Promlčecí lhůta u půjčky peněz a mzdy

478
27.7.13 16:35

Promlčecí lhůta u půjčky peněz a mzdy

Ahoj, chtěla bych se zaptat jaká je promlčecí lhůta u půjčky peněz a mzdy.

Mám sepsanou smlouvu o půjčce kde je uvedeno, že mně má peníze dlužník uhradit do 15.9.2013, ale nestihne to. Dohodli jsme se, že mu ještě cca půl roku počkám. Má snahu, platí, věřím mu, ale chci si ověřit aby se mnou za rok nevydrbal. Má totiž novou přítelkyni a je to strašná kráva a zlatokopka, takže člověk nikdy neví :mrgreen:

A dále mně dluží jeden podnikatel - fyzická osoba od roku 2010 do roku 2012 za účetnictví které jsem mu dělala na dohodu o provedení práce. Taky se snaží platit, ale leze to z něj jako z chlupaté deky, tady už se bojím víc.. Naštěstí jde o nižší částku.

Pomůže v některém přípědě třeba uznání dluhu nebo tak něco?
Děkuji za radu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.7.13 16:38

Ahoj
udělej dodatek ke smlouvě s tím že napiš nové datum do kdy ti ji musí zaplatit

a to druhé pokud máš doklad otom že jsi práci udělala máš smlouvu a nezaplatit jdi na soud a platební rozkaz pokud ani to nezaplatí jde se na exekuci

• Nahlásit
  • Citovat
478
27.7.13 16:43
@Anonymní píše:
Ahoj
udělej dodatek ke smlouvě s tím že napiš nové datum do kdy ti ji musí zaplatita to druhé pokud máš doklad otom že jsi práci udělala máš smlouvu a nezaplatit jdi na soud a platební rozkaz pokud ani to nezaplatí jde se na exekuci

A jo, tak to na tu smlouvu stačí dopsat, že se prodlužuje lhůta splatnosti. Tak to hned udělám a nechám si to od něj podepsat.

A u toho účta nemám potvrzené, že jsem práci udělala, ale jsem všude na daňových přiznáních atd. a navíc mám vždy podepsanou smlouvu o dohodě o provedení práce. No, snad mně začne platit, jinak s tím budu muset pohnout.. Tomuhle počkám do konce srpna maximálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama