Pronájem a zvířata

11
27.9.21 10:50

Pronájem a zvířata

Dobrý den, čeká mě s přítelem stěhování, problém je v tom že všude nechtějí žádná zvířata, ikdyž je byt starší a bez nábytku. Máme většího králíka a nejspíš si budeme muset vzít pejska od mamky která se teď o něho zdravotně nemůže postarat. Ovšem se zvířatama žádné bydlení asi nedajdeme a pryč je určitě dávat nebudeme. Byli by jsme ochotní dát třeba větší kauci nebo nájem ale i to majitelé nechtějí. Co Máme tedy dělat? O zvířatech nic neříkat? Nebo oznámit po podepsání smlouvy? Prý je to neplatné když je to uvedené ve smlouvě. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1521
27.9.21 10:56

Králík, klecová ani akvarijní zvířátka by mi nevadila, ani kočka naučená na kočičí wc.
Se psem je problém. Z pohledu majitele bytu se jednou zpozdíš přijít domů, pes se vychčije na parkety, a kauce mi vůbec neuhradí náklady na pokládku nové podlahy firmou. Navíc, pokud máš u nás ve vchodě jasně dané ve smlouvě, že budeš v bytě bez psa, a po odsouhlasení družstva si psa budeš tahat do bytu, smlouvu družstvo okamžitě vypoví a já s tebou budu mít akorát opletačky.
Vyšší kauce je sice fajn, dle ta pokládka nové podlahy pod 50 tisíc nepůjde. Jste schopni takovou kauci složit? A to se bavíme o zničené podlaze v jedné místnosti.

Příspěvek upraven 27.09.21 v 10:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10007
27.9.21 10:56

Ano. Napsané to tam mít nemůžou. Druhá věc, jak se na vás budou tvářit, až tam zvěřinec nastehujete. Jinak ani větší kauce nestačí na výměnu zničené podlahy v celém bytě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35421
27.9.21 11:30
@Ellis95 píše:
Dobrý den, čeká mě s přítelem stěhování, problém je v tom že všude nechtějí žádná zvířata, ikdyž je byt starší a bez nábytku. Máme většího králíka a nejspíš si budeme muset vzít pejska od mamky která se teď o něho zdravotně nemůže postarat. Ovšem se zvířatama žádné bydlení asi nedajdeme a pryč je určitě dávat nebudeme. Byli by jsme ochotní dát třeba větší kauci nebo nájem ale i to majitelé nechtějí. Co Máme tedy dělat? O zvířatech nic neříkat? Nebo oznámit po podepsání smlouvy? Prý je to neplatné když je to uvedené ve smlouvě. Děkuji

Když už pouštím do vlastního bytu cizí lidi, chci vědět konečný počet lidí a zvířat. Králík by mi asi problém nedělal, ale vyjící pes ano. Takže bych neprodlužovala smlouvu. Chci férové jednání, ne zatajování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
27.9.21 11:34

A co děti? Ty se taky budou zakazovat? Ty přece taky něco zničí a dělají hluk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3330
27.9.21 11:36
@Ellis95 píše:
A co děti? Ty se taky budou zakazovat? Ty přece taky něco zničí a dělají hluk.

Opravdu nevidis rozdil mezi ditetem a psem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
27.9.21 11:37
@Ellis95 píše:

Se bavíme o psovi, né o dětech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16814
27.9.21 11:41
@Ellis95 píše:

Člověk, který s klidem vyplodí takovýhle blábol, je skutečně sen všech pronajímatelů :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54281
27.9.21 11:49

Oficiálně zakázat ti to nemůžou. Na druhou stranu z pohledu pronajímatele - pokud mám na výběr z více „rovnocenných“ zájemců, volím ty bez psa. A pokud mi o něm předem neřeknou a pak ho tam bez optání nastěhují, nezmůžu nic, ale za rok prostě neprodlužuju smlouvu.
Na druhou stranu, když se mě prověřený a dlouhodobě slušný nájemník zeptal, že zvažuje pořízení menšího psa, neměla jsem problém.
Jo a někdo, kdo mi už na úvod sdělí, že nechtít do bytu psa je totéž jako nechtít děti, už by mi nestál ani za to, abych mu příště zvedla telefon nebo odpověděla na mail.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
27.9.21 11:50

Tak zrovna se psy muže byt opravdu problém, pes muže přes den stekat, nedejboze i v noci, když ma třeba majitel noční a necha ho tam samotného, a nájemce pak bude muset řešit nastvane sousedy a komunikovat o tom s druzstvem a hádat se s vámi :lol: to fakt jako chceš :lol: proste hledejte jiný byt nebo psa ať si vezme někdo jiný :nevim: králíka bych asi neřešila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1926
27.9.21 11:53

Tak prakticky zas tak velký rozdíl mezi psem a dítětem není, pokud se bavíme o poškození bytu. Děti mohou taky leccos rozlít, něco počurat nebo poblinkat, poničit zdi, podlahy i jiné vybavení bytu, navíc bývají také hlučné.
Takže si spíš myslím, že spíš než obavy pronajímatelů je za tím prostě averze vůči psům, pokud tedy neodmítají i rodiny s dětmi.
Já jsem naštěstí se psy sehnala bydlení vždy bez problémů, byt opotřebovávají o něco více, ale není to nic, co by se nespravilo vymalováním či drobnou údržbou, která se provádí tak jako tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25165
27.9.21 12:04

No zakázat ti to nemůžou, ty to nemusíš oznamovat, ale počítej, že jak to zjistí (a to nejspíš zjistí), tak se budeš stehovat znovu, protože ti pak těžko prodlouží smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
27.9.21 12:06

My jsme to napsali uz v prvni zprave majiteli bytu (mame psa), popsali jsme jeji povahu (klidna, ticha, 100% hygienicke navyky), nabidli, ze ji privezem ukazat s sebou na prohlidku a nabidli vyssi kauci. Vyslo to hned napoprve u majitelky, ktera puvodne zvirata nechtela :) nezatajovala bych to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22886
27.9.21 12:21
@Freeandwild píše:
Tak prakticky zas tak velký rozdíl mezi psem a dítětem není, pokud se bavíme o poškození bytu. Děti mohou taky leccos rozlít, něco počurat nebo poblinkat, poničit zdi, podlahy i jiné vybavení bytu, navíc bývají také hlučné.
Takže si spíš myslím, že spíš než obavy pronajímatelů je za tím prostě averze vůči psům, pokud tedy neodmítají i rodiny s dětmi.
Já jsem naštěstí se psy sehnala bydlení vždy bez problémů, byt opotřebovávají o něco více, ale není to nic, co by se nespravilo vymalováním či drobnou údržbou, která se provádí tak jako tak…

Dítě nezůstane v bytě deset hodin bez dozoru, neproškrábe dveře, nerozkouše nábytek, nebude hodiny štěkat a výt. Pokud se pozvrací nebo počůrá, je to okamžitě uklizeno, pokud to tam udělá pes, když je majitel v práci, leží to tam hodiny a pěkně se to vsakuje. Pes a dítě se opravdu nedá srovnávat. Máme byt, kde jsou čtyři děti a není to na něm znát. Zato garsonka, kde byl malej ratlík, potřebovala vyměnit podlahy i dveře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22886
27.9.21 12:24

@Ellis95 neplatné to možná je, ale počítej s tím, že ti neprodlouží smlouvu a nevrátí kauci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat