Prominutí penále u OSSZ

Anonymní
25.11.14 14:01

prominutí penále u OSSZ

Ahoj, prosím, může mi někdo poradí, jak sepsat žádost na OSSZ o prominutí penále? jaký důvod uvést? řádně jsme platili splátky, vše máme uhrazené, už zbývají jen penále, nevím, co se uvádí jako důvod, aby to prominuli: děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
143
25.11.14 14:08

OSSZ nepromíjí penále!!! Jedniné co musíš to jít zaplatit. Jediný kdo promíjí je zdravotní pojišťovna na základě žádosti, ale socka ti neodpustí nic. Nevím, kde jste přišli na to, že vám to odpustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
25.11.14 14:12

Jako zkusit to můžeš podat, nic za to nedáš. Ale kámoška co tam dělá říká že 99 % žádostí se nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.14 14:24

OSSZ penále promíjí.

Nesmí být už ale na platebním výměru. Mámě loni odpustili 26 tisíc. Byly to penále za minulé roky. 6ádost dávala někdy v listopadu 2013 a někdy v lednu 2014 jí přišel dopis. Musela mít doplacené zálohy za období, za které žádala to prominutí penále. A NEMĚLA zaplacené zálohy za rok 2013. Přesto komplet celé prominuli.

DO žádosti napsala něco ve smyslu ze zdravotních důvodů - byla v nemocnici, + celková zadluženost, že nestíhala platit zálohy, protože na ně neměla, pak kvůli nemocnici měla nižší příjem. A prošlo jí to. Prominuli vše.

( a ještě žádala u VZP. Tytéž důvody a z penále 60tis jí to stáhli na 5 tisíc. Ale tam musela mít zaplacený komplet všechny zálohy)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.14 14:28

Děkuji, právě sama paní na OSSZ mi řekla, že máme zkusit napsat tuto žádost o prominutí penále, jen nevím, co tam napsat.

• Citovat
  • Nahlásit
24870
25.11.14 14:31

Manželovi prominuli na ossz polovinu, důvod uvedl - druhotná platební neschopnost. Ale je to už tak pět let zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.14 14:43

Anonymní - no a z jakýho důvodu jste to neplatili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.14 16:52

To přítel to neplatil, je takový bordelář v těchto věcech, jak se ted o tom starám já, tak to dávám do pořádku, už jsme teda dala, vše už má splacený, jen ty penále tam ještě má.

• Citovat
  • Nahlásit
25.11.14 17:46

Anonymní - já osobně bych si asi nic nevymýšlela. Asi bych napsala něco jako žádám o prominutí penále, které vzniklo kvůli neplacení záloh na pojistném. Ty jsem neplatil z důvodu vlastní hlouposti a dalších finančních závazků. Vše se již snažím řádně platit, na zálohá na pojistném už nedlužím a prominutí penále by mi velmi pomohlo k dalšímu včasnému placení všech svých závazků. Byl bych moc rád, kdyby došlo ke kladnému vyřešení mé žádosti.

Nebo tak nějak. Máma tam psala taky nějak takhle. A nevím. Třeba to posuzujou podle toho, jak se ten den vyspí nějaká ta komise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.14 17:50

@martinape díky moc za radu:-)

• Citovat
  • Nahlásit
2
1.5.15 17:38

A prošlo to vaší mamince, pokud se taky takto upřímně přiznala? taky mi přijde lepší napsat pravdu než si hloupě vymýšlet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.15 18:05

@brewa prošlo. Sociálka odpustila penále veškerý, ted už si nepamatuju kolik, ale minimálně kolem 35 tis to bylo a pak u VZP asi z 50 tis musela zaplatit 5 tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
3.5.15 17:17

Děkuju moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.17 20:02
@Svítící žárovka píše:
OSSZ penále promíjí.

Nesmí být už ale na platebním výměru. Mámě loni odpustili 26 tisíc. Byly to penále za minulé roky. 6ádost dávala někdy v listopadu 2013 a někdy v lednu 2014 jí přišel dopis. Musela mít doplacené zálohy za období, za které žádala to prominutí penále. A NEMĚLA zaplacené zálohy za rok 2013. Přesto komplet celé prominuli.

DO žádosti napsala něco ve smyslu ze zdravotních důvodů - byla v nemocnici, + celková zadluženost, že nestíhala platit zálohy, protože na ně neměla, pak kvůli nemocnici měla nižší příjem. A prošlo jí to. Prominuli vše.

( a ještě žádala u VZP. Tytéž důvody a z penále 60tis jí to stáhli na 5 tisíc. Ale tam musela mít zaplacený komplet všechny zálohy)

Moju se prosím zeptat?

Řeším penále u zdr. pojiš'tovny - průmyslové.

Mám vystavený splátkový kalendář na dlužné pojistné i penále. Příští, ěsíc to bude poslední měsíc, kdy mám mít doplacené dlužné pojistné, poté si chci žádat o prominutí penále.
Vím, že to pojišťovna neodpustí celé, budu ráda alespoň za část, ale jak píši, žádat si mohu až příštíměsíc a jsem z toho hodně nervózní.

Píšeš, že když už je vystavený splátkový kalendář, tak že se penále nepromíjí.

Také jsi psala, že Tvojí mamce odpustili penále, ale přece, když se odpouští penále, tak musí být zaplacené celé dlužné pojistné, takže ona to zaplatila najednou vše?

Buď tak hodná a vysvětli mi to, pokud tomu rozumíš.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama