Pronájem a fond oprav

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.1.22 11:50

Pronájem a fond oprav

Ahoj maminky,
Chtěla jsem se zeptat ohledně fondu oprav.
Ve zkratce, našli jsme inzerát na pronájem 18622,– na 68m2.
Na konec po zaplacení provize realitce se ukázalo že proájem je 19622,– a byt má méně metru. Co už, kauce zaplacena, provize taky.
Pak jsem se dočetla že nájem je 15990 + 623 elektřina + 350 tv, net + služby spojené s užíváním bytu. Jenže p týdnů jsem konečně dostala ten rozpis z toho byl 1800 fond oprav, záloha na vodu 180 :lol:, záloha na teplo 600 a zbytky.

No ano, měli jsme si to číst pečlivě, smlouvu samozrejme neprodlužuje mě, naše vína, naivně jsme mysleli že 15990 + 2600 (pak 3600) jsou zálohy na energie a ne nějaký fond.

Je možné se nějak bránit? Máte s tím někdo zkušenost, nebo se s tím můžeme rozloučit? Kauci samozřejmě necháme v energiích nedoplatku cca 17000 ale s tak minimální zálohy by to ani něslo.

No poučení jsme, ale docela mě to namíchlo a snad v zákoníku jsem četla, že to ani nesmí.
Je-li částka představující příspěvek do fondu oprav účtovaná k úhradě nad rámec smluveného nájemného jako jedna ze služeb spojených s užíváním bytu, představuje takto poskytnuté plnění bezdůvodné obohacení na straně pronajímatele a nájemce má právo je požadovat zpět.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13311
20.1.22 11:51

Co jste podepsali ve smlouvě? Jak konkrétně to stojí v ní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
20.1.22 11:56

Číst, číst, číst. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
20.1.22 11:59

Číst, než cokoliv podepíšeš.. jednoduché pravidlo :think: pokud máš tohle vše ve smlouvě, tak máš fakt smůlu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 11:59

@Cenarius… Nájemné ve vysi 15.990,–, dále zálohy na elektřinu 623,–, internet 350,– a služby spojené s užíváním bytu 2.620 (cca) viz evidenční list.

Ten jsme pak dostali a bylo tam rozepsané vše, voda, topení, výtah, zahrada, fond oprav.

• Citovat
  • Nahlásit
7229
20.1.22 12:00

Hele ale vy jste věděli kolik budete platit. Nevim co te mělo namichnout. Jaký je prosím rozdíl mezi tím platit 16000 nájem a 1800 FO nebo 17800 nájem a těch 1800 z toho bude posílat pronajímatel? Fond oprav bezne platí majitel bytu a o tu částku zahrnuje do najmu, tj navýši. Nevidím rozdíl. Jako myslíš, ze ti má těch 1800/měsíc vracet? :lol: To je tvoje první bydlení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 12:02

@hospodki
Ano je to velký rozdíl, za 18000 nájemného by jsme sem nešli rozhodně. Počítali jsme 16tis + zálohy. A anoy namíchlo mě to, toto mi nepřijde jako férové jednání, bohužel moje vina :)

• Citovat
  • Nahlásit
7229
20.1.22 12:02
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
Chtěla jsem se zeptat ohledně fondu oprav.
Ve zkratce, našli jsme inzerát na pronájem 18622,– na 68m2.
Na konec po zaplacení provize realitce se ukázalo že proájem je 19622,– a byt má méně metru. Co už, kauce zaplacena, provize taky.
Pak jsem se dočetla že nájem je 15990 + 623 elektřina + 350 tv, net + služby spojené s užíváním bytu. Jenže p týdnů jsem konečně dostala ten rozpis z toho byl 1800 fond oprav, záloha na vodu 180 :lol:, záloha na teplo 600 a zbytky.

No ano, měli jsme si to číst pečlivě, smlouvu samozrejme neprodlužuje mě, naše vína, naivně jsme mysleli že 15990 + 2600 (pak 3600) jsou zálohy na energie a ne nějaký fond.

Je možné se nějak bránit? Máte s tím někdo zkušenost, nebo se s tím můžeme rozloučit? Kauci samozřejmě necháme v energiích nedoplatku cca 17000 ale s tak minimální zálohy by to ani něslo.

No poučení jsme, ale docela mě to namíchlo a snad v zákoníku jsem četla, že to ani nesmí.
Je-li částka představující příspěvek do fondu oprav účtovaná k úhradě nad rámec smluveného nájemného jako jedna ze služeb spojených s užíváním bytu, představuje takto poskytnuté plnění bezdůvodné obohacení na straně pronajímatele a nájemce má právo je požadovat zpět.

Jinak jedine co, tak můžeš zkusit realitku, ze ve smlouvě je něco jiného než jste se domluvili, ale podepsala jsi to, takže za me smůla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42522
20.1.22 12:04
@Anonymní píše:
@hospodki
Ano je to velký rozdíl, za 18000 nájemného by jsme sem nešli rozhodně. Počítali jsme 16tis + zálohy. A anoy namíchlo mě to, toto mi nepřijde jako férové jednání, bohužel moje vina :)
? Fond oprav je běžná věc. Služby spojené s užíváním bytu. Zlob se na sebe.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7229
20.1.22 12:05
@Anonymní píše:
@hospodki
Ano je to velký rozdíl, za 18000 nájemného by jsme sem nešli rozhodně. Počítali jsme 16tis + zálohy. A anoy namíchlo mě to, toto mi nepřijde jako férové jednání, bohužel moje vina :)

Ale co to povídas. Ty jsi věděla jaka je cena podle smlouvy. Elektřina a plyn jde vždy na vrub nájemce. Pronajímatel řeší ostatní poplatky a FO z ceny co si podepíšete což je 19622,– jestli ti to vadí, tak se odstěhuj. Platis co jste si domluvili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13311
20.1.22 12:06
@Anonymní píše:
@hospodki

Tak nechápu, proč jste s tím souhlasili a podepsali to. Poučení pro příště, číst důkladně co člověk podepisuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7229
20.1.22 12:07
@jkra píše: ? Fond oprav je běžná věc. Služby spojené s užíváním bytu. Zlob se na sebe.

Tak asi si tu cestičku bude vytírat na chodbě sama, nepoužívat výtah, světlo. U dveří pocka než někdo půjde aby neosoupala zámek a klíč. Jinak fakt nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 12:07

@jkra
To teda zlobím, a jak! :P Čistí vydriduchove ti pronajímatele v dnešní době.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 12:09

@Cenarius
Jak říkám, špatně jsme to pochopili a doplatili jsme na to :)
S tím fondem oprav jsem se nikdy nesetkala, dost mě to překvapilo.

• Citovat
  • Nahlásit
13311
20.1.22 12:09
@Anonymní píše:
@jkra
To teda zlobím, a jak! :P Čistí vydriduchove ti pronajímatele v dnešní době.

Přesně! Ještě by ti měl platit, že mu to tam budeš ničit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat