Reklama

Prolaktin a snažení otěhotnět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agvamarine
Kecalka 277 příspěvků 02.01.17 18:02
prolaktin a snazeni otehotnet

Ahoj snažilky, rok jsme se snažili neuspěšne o druhe ditko, tak jsem při prohlidce řekla doktorovi o nejake vyšetřeni, nabral hormonalni profil a prolaktin vysoký na 780,po vyšetřeni stitne žlazy a magneticke rezonanci kde bylo vše v pořádku jsem dostala leky na sniženi, při kontrole mi prolaktin klesl na 44 ale i přez to se mi furt nedaři otehotnet. Manžel spermonogram mel dobrý, byl tam take.Mela jste nejaka stejný problem? přitom prvni dite se nam povedlo bez problemů do dvou mesiců od snaženi. Nevim zda mam tedy ject do caru a třeba vyskoušet inseminaci, je už mi 33 let tak roky taky hrajou roli

Reklama

Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 18:21
@agvamarine píše:
Ahoj snažilky, rok jsme se snažili neuspěšne o druhe ditko, tak jsem při prohlidce řekla doktorovi o nejake vyšetřeni, nabral hormonalni profil a prolaktin vysoký na 780,po vyšetřeni stitne žlazy a magneticke rezonanci kde bylo vše v pořádku jsem dostala leky na sniženi, při kontrole mi prolaktin klesl na 44 ale i přez to se mi furt nedaři otehotnet. Manžel spermonogram mel dobrý, byl tam take.Mela jste nejaka stejný problem? přitom prvni dite se nam povedlo bez problemů do dvou mesiců od snaženi. Nevim zda mam tedy ject do caru a třeba vyskoušet inseminaci, je už mi 33 let tak roky taky hrajou roli

imunologii mate delanou zda si netvoris protilatky na spermie nebo embryo? HSG nebo hysteroskopii mas taky hotovou resp nejakou pruchodnost vejcovodu? FOlikulometrii mas taky elanou zda ravidene ovulujes v jaky den a zda folikul praska jak ma? ;) za ty roky se toho muze sakra zmenit i to co predtim nebyl problem ;)

sitsche
Kecalka 393 příspěvků 02.01.17 18:24

Ahoj, já dceru kojila dlouho, byl to závislak. Začali jsme se snažit od prosince 2015. Nedařilo se a v září 2016 jsem dceru odstavila (v tu dobu dva roky) a radila jsem se s lékařem a zmínil že právě prolaktin hraje velkou roli, a že do tří měsícu se vrátí do normálu. A přesně za tři měsíce ms už nepřisla a jsem nyní těhu. Přesně 12 měsíců snahy. A jestli ti prolaktin takto klesl, pak uz by to melo byt v poradku. Jen to chce trpělivost. 33 je furt dobry věk ;-) Držím palce.

agvamarine
Kecalka 277 příspěvků 02.01.17 20:33

Delal mi jen hormonalni profil, vajicka ve vajecnicich řikal že se mi tvoři když koukal ultrazvukem, jinak dalši vyšetřeni mi nedelal, zatim ted beru třeti mesic dostinex na ten prolaktin

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.17 07:49

Ahoj, jak se ve všech diskusích dočítám, tak jsem celkem překvapená, že lékař ihned nasadí léky na zvýšený prolaktin. Již třičtvrtě roku se snažíme o miminko, bohužel bezvýsledně. Když jsem to řekla na gyndě po pár měsících snažení doktor hned zareagoval, že zkusíme udělat odběr na hormonální profil. První odběr se uskutečnil v lednu a byl zvýšený prolaktin, za měsíc kontrolní odběr znovu, protože první odběr mohl být zkreslen (stres, atd..), druhý odběr zase zvýšený prolaktin přes 1800, ale štítná žláza v pořádku (z odběru krve). Ihned mě poslal ze žádankou na endokrinologii. Na endokrinologii zjištěná zvětšená štítná žláza na sono- nasazen letrox 50. Bylo mi řečeno, že špatně fungující štítná žláza může mít vliv na zvýšenou produkci prolaktinu a první se musí zaléčit a pak se uvidí co s tím prolaktinem. Po 3 měsících opět kontrolní odběry, prolaktin sice klesl na 1100, ale je pořád vysoký- proto jsem byla odeslána na magnetickou rezonanci, která mě čeká v červenci, ale léky na snížení prolaktinu mi nikdo nepředepsal, protože se musí zjistit nejprve příčina proč se to tak děje. :? navíc mě ještě trápí příliš dlouhá menstruace :zed: většinou trvá tak 14 dnů- příliš dlouhé špinění 1-2 dny příliš silná a pak zase špinění už mě to tak rozčiluje a pořád se to nějak nechce urovnat :( :( kdyby měl někdo podobné zkušenosti budu ráda za jakoukoliv odezvu :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama