Proveřuje si majitel nového nájemníka v registru dlužníků?

Anonymní
20.9.19 13:11

Pronájem bytu a registr dlužníků

Zdravím všechny, prosím o komentáře pouze ty kteří mají zkušenosti a mají co k dané věci říci. Chtěla bych se zeptat zda když sháníte pronájem si majitel bytu zjišťuje vaše záznamy v registrech dlužníků, zda vůbec má přístup k takovým vypisum jako je BRKI/NRKI a nebo zda po Vás potencionální pronajímatel tento výpis chtěl. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11708
20.9.19 13:21

O uvedené registry jsem se zatím nezajímal, ale beru si při prohlídce bytu údaje o zájemci a bez problémů se dají vyhledat exekuce a insolvence, popř. telefon na předchozího pronajímatele, to je dnes docela běžné, mě už taky párkrát majitelé objektů volali a ptali se na nájemníky, jejich platební morálku, atd… Pokud má někdo problém tyto údaje poskytnout, má smolíka, ať si jde hledat jinam, slušnej člověk s tím problém nemá… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
20.9.19 13:23

Ahoj.. nájemníka jsme si projeli jen v dostupných registrech, kterých moc volně není - CERD je nespolehlivý, ISIR ukáže jen insolvenci, Živnostenský rejstřík ukáže jen přehled živností/platných i neplatných, ale ne dluhy.. Obchodní rejstřík je většinou u nájemníků negativní (ukázal by jejich roli ve firmách + se tam dají dohledat účetní závěrky těch firem..) jinak SOLUS je zpoplatněný i Centrální evidence exekucí je zpoplatněná, ale tuhel (CEE) už příště chtít a požadovat po zájemci budeme, protože samozřejmě během těch dvou let, co v bytě bydlí, spadl už do 4 exekucí, takže :zed:
právní nárok na takové „podklady“ samozřejmě není, ale záleží na zájemci o byt, jaký má zájem a zda je ochoten výpis uhradit/doložit.. já sama kdybych (nedej bože) měla být na pozici nájemníka, tak by mne vůbec neudivovala ani kauce ani takovýto požadavek..
v dnešní době má každý druhý nájemník exekuce a nedoplatky všude možně (asi bych příště chtěla vidět i doklady o úhradách energií v předchozím bydlišti, pokud si je hradil sám…) nediv se, opatrnost je na místě a dle vyznění dotazu tipuji, že sama máš nedoplatky a závazky po splatnosti a zjišťuješ, zda na to majitel bytu přijde…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11708
20.9.19 13:26

@Lucy75
Taky bych to viděl na vychcánka, kterej si shání info, jak zase s někým vyje.at a získat na pár měsíců bydlení zdarma… :roll: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18306
20.9.19 13:28

Jako pronajímatel exekuce zjišťujeme samozřejmě, pak přes sociální sítě jako je FB apod. Výpisy z bankovních registrů nechceme. Nicméně při dnešní poptávce po nájmech si nájemníky vybíráme a pokud má někdo záznam o exekuci nebo jen špatnou pověst, nebereme. A ty máš někde nějaký významný škraloup?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.19 13:29

Nedivím mne je jasné a chápu ostražitost pronajímatelů. Já nejsem tedy v žádné exekuci, ani jsem nikdy nebyla. Jen svou vlastní blbosti jsem si vzala půjčku, kterou jsem chtěla pomoct známému, který mi sice půjčku splácí ale pokaždé pozdě, takže každý měsíc mi píše banka že je po splatnosti splátky :roll: a teď jsem se dozvěděla že jsem v registru BRKI/NRKI :? Bohužel ne svou vinou. Během 2 měsíců si chceme s rodinou hledat nový pronajem a tak mě napadá, že tohle by mohl být problém :(

• Citovat
  • Nahlásit
59144
20.9.19 13:30
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, prosím o komentáře pouze ty kteří mají zkušenosti a mají co k dané věci říci. Chtěla bych se zeptat zda když sháníte pronájem si majitel bytu zjišťuje vaše záznamy v registrech dlužníků, zda vůbec má přístup k takovým vypisum jako je BRKI/NRKI a nebo zda po Vás potencionální pronajímatel tento výpis chtěl. Děkuji za odpovědi.

podle mne ne, nemela jsem jeste doresenou insolvenci a bydlim uz 7 let..obe strany spokojene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.19 13:32

Tchán pronajímá 2 byty a vždy se do různých vyhledavačů na exekuze, dluhy dívá. Platí si i přístup do evidence dlužníků. Ve velkém % se jako zájemci o nájem hlasí lidi, co mají x exekucí na krku…

• Citovat
  • Nahlásit
3734
20.9.19 13:36
@Anonymní píše:
Nedivím mne je jasné a chápu ostražitost pronajímatelů. Já nejsem tedy v žádné exekuci, ani jsem nikdy nebyla. Jen svou vlastní blbosti jsem si vzala půjčku, kterou jsem chtěla pomoct známému, který mi sice půjčku splácí ale pokaždé pozdě, takže každý měsíc mi píše banka že je po splatnosti splátky :roll: a teď jsem se dozvěděla že jsem v registru BRKI/NRKI :? Bohužel ne svou vinou. Během 2 měsíců si chceme s rodinou hledat nový pronajem a tak mě napadá, že tohle by mohl být problém :(

chápu, pokud je v tom jen tohle (ale zjistit jsi to musela v bance, protože do těchto registrů mají přístupy jen banky, čili ses to dozvěděla při nějaké návštěvě banky - chtěla jsi úvěr? to se tam taky dohledá - ale zas jen banky).. tak to problém nebude, protože tohle majitel nezjistí… spíš se bude zajímat o exekuce, energie a vaše příjmy…

ale brát si půjčku"PRO NĚKOHO" je vrchol blbosti :zed: znám ze své praxe desítky lidí, kteří na to dojeli.. PROČ asi si ten člověk nevyřídil půjčku SÁM??!! no sakra proto, že by mu ji nikdo nedal!! a PROČ by mu ji nikdo nedal?? protože už dluží a nesplácí řádně a je nespolehlivý.. takže opravdu přeju Good luck, z toho ještě tu exekuci klidně mít můžeš, když nyní platí zpětně, tak vynechá někdy ještě jednou, společnost to sesplatní a Hádej po kom to bude chtít!!?? tuhle naivitu a s prominutím blbost lidí nikdy nepochopím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20303
20.9.19 13:43

Jo taky teď hledame a taky sem se s tím setkala, ale já s tím problem nemam, žádný exekuce ani insolvence nemáme, na bývalý pronájem klidně číslo dám, nikdy se mi nestalo že bych nezaplatila nebo platila pozdě :nevim: takže pokud má člověk čisté svědomí, může mu být jedno kde si ho kdo proklepne a ze strany pronajímatele to chápu, vzít si do bytu někoho s exekucema je o hubu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2273
20.9.19 13:45
@Anonymní píše:
Nedivím mne je jasné a chápu ostražitost pronajímatelů. Já nejsem tedy v žádné exekuci, ani jsem nikdy nebyla. Jen svou vlastní blbosti jsem si vzala půjčku, kterou jsem chtěla pomoct známému, který mi sice půjčku splácí ale pokaždé pozdě, takže každý měsíc mi píše banka že je po splatnosti splátky :roll: a teď jsem se dozvěděla že jsem v registru BRKI/NRKI :? Bohužel ne svou vinou. Během 2 měsíců si chceme s rodinou hledat nový pronajem a tak mě napadá, že tohle by mohl být problém :(

Boze proc si beres pujcku pro nekoho jineho? A jeste si ani dukladne nehlidas splatky? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29712
20.9.19 13:52
@Anonymní píše:

My se díváme. Přes známé. Ale kam konkrétněona kouká, nevím. :?

„Ne svou vinnou“ je v dluzích každý, to vůbec neberu v potaz. Jak má potenciální nájemník dluhy, nebrat. Nebudu čekat, až se ne svou vinou dostane do zpoždění s nájmem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
20.9.19 13:58
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18306
20.9.19 14:06

@Bábrdl Amen!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6242
20.9.19 14:29

Ano, zájemce o pronájem si kontrolujeme, přes známého právníka máme info i z placených registrů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat