jenže ho vnímá jako štěně a podle toho se k němu chová. Malého máme k tomu, aby ho nezlobil, jenže on je divoch a buď na něj dělá láskyplné nálety, nebo ho dráždí - jezdí po něm angličákama, nutí ho hajat, sedět, ležet tady, ležet támhle, chce se po něm válet, jindy se s ním honí a nejoblíbenější hra je, že mu tzv. myje hlavu, což znamená, že ho drbe ručičkama na hlavě, jako že mu jí myje. Zkorigovat je, je nadlidský výkon. Když ale konečně malého „umravním“ a dá pejskovi pokoj, pejsek za ním letí a jede to nanovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
3.11.17 14:19

Tak už tu nejsem anonymní, tak snad se za tohle pejci neutrácí. Teď jsou zas oba v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
5.3.20 16:45
@renap píše:
Psí kousnutí se nešije, čili ani nestahovat zádnýma mašličkama. Určitě pořádně a několikrát vydesinfikovat.pes má plnou hubu bakterií, proto se tyhle úrazy špatně hojí a někdy to chce i ATB. Pokud se to nebude hojit a bude to hnisat, tak určitě ukázat někde na chirurgii.

Právě jsme se s dcerou vrátily z nemocnice - dopoledne spadla a rozkousla si jazyk, má 3 stehy. Takze, ano, při rozkousnuti se šije, když je to potřeba. Dokonce nás strašili šitím v celkové anestezii, ale dcera (15 m) to naštěstí zvládla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat