Promoření populace -pocity nemocných a starých

Anonymní
8.4.20 09:39

Promoření populace a pocity NEMOCNÝCH A STARÝCH

Píši sem velmi citlivé údaje, proto v žádném případě neodkrývat anonym a jestliže by měl něčemu vadit, tak téma odstranit!
TOTO JE TÉMA POUZE PRO TY, JICHŽ SE TO TÝKÁ. Pro ostatní je tu mnoho podobných diskuzí. Děkuji.
Po celou dobu jsem důvěřovala vládě, že jsme solidární vyspělá civilizace a že neobětujeme slabé. Nebavme se tu teď prosím o tom, ZDA TO JE, ČI NENÍ, nezbytné.
Pojďme si napsat a podpořit se v tom, jaké pocity to doprovází..
Ač nerada, napíši Vám o naší rodině a budu ráda, když se někdo přidá, byť také anonymně.
Já sama mám astma, dlouhodobě od dětství mě zlobily průdušky, mám několik alergií a chronický, poměrně těžko léčitelný, zánět. Užívám dlouhodobě kortikoidy.
Manžel má chronický zánět průdušek až nyní s podezřením na CHOPN. Kromě toho má vrozenou vadu a narušený metabolismus, také dost velké potíže s ledvinami.
Tři naše děti jsou alergici, u dvou podezření na astma (zatím nedořešené). Jedno dítě má chronické onemocnění, druhé zátěž vrozené vady po manželovi (dědičně).
Z mé strany babička necelých 60let - pečuje soukromě o seniory, ke všem svým klientům má blízký a vřelý vztah a bojí se o ně
Z mé strany dědeček 84let má vysoký krevní tlak
Z manželové strany babička 61 let má cukrovku, v invalidním důchodu
Z manželové strany dědeček 61 let má rakovinu, aktuálně v léčbě
Prababičky obě mají též cukrovku a věk 80+, k tomu další potíže
Bratranec také cukrovka, 30 let
Strýc astma, vysoký krevní tlak
Vím, že ve většině nejde o nějaké zvláštní nemoci, že astma, cukrovku a vysoký krevní tlak má kde kdo, je to v mnoha rodinách. Alergie. Vrozené vady, různé poruchy a potíže. Staré příbuzné má také většina z nás. Cítím se ale opravdu strašně, když mi někdo řekne, musíme to na Vás s ohledem na milionové ztráty těch a těch firem pustit, ale jste rizikový, tak počítejte, že to možná nedáte.
Prosím aby mi napsali MAMINKY, KTERÉ MAJÍ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY, MAJÍ JE JEJICH MANŽELÉ, DĚTI, NEBO PŘÍBUZNÍ jak to vnímáte a jak bojujete s případnými pocity, které z toho máte.
Bohužel mám pocit, že když MERS či SARS ohrožoval především mladé lidi se silnou imunitou, tak nikdo nikoho nepromořoval. Když toto ohrožuje staré a nemocné, tak se promořovat najednou musí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.4.20 09:44

Mám nervy v pe.deli. Rodiče a spoustu příbuzných přes 70, někteří jsou onkologičtí pacienti, já jsem alergik a astmatik, takže fakt vím jak hnusné je dusit se. Děti jsou snad ok. Ale promoření se prostě nevyhneme. Jen to musí být pomalu, postupně, aby ti s těžkým průběhem měli možnost léčení v nemocnici. Toť vše. a přijde mi, že spousta starších lidí jde nákaze naproti. Chodí do krámu každý den pro 2 rohlíky a pokud možno mimo vyhrazené hodiny a ještě se s oblibou navštěvují a posedí u kafča. Bez roušky. Jak jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 09:46

Mám příbuznou s těžkou cukrovkou, takže se taky bojím a to od začátku, protože od začátku bylo řečeno, že tyto opatření mají epidemii zpomalit a rozložit a stejně populací projde. Je mi to líto, ale tak to prostě je.

• Citovat
  • Nahlásit
996
8.4.20 09:47

Jenže jiná moznost neni, vzdyt uz v podstatě promořujeme, tech nakazenych je mnohonasobne vice…nelze byt prostě rok zavrenej doma a cekat na vakcinu ci leky…ten virus nezmizne jako mavnutim proutku…a SARS a MERS nevyvolal to co teď covid…v tom je rozdil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22458
8.4.20 09:48

Podilvej, taky se toho děsím, ale oni majíbohužel s tím promořováním pravdu. Pokud to neprojde napříč populací, tak se do téhle situace můžeme dostávat každý rok. Děkujme bohu, že naši politici prokázali po letech zdravý selský rozum, zdravou připosranost a odvahu udělat jako první kroky s karanténou, uzavřením hranic, škol apod. Díky tomu nejsme tam, kde je Itálie a USA a můžeme se tady relativně bezpečně pohybovat. Cílem je zpomalení epidemie a tím možnost udržet zdravé rizikové skupiny do doby, než přijde vakcína a léky. Kdyby se jednalo o lokální epidemii, tak by měla izolace a vymýcení viru smysl. Při světové pandemii bohužel ne. Pokud nebude populace promořená nebo očkovaná, stačí jeden nakažený člověk a jsme zpět tam, kde jsme byli. Taky se bojím, mám rodiče v nejrizikovější skupině, ale nic jiného dělat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 09:54

Julinko o tom já se přít nechci. Jen si říkám, jak se cítit, když člověk neví, jestli nebudou děti za měsíc sirotci. My máme zdravotní problémy oba a je určitě mnoho rodičů, co nejsou úplně zdraví, nebo navíc maminek samoživitelek..nebo mají nedejbože nemocné ty děti. Prostě je mi z toho smutno, jak se těm starým příbuzným podívat do očí, když toto slyší v televizi a čekají, že to naše mladá generace a vláda vyřeší, je to šílené.

• Citovat
  • Nahlásit
18512
8.4.20 09:56

Manzelova rodina je taky riziková, po operacích, astma, srdeční problémy, cukrovka, velka nadvaha. Můj brácha alergik atd, ale oni mají pravdu. Nemůže být vše treba rok zavřené a omezené. Navíc v okamžiku kdy by to otevřeli a našel by se další nakazeny je to tu zas. To nejde. Takže i když se bojím, vím že není jina šance. A pises jak se tem starým nebo nemocným podívat do očí, ale treba prarodiče manžela, no vlastne i moji chodí co 2dny do obchodu pro rohlíky, salám a na pokec do krámu. Takže sorry, ale nevím proč zmrazit celou cem pro někoho, kdo to vlastně ani nechápe.

Příspěvek upraven 08.04.20 v 09:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25619
8.4.20 09:56

I v nejohroženější populaci je smrtnost cca 15 %, to znamená, že i ti nejstarší a nejvíc nemocní mají šanci 85 %, že covid zvládnou a možná ho ani nedostanou. Neznamená to, že covid chytně 100 % populace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
8.4.20 09:58

Ja mam nastesti rodinu zdravou, jedina ohrozena osoba sem tu ja (astmatik, vada srdce, jenom jedna funkcni ledvina) a nejak se z toho nehroutim, naopak mam chvilema chut se nakazit a doufat ze se to nejak prezije, hlavne at uz mame imunitu. Jasný mít v ohrožené skupině třeba děti, tak z toho budu mnohem víc podělaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25619
8.4.20 10:00

A jestě - pokud by karanténa trvala měsíce, tak zhavaruje hospodářství - z toho plyne, že nepůjdou peníze do zdravotnictví a prostě nikdo nebude starým lidem léčit tu cukrovku, rakovinu ani vysoký tlak - prostě na to nebudou peníze, takže by prostě nezemřeli na covid, ale na ty své už existující nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22458
8.4.20 10:02
@Kriss Tina píše:
Ja mam nastesti rodinu zdravou, jedina ohrozena osoba sem tu ja (astmatik, vada srdce, jenom jedna funkcni ledvina) a nejak se z toho nehroutim, naopak mam chvilema chut se nakazit a doufat ze se to nejak prezije, hlavne at uz mame imunitu. Jasný mít v ohrožené skupině třeba děti, tak z toho budu mnohem víc podělaná.

Taky už to sháníš, ať to máš za sebou, dokud jsou jipky volný? Já nabízím výměnou sušený kvasnice a pořád nic… říkám si, že když tím projdeme, tak budu moct bez strachu k rodičům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
8.4.20 10:06

@Janli tak ja doufam ze do stavu na jip bych se nedostala :D a kdyby jo, tak tam mam pribuzny, by mi zaridili nejaky vip flek :mrgreen: ne jako vážně, člověk uz neví co by bylo lepší, nechci zbytečně nakazit rodinu a deti atak, ale zas si rikam, kdyby to znamenalo, ze budu tejden trpět v posteli a pak uz budu mit klid, tak bych to riskla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22458
8.4.20 10:09

@Kriss Tina taky počítám s lehčí variantou, ale po pěti zápalech plic se spíš připravuju na horší. I já tam mám švagrovou a počítám s postelí u okna a protekčním ventilátorem… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 10:10

No obavy mám
Jsem sama s klukem, jsem onko pacientka
Pracuju ve školství, v únoru jsem po roce nastoupila na půl úvazek, teď jsem zase teda doma
Při otevření škol zase nastoupím a co–mohu se jen modlit…

• Citovat
  • Nahlásit
20318
8.4.20 10:13
@Anonymní píše:
Julinko o tom já se přít nechci. Jen si říkám, jak se cítit, když člověk neví, jestli nebudou děti za měsíc sirotci. My máme zdravotní problémy oba a je určitě mnoho rodičů, co nejsou úplně zdraví, nebo navíc maminek samoživitelek..nebo mají nedejbože nemocné ty děti. Prostě je mi z toho smutno, jak se těm starým příbuzným podívat do očí, když toto slyší v televizi a čekají, že to naše mladá generace a vláda vyřeší, je to šílené.

pro „staré a nemocné“ je ale postupné promoření lepší za situace, kdy se promoří zbytek populace (blbě zobecněno mladší a zdraví) a když k tomu dochází postupně, aby nezkolabovalo zdravotnictví. Pokud máš promořeno 70% populace, tak šance, že by se to pak ve druhé vlně dostalo ke zbylým 30% značně klesá, přenost už nepůjde tak rychle a snadno, vzdálenost to dost znemožní. Navíc pokud se pak zdravotnictví bude moci věnovat ve druhé vlně jen jim a bude jich míň, zvládnou to líp. Navíc je tu otázka získané imunity, mutace atd. Ale obávám se, že se toho jen tak nezbavíme a covid bude součástí našich životů, jak např. chřipka.
Průser je polovičaté řešení, tedy nyní, když už zdravotníci padají na pusu, nechat promořit naráz všechny :,( Nelze nechat tento nouzový stav do výroby vakcíny, bohužel. A nejde jen o ekonomiku, ale i ty nemocné a o ty, co nyní potřebují nějaké vyšetření, léčbu či operaci, i tito jsou současnou situací ohrožení a to nejen Covidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat