Pronájem a přihlášení trvalého pobytu - stížnost

103
21.4.16 19:51

Pronájem a přihlášení trvalého pobytu-stížnost

Zdravím :mavam:
Zrovna řeším naše budoucí bydlení s dětmi. Trvalý pobyt potřebuji především kvůli školce a úřadům jelikož mám postiženého syna. Bohužel jsem se už poněkolikáté hned během prvního hovoru od pronajímatele dozvěděla, že nechtějí povolit trvalý pobyt. Tím, dle mého, v podstatě porušují zákon. Chápu, že by člověk měl mít právo na to, aby nakládal se svým majetkem jak on chce, ale proč bych já, řádně platící osoba, upozorňuji bez dluhů, měla být takto vydírána majitelem? Lze někam podat stížnost a upozornit na takovéto jednání? Např. na MÚ? Už mě to fakt dopaluje, při prohlídce se na to neptám pokud s tím nepřijdou sami, ale obcházet nikoho nehodlám. Přitom když odejdu z bytu, majitel má právo mě hned odhlásit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50375
21.4.16 20:00

@pevam pokud máš nájemní smlouvu, nárok na TP má. Pokud je to proti vůli pronájemce, ti asi smlouvu neprodlouží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11659
21.4.16 20:05

@pevam Ne, stěžovat si opravdu nelze. TP ti ohlašovna zapíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11340
21.4.16 20:36

Já jsem majitelce rovnou řekla, že si udělám v bytě TP a že mám na to ze zákona právo. Takže jí nezbylo, než souhlasit. A aby měla určitou jistotu, dali jsme do smlouvy odstavec, že mám 50 dní na to, abych se z bytu po odstěhovaní odhlásila, jinak bude po mě vymáhat pokutu ve výši 300 Kč za den. Tím je krytá a já mám trvalák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
21.4.16 20:37

Tak pokud máš nájemní smlouvu, tak ti TP na úřadě udělají i bez souhlasu majitele. Akorát pokud majitele nechtějí, aby jsi tam měla tp, tak ti s největší pravděpodobností neprodlouží smlouvu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
21.4.16 20:38

Úřad Tě zapíše i bez souhlasu majitele, ale musíš mít nájemní smlouvu. Je lepší, pokud bys z bytu odcházela, se odhlásit sama. A dá se to dopsat i do nájemní smlouvy, že se zavazuješ se odhlásit(na vlastní náklady) když nájem skončí. Majitel Tě sice může odhlásit, ale trvá to několik měsíců a dokladování také není nic jednoduchého, tak proto asi nechce, abys byla přihlášena. Takže když někdo řekne že hned jsi odhlášena, tak to není pravda, vím z vlastní zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
21.4.16 20:42

A ještě jedna věc: jedná se o nájem nebo o podnájem. Lidé si toto pletou. U nájmu je majitel zapsaný v katastru a byt je jeho. Ale u podnájmu byt je např. družstva a družstvo musí dát souhlas s pronajímáním další osobě. To jen tak na vysvětlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54281
21.4.16 20:42

Tak TP si na zaklade smlouvy prihlasit muzes i bez souhlasu majitele. Otazka pak je, pokud se bude jednat napriklad o smlouvu na dobu urciou, zda bude mit majitel pri poruseni jeho prani jakykoliv zajem ji pak prodlouzit. Treba ja si preju, aby byl muj byt nekuracky, bohuzel zakazat tam kourit nikomu nemuzu, ale jak zjistim, ze si tam nekdo zapalil, prestava veskera moje vstricnost a prodlouzeni smlouvy nepripada v uvahu.
Spis bych se pokusila domluvit s majitelem, proc si vyslovene ten TP nepreji a ze by ti to v mnoha ohledech moc pomohlo. Skolka by treba pro me osobne byl velmi solidni argument (holt jsem sama matka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.4.16 20:54

Moje zkušenost zas je, že bydliště odhlásit jde a to hned - vlastní zkušenost, ale neříkám, že všude… navíc se to dá ošetřit ve smlouvě, klidně bych se šla odhlásit sama

o školce jsem říkala, dokonce jsem nabízela, že si nechám udělat výpis z registru dlužníků a stejně nic… za zády majiteli to dělat nebudu, už jen proto, že by mi neprodloužil smlouvu, ráda bych někde bydlela dýl než rok

vážně mě takovéhle vydírání štve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
21.4.16 20:59

Tp si přihlásíš sama. já o tom ani při prohlídce nemluvila a pak jsem se sem příhlasila a majiteli ani nic neříkala. je to moje právo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54281
21.4.16 21:16

Tak ja jako majitel pocet prihlasenych poznam nejpozdeji v okamziku, kdy jdu zaplatit odpady, u nas mi vzdycky sdeli, kolik lidi v byte bydli.

Jako vydirani to nevidim, ty muzes podminky majitele porusit, protoze nejsou nijak stanoveny v zakone, a on te za to poruseni nemuze behem smlouvy nijak potrestat, protoze jsi proste ten zakon neporusila. Na druhou stranu jeho zas nikdo nemuze nutit tu smlouvu prodlouzit. Drzim palce, at brzo najdete neco rozumneho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.4.16 21:46

Taky se na prohlídce nezmiňuji a přihlásila bych se, ale když je to druhá věta po tom co se pozdravíme v telefonu, to už mi přijde jako silné kafe… za zády se přihlašovat nebudu, pak to zjistí a dá mi výpověď rovnou nebo po roce neprodlouží smlouvu…

zas na druhou stranu si říkám, když už se tak chová na začátku, co to může být za lidi… vydělají na nás a já si ještě budu dělat starosti, kde budeme přihlášení… to je jako jít si koupit 10 rohlíků, zaplatit za ně a dostat jich jen 8 :D (lepší přirovnání mě zrovna nenapadlo :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
22.4.16 08:19

@pevam Záleží, zda je byt vybavený nebo prázdný - případně lednička, pračka, linka a už nic. Pro majitele je lepší pronajímat prázdný byt, protože pak i když si nájemce udělá TP a přijde exekuce - toho se majitelé bojí - tak si vezmou majetek nájemníka a myslím, že teď nově ledničku, pračku a linku neodnáší. Další věc je, že je velmi složité zjistit, kdo má v bytě TP. Ptala jsem se na to, a mají to pouze na celý dům a musí o to požádat předseda SVJ. KAŽDOPÁDNĚ si myslím, že stačí milá pozornost a úřednice kývne hlavou a je jasno. Trvalý pobyt je prostě zbraň exekutorů a to je ten problém. A také to, že v hlavách lidí je institut trvaláče přeceňovaný a dělá se z toho šílená věda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
22.4.16 10:28

Nejsnazší cestou je opravdu dohoda o trvalém přihlášení rovnou ve smlouvě - nebo jako dodatek. My jsme to vyřešili zálohou - tu nám pronajímatel vrátí až po odhlášení, když se odstěhujeme. Pokud se s pronajímateli nedá dohodnout už na tomhle, tak nevím, jestli s nimi pak bude snadné řešení případných přeplatků na zálohách třeba..Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat