Promlčecí lhůta u 7 let starého dluhu

Anonymní
8.4.16 13:17

promlčecí lhůta u 7 let starého dluhu

Ahoj všem,
mám otázku dnes mi přišel tento email:
Dobrý den,
společnost APS CZ&SK SERVICES s. r.o. Vám tímto oznamuje, že byla společností Allegro Group CZ, s. r.o. (dříve Aukro, s. r.o.), IČ 24725382, pověřena správou a vymáháním pohledávky za Vaší osobou.
Tímto Vás vyzýváme k uhrazení dlužné částky, která k dnešnímu dni činí celkem 82,91 Kč.
Dlužnou částku uhraďte obratem na účet společnosti Allegro Group CZ, s. r.o. vedený u CSOB, a. s.: Číslo úctu: 203753539/0300
Variabilní symbol: 12482084

na uvedený kontakt jsem zavolala tam mi bylo řečeno že si mám zavolat na aukro, jestli nevěřím. Tak jsem volala na aukro, kde mi bylo řečeno, že to je z roku 2009.Sama jsem na aukru nikdy nic neinzerovala, tehdá ho využíval můj bývalý přítel k prodejům dílů na auta. Samozřejmě částka není vysoká, ale chci se zeptat, zdali to náhodou není po 7 letech dávno promlčené, když mě nikdy dříve kvůli tomu nekontaktovali a za druhé jsem si to přečetla i v recenzích na tuto společnost, kde lidi psali, že to prostě zkouší a uvidí kdo se chytne a kdo ne. Tak se ptám mám to tedy radši uhradit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19184
8.4.16 13:23

Vyžádej si k tomu podklady a máš to :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
8.4.16 13:30

Ano. Promlčené, možno ignorovat, zkouší to.

Pozor je, to že je to promlčené, neznamená, že dluh neexistuje, a nemůžou požádat o vydání platebního rozkazu. Na ten je pak potřeba do 15 dnů podat rozklad z důvodů promlčení a tím to celé skončí. Pokud se ale člověk proti tomu neodvolá, je to vymahatelné.

http://www.epravo.cz/…y-88849.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1939
8.4.16 13:38

Promlčecí lhůta sice uplynula, ale je třeba taky brát v potaz, jestli už v průběhu těch 7 let věřitel nebo jím pověřená osoba neučinila ve věci nějaké jiné právní kroky. Třeba nějaká na poště zapomenutá výzva apod. Pak se promlčecí lhůta počítá od data posledního takového kroku.

Jinak jak už je napsáno v prvním příspěvku - asi bych si písemně (doporučeně s dodejkou) vyžádala na věřiteli veškeré podklady, které k dluhu mají. Tj. o co se jedná, přesné datum vzniku, již učiněné právní kroky, přesné jméno a adresa věřitele, z čeho dluh vznikl apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 13:43

Na to jsem se ptala a sama paní mi řekla, že nikdy to písemně doručeno nebylo, takže mají smolíka. Ale máte pravdu zavolám to znovu a budu chtít aby mi písemně doručili veškeré podklady.

Je to sice blbých 82 korun, ale jde mi o princip :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1939
8.4.16 13:58

Já to myslela tak, že i vy si máte o ty podklady napsat. :-) Protože vím, že spousta firem po telefonu naslibuje a skutek utek. Ale můžete to zkusit, uvidíte.

Jinak princip chápu, taky by mě sířilo, že se třeba ta firma takhle cíleně obohacuje. Pošle takový dopis 200 lidem, 100 z nich raději zaplatí a mají 8 tisíc v kapse. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 14:03

Nene taky jsem to tak myslela že tam ještě zavolám a zároveň napíšu ať je to černé na bílém, špatně jsme se pochopily :D

• Nahlásit
  • Citovat
3280
8.4.16 14:03

Tak pokud jde o princip, tvůj přítel má dluh na který se vykašlal, měl by ho zaplatit ať už promlčený je, nebo ne. Zavolala bych mu a řekla mu to, ať si to vyřídí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 14:24

Právě že přítel ho nemá, účet byl napsaný na mě, takže i kdyby tak je to můj problém, ne jeho a hlavně, nevím kde bych ho ani po 7 letech hledala

• Nahlásit
  • Citovat
2947
8.4.16 14:43
@Anonymní píše:
Právě že přítel ho nemá, účet byl napsaný na mě, takže i kdyby tak je to můj problém, ne jeho a hlavně, nevím kde bych ho ani po 7 letech hledala

Můj názor je, že neseš důsledek své dávné „lehkomyslnosti“, kdys dala své přihlašovací údaje jiné osobě a ani sis neohlídala, zda je nezneužil či dál nepoužívá. Ta částka je tak nízká, že bych ji obratem uhradila a řekla si, čas strávený různým zjišťováním a dopisováním plus případné poštovné, mi za to nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 14:50

Každý jsme nějaký, sama píšu že ta částka je pro mě směšná, ale prostě jde mi o princip a ani tak směšnou částku nebudu posílat nějaký společnosti co třeba parazituje na lidech, ba naopak hrabu se v tom, už z toho důvodu, abych popřípadě ochranila ostatní. A jako důsledek lehkomyslnosti to neberu, ty přihlašovací údaje, jsem dala osobě, s kterou jsem dlouho žila a znala natolik, že jsem neměla důvod, mu to nedat a vím že i kdybych ho ted zkontaktovala, že mi ty peníze samozřejmě dá, ale mě celou dobu nejde o peníze, ale o princip :think:

• Nahlásit
  • Citovat
704
8.4.16 15:16

Anonynmní - pokud se ovšem na to koukáš z hlediska principu, tak ten dluh vznikl nejspíš oprávněně, takže i když je promlčený tak by bylo slušné ho zaplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2947
8.4.16 15:54
@Anonymní píše:
Každý jsme nějaký, sama píšu že ta částka je pro mě směšná, ale prostě jde mi o princip a ani tak směšnou částku nebudu posílat nějaký společnosti co třeba parazituje na lidech, ba naopak hrabu se v tom, už z toho důvodu, abych popřípadě ochranila ostatní. A jako důsledek lehkomyslnosti to neberu, ty přihlašovací údaje, jsem dala osobě, s kterou jsem dlouho žila a znala natolik, že jsem neměla důvod, mu to nedat a vím že i kdybych ho ted zkontaktovala, že mi ty peníze samozřejmě dá, ale mě celou dobu nejde o peníze, ale o princip :think:

Princip? Tu částku každému uživateli Aukro předepisuje za to, že si u něj založil nabídku = dal inzerát. Za využití služby. Zcela jistě jsi četla smluvní ujednání, když sis účet zřizovala. Tu částku Aukru dlužíš ty. Princip je hradit své závazky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.16 12:26

Mám úplně stejný email na částku 150,–. Dokonce mi pořád volají. Důležité je se jich nebát a nedat se!!! Když volají chtějí si hovor nahrávat. Hned na začátku hovoru řeknu nepřeju si aby jste si mě nahrávali, já si vás také nenahrávám. Tím většinou další komunikace končí, protože nemají páku jak si vás nahrát a třeba to pak použít proti vám. Internet je plný těchhle agentur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.16 12:52

Tyto agentury co se tváří a nazývají se jako vymáhací a exekuční se směšným dluhem a hlavně přiloženým číslem účtu kam se tato nízká částka má zaplatit není nic jiného než podvod a parazitování na obyčejných lidech. Nebyl by od věci podat trestní oznámení pro podvod a příslušným orgánům k pověření této společnosti. Spousta lidí se zalekne a raději takový nízký dluh zaplatí… Proto pozor a neplatit bezhlavě o co si kdo napíše… Pokud jsem si jist, že jsem s nikým neuzavíral žádnou písemnou smlouvu o poskytnutí služeb, nebo nějakého plnění, pak není možnost jak by dluh vznikl. Společnost Allegro (Aukro) neuzavírá písemnou dohodu, kde se musíte podepsat, nebo uvést číslo svého OP. Taková dohoda je uzavřena v rozporu se zákonem a nemají tak žádnou vymáhací možnost vymoci dluh plynoucí z této neplatné dohody. Takovou smlouvu mohl uzavřít kdokoliv kdo se za mou osobu vydával a mohl mé údaje zneužít. Takže by měli doložit, že jsem to byl skutečně já kdo smlouvu uzavřel a neplnil. Hlavně nemají jak doložit písemně podepsanou smlouvu kde by byl skutečný a můj pravý podpis a údaje včetně OP. Veškeré doklady a písemné smlouvy, včetně toho jak, kdy a za co dluh vznikl chtějte písemně od této APS společnosti doložit. Pokud společnost APS chce o takovou nízkou částku bojovat soudně a domůže se vydání platebního rozkazu, ihned podejte odvolání. Soud bude muset nařídit klasické jednání před soudem. Do odvolání uvedete všechny důvody neoprávněnosti dluhu a zmíníte se i o době promlčení. Společně s tím podejte odpor na částku kterou si firma účtuje na právní zastupování. Veřím, že ke stání u soudu ani nedojde… Naštěstí již nefunguje dřívější praxe kde si k dluhu za 100,– připočítali náklady na právní vymáhání za 10 000,– a soud jim to bezhlavě přiklepl. Své dluhy je třeba platit, ale ne si nechat diktovat od gaunerských společností, padnout před nima na zadek a zaplatit co si řeknou. Takové ovce oni loví co raději zaplatí bez dohadování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama