Promoření populace -pocity nemocných a starých

Napsat příspěvek
Anonymní
8.4.20 11:12

Víte, prostě… teď se unáhlíme, lidé zemřou. A za měsíc můžeme zjistit, že existuje lék, co na to velice dobře zabírá. Myslím, že je nutné věnovat těm lidem aspoň více snahy.
Jak psal někdo výše, že děti umíraly na angínu, tak je normální, že zemřou lidé na koronavirus. Já myslím že dřív byla válka a přesto není normální válčit. Dřív jsme sbírali maliny a žili v jeskyni a nebudeme to dělat. To že bylo něco dříve krutější neznamená že je to dnes norma

• Nahlásit
  • Citovat
16346
8.4.20 11:15
@Anonymní píše:
Já jsem si myslela, že nejprve najdou nějaké léčivo, které zachrání 95% vážných případů a až potom skončí karanténa. Dokud jsem tomuto věřila, byla jsem docela v klidu, nějak to na mě nedopadalo. Nějaké riziko je všude kolem to je jasné. Promořování populace v momentě, kdy není ty lidi čím léčit, ani jak chránit ty rizikové (očkováním třeba) je teda noční můra.

jenže to může trvat měsíce, roky. A budeš mít vakcínu na něco, co zatím zmutovalo a na nové mutace, ta léčiva zase nebudou :think: bohužel to je jako chřipka, na něco očko je, na většinu ne…jde o to, aby až to dostane člověk, u které se dají předpokládat komplikace, aby měl přístup ke zdravotnickému personálu a všem dostupným pomůckám a lékům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
561
8.4.20 11:18

Mě na tom nejvíc štve to, že až se zruší karanténa, lidi chtě nechtě budou muset podstoupit to promoření, vrátit se do práce, poslat děti do skoly… a když se nad tím zamyslíte, kdo zůstane nejvíc chráněný? Přesně tak, jistá skupina obyvatel zvyklá sedět doma na sociálních dávkách a ta hloupá většina na ně bude makat a denodenně se “promořovat” :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 11:19

@lamicina a jak by nás měla vláda ochránit?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.4.20 11:19
@Janli píše:
Taky už to sháníš, ať to máš za sebou, dokud jsou jipky volný?

Kolegyně z práce teď nově nastoupila na covid jednotku. Říkala, že nejhorší nebylo ani to, že směnu zahájila úmrtím pacienta, jako spíš ti i mladí depresivní pacienti, kteří mají problém s dechem (což samo o sobě je pro člověka hodně stresové) a navíc mají nervy v řiti z ostatních pacientů, co kolem nich leží (mají stejnou nemoc, stejné nebo i horší problémy a občas i umírají). O volných JIPkách se vtipkuje hezky, ale potom tam ležet už taková psina není.

• Nahlásit
  • Citovat
2443
8.4.20 11:23
@Anonymní píše:
@lamicina a jak by nás měla vláda ochránit?

toho se dožadovala zakladatelka tématu, třeba prodloužením karantény na dva roky nebo respirátorama ff3. I to už jsem zaslechla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14580
8.4.20 11:23
@Anonymní píše:
Kolegyně z práce teď nově nastoupila na covid jednotku. Říkala, že nejhorší nebylo ani to, že směnu zahájila úmrtím pacienta, jako spíš ti i mladí depresivní pacienti, kteří mají problém s dechem (což samo o sobě je pro člověka hodně stresové) a navíc mají nervy v řiti z ostatních pacientů, co kolem nich leží (mají stejnou nemoc, stejné nebo i horší problémy a občas i umírají). O volných JIPkách se vtipkuje hezky, ale potom tam ležet už taková psina není.

Já chápu, že to sranda není, ale mám se z toho hroutit nebo je lepší to brát s humorem a nadhledem? Já vím, že na té jipce nejspíš skončím, tak co? Posraná dopředu nebudu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16085
8.4.20 11:28
@Anonymní píše:
Víte, prostě… teď se unáhlíme, lidé zemřou. A za měsíc můžeme zjistit, že existuje lék, co na to velice dobře zabírá. Myslím, že je nutné věnovat těm lidem aspoň více snahy.
Jak psal někdo výše, že děti umíraly na angínu, tak je normální, že zemřou lidé na koronavirus. Já myslím že dřív byla válka a přesto není normální válčit. Dřív jsme sbírali maliny a žili v jeskyni a nebudeme to dělat. To že bylo něco dříve krutější neznamená že je to dnes norma

Jenže ono to muze trvat mesic nebo to muze trvat roky, to je právě ono, nikdo neví jak dlouho bude trvat vyvinout ucinny lék, měsíc to nebude- než se dostane k nám, musí se to otestovat, musí se to vyrobit v množství pro miliardy lidí, to proste netrva mesic a mezitím se položí ekonomika, což zasáhne mnohem víc lidí než virus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
8.4.20 11:40

Za rok budeme v prdeli ekonomicky natolik že nebudou penize na lecbu onko dětí ale to těm co chtějí zachraňovat ty co je jim 80 dojde až pak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22533
8.4.20 11:40
@Anonymní píše:
Já jsem si myslela, že nejprve najdou nějaké léčivo, které zachrání 95% vážných případů a až potom skončí karanténa. Dokud jsem tomuto věřila, byla jsem docela v klidu, nějak to na mě nedopadalo. Nějaké riziko je všude kolem to je jasné. Promořování populace v momentě, kdy není ty lidi čím léčit, ani jak chránit ty rizikové (očkováním třeba) je teda noční můra.

ak léky nějaké jsou, ale vše je ve stadiu vývoje a experimentů. Na samospásnost očkování osobně nevěřím, může mít řadu negativních účinků…A už vůbec ne, pokud je vyvíjeno tato narychlo…Navíc i kdyby ho vyvinuli, virus zmutuje a jsme tam, kde jsme byli..Osobně si myslím, že zdravý imunitní systém je pružnější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14074
8.4.20 11:42
@Anonymní píše:
Jak psal někdo výše, že děti umíraly na angínu, tak je normální, že zemřou lidé na koronavirus. Já myslím že dřív byla válka a přesto není normální válčit. Dřív jsme sbírali maliny a žili v jeskyni a nebudeme to dělat. To že bylo něco dříve krutější neznamená že je to dnes norma

když budeme dlouho trčet v karanténě, tak ano, zase budou děti umírat na angínu, budeme sbírat maliny a možná budou i lokální války - ono je to provázané všechno, víš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14074
8.4.20 11:42
@Marianna2 píše:
Za rok budeme v prdeli ekonomicky natolik že nebudou penize na lecbu onko dětí ale to těm co chtějí zachraňovat ty co je jim 80 dojde až pak

tesat do kamene :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14074
8.4.20 11:44
@Anonymní píše:
Kolegyně z práce teď nově nastoupila na covid jednotku. Říkala, že nejhorší nebylo ani to, že směnu zahájila úmrtím pacienta, jako spíš ti i mladí depresivní pacienti, kteří mají problém s dechem (což samo o sobě je pro člověka hodně stresové) a navíc mají nervy v řiti z ostatních pacientů, co kolem nich leží (mají stejnou nemoc, stejné nebo i horší problémy a občas i umírají). O volných JIPkách se vtipkuje hezky, ale potom tam ležet už taková psina není.

tak kdyby nastoupila na onkologii, možná by na tom psychicky byla ještě hůř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39151
8.4.20 11:53
@KaZeAd píše:
Mě na tom nejvíc štve to, že až se zruší karanténa, lidi chtě nechtě budou muset podstoupit to promoření, vrátit se do práce, poslat děti do skoly… a když se nad tím zamyslíte, kdo zůstane nejvíc chráněný? Přesně tak, jistá skupina obyvatel zvyklá sedět doma na sociálních dávkácha ta hloupá většina na ně bude makat a denodenně se “promořovat” :palec:

ti se promoruji uz ted, prochazela jsem kolem nasi vyhlasene ctvrti, vypada to tam jako v jine vsedni dny :lol: pohoda a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
8.4.20 12:08
@Anonymní píše:
Julinko o tom já se přít nechci. Jen si říkám, jak se cítit, když člověk neví, jestli nebudou děti za měsíc sirotci. My máme zdravotní problémy oba a je určitě mnoho rodičů, co nejsou úplně zdraví, nebo navíc maminek samoživitelek..nebo mají nedejbože nemocné ty děti. Prostě je mi z toho smutno, jak se těm starým příbuzným podívat do očí, když toto slyší v televizi a čekají, že to naše mladá generace a vláda vyřeší, je to šílené.

S tím ale nic neuděláš…vim, ze to z ní hnusně, sobecky a já nevím ještě jak ale prizijou ty silnejsi…umirají lidi nejvic tam, kde jich je hodně…vis kolik lidi denně umre na jiné nemoci nebo pri autonehodě? Kolik z nas, kdyz je epidemie chřipky začne vic dbat na hygienu rukou, nechodi do obchodu??Kolik z nás přestane kouřit, protouezo škodí zdravi??Je treba se k tomu postavit čelem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama