Pronájem bytu v Ostravě

Anonymní
4.2.21 19:30

Pronájem bytu, jakéhokoliv v Ostravě

Dobrý den, nevím jestli to můžu sem psát, ale zkusím to

Nevěděl by někdo z vás o pronájmu bytu?
1+1? Já i přítel na ID 2 stupně zároveň pracujem na Dohody o pracovní činnosti
Někdo komu nevadí že jsme Romského původu
Jsme mladý pár který se snaží osamostatnit bohužel kvůli našemu původu nám nechtějí žádný pronájem poskytnout,
Jsme abstinenti, máme platební morálku
Moc děkuji za jakékoliv info 🙏 🙏

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8483
4.2.21 20:06

Tak DPC neni zadna smlouva. Je to jen brigada. To eliminuje k najmu kazdeho, ne jen cloveka podle barvy.

Navic kdyz date provizi, kauci a ukazete, ze nemate s placenim problem (jako kazdy), tak porad nic?

Jako tady se bojim pomalu reagovat, abych nemel zpravu od adminu, ze zase podporuji rasismus. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:11
@Cenarius píše:
Tak DPC neni zadna smlouva. Je to jen brigada. To eliminuje k najmu kazdeho, ne jen cloveka podle barvy.

Navic kdyz date provizi, kauci a ukazete, ze nemate s placenim problem (jako kazdy), tak porad nic?

Jako tady se bojim pomalu reagovat, abych nemel zpravu od adminu, ze zase podporuji rasismus. :roll:

Máme na kauci, i provizi pracovat na HPP nemůžem i když bychom chtěli, vždy řeknou že je všechno v pořádku ve chvíli když Reknem že jsme Romského původu automaticky položí telefon..
Jak říkám jsme mladí šetříme si peníze abychom se osamostatnit.. Ale tohle jsme nečekala

• Citovat
  • Nahlásit
8483
4.2.21 20:14

A proc rikate, ze jste romove? Ja taky nikomu do telefonu nevykladam, ze jsem beloch…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:16
@Cenarius píše:
A proc rikate, ze jste romove? Ja taky nikomu do telefonu nevykladam, ze jsem beloch…

Když jsme to nerikaly tak jsme šly na prohlidku
A řekly ozvem se, nebo Majitel si nepřeje romove

• Citovat
  • Nahlásit
29235
4.2.21 20:25

Heimstaden nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:29
@vokishka píše:
Heimstaden nemá?

Prozkoumali jsme snad všechny realitky a 3 z nich byly v pohodě, akorát jejich majitelé ne
Jako jo chápu většina Romů jsou idioti co fakt ničí byty chlastáj a všechno ostatní
Ale měly by aspoň člověka poznat nebo koukat na to že se snažíme pracovat i když nám to zdr. Stav neumožňuje
Ale prostě bohužel,
Takže se snažím sehnat nějakého soukromnika komu by to nevadilo :think:

• Citovat
  • Nahlásit
109
4.2.21 20:34
@Anonymní píše:
Prozkoumali jsme snad všechny realitky a 3 z nich byly v pohodě, akorát jejich majitelé ne
Jako jo chápu většina Romů jsou idioti co fakt ničí byty chlastáj a všechno ostatní
Ale měly by aspoň člověka poznat nebo koukat na to že se snažíme pracovat i když nám to zdr. Stav neumožňuje
Ale prostě bohužel,
Takže se snažím sehnat nějakého soukromnika komu by to nevadilo :think:

S ID 2.stupně není zakázáno pracovat, naopak se počítá s tím že člověk pracuje, jen v upravených podmínkách nebo v kratším úvazku :roll: ID není náhrada práce proboha (mimo 3.stupeň).
A jo, lidi co nemají HPP (ve fabrice berou lidi všech ras, náboženství a pohlaví) jsou prostě rizikový. To bych nechtěla ani u lidí z majority.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:38
@EvaEpic píše:
S ID 2.stupně není zakázáno pracovat, naopak se počítá s tím že člověk pracuje, jen v upravených podmínkách nebo v kratším úvazku :roll: ID není náhrada práce proboha (mimo 3.stupeň).
A jo, lidi co nemají HPP (ve fabrice berou lidi všech ras, náboženství a pohlaví) jsou prostě rizikový. To bych nechtěla ani u lidí z majority.

Přítel má Bechterovou chorobu a pracuje u stavební firmy kde tu práci tak tak zvládá jeho zaměstnavatel mu HPP nedá
Já dělám Úklid v nemocnici a HPP taky nemám, mám si prej vyřídit ZTP :think:

• Citovat
  • Nahlásit
29235
4.2.21 20:43
@Anonymní píše:
Ale prostě bohužel,
Takže se snažím sehnat nějakého soukromnika komu by to nevadilo :think:

Heimstaden není realitka. Ti řeší, jestli máte dost peněz na zaplacení, pochybuju, že by řešili barvu pleti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
4.2.21 20:44
@Anonymní píše:
Přítel má Bechterovou chorobu a pracuje u stavební firmy kde tu práci tak tak zvládá jeho zaměstnavatel mu HPP nedá
Já dělám Úklid v nemocnici a HPP taky nemám, mám si prej vyřídit ZTP :think:

ZTP? To je pro osoby s tělesným postižením. A platí to jenom na parkovací místo a sezení v MHD, to nemá s pracovními vztahy žádnou spojitost.

To že nemocnice nedává HPP je divný. Pro vás oba by bylo i finančně výhodnější mít HPP. Jako ID máte slevu na dani a tak nějak vůbec byste měli víc peněz za stejnou práci :nevim: pracovat brigádně je blbost. Jak to jednou budete mít se starobním důchodem? Jako ID za vás stát neodvádí sociální pojistění a z těch brigád to bude málo. Budete mít minimální důchody. Fakt se soustřeďte na to mít to HPP, nemocnice určitě takovou možnost má. Co když onemocníte? Nemáte neschopenku a najednou nebude na nájem. To je na bydlení fakt hroznej risk :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:49
@EvaEpic píše:
ZTP? To je pro osoby s tělesným postižením. A platí to jenom na parkovací místo a sezení v MHD, to nemá s pracovními vztahy žádnou spojitost.To že nemocnice nedává HPP je divný. Pro vás oba by bylo i finančně výhodnější mít HPP. Jako ID máte slevu na dani a tak nějak vůbec byste měli víc peněz za stejnou práci :nevim: pracovat brigádně je blbost. Jak to jednou budete mít se starobním důchodem? Jako ID za vás stát neodvádí sociální pojistění a z těch brigád to bude málo. Budete mít minimální důchody. Fakt se soustřeďte na to mít to HPP, nemocnice určitě takovou možnost má. Co když onemocníte? Nemáte neschopenku a najednou nebude na nájem. To je na bydlení fakt hroznej risk :nevim:

Oba jsme se snažily na HPP a opravdu nám ho nedají,
Oba víme že s pracovní smlouvou je to lepší i najít bydlení
A fakt nám to nechtějí dát 😑

• Citovat
  • Nahlásit
1850
4.2.21 20:51

@EvaEpic ZTP/P a ZTP je vázán na invalidní důchod či na příspěvek na péči. A důvodem proč chce zaměstnavatel tento průkaz je, aby „zaměstnanec“ měl invalidní důchod (nejlépe 3. st. ), aby měl úlevy na zaměstnance.

Jinak v nemocnicích to funguje tak, že si na uklízecí služby najímají subdodavatele, ve většině případů uklízečka není kmenový zaměstnanec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:53
@Coleta píše:
@EvaEpic ZTP/P a ZTP je vázán na invalidní důchod či na příspěvek na péči. A důvodem proč chce zaměstnavatel tento průkaz je, aby „zaměstnanec“ měl invalidní důchod (nejlépe 3. st. ), aby měl úlevy na zaměstnance.Jinak v nemocnicích to funguje tak, že si na uklízecí služby najímají subdodavatele, ve většině případů uklízečka není kmenový zaměstnanec.

Jen říkám co mi řekla šefova, :,(

• Citovat
  • Nahlásit
109
4.2.21 20:54
@Coleta píše:
@EvaEpic ZTP/P a ZTP je vázán na invalidní důchod či na příspěvek na péči. A důvodem proč chce zaměstnavatel tento průkaz je, aby „zaměstnanec“ měl invalidní důchod (nejlépe 3. st. ), aby měl úlevy na zaměstnance.Jinak v nemocnicích to funguje tak, že si na uklízecí služby najímají subdodavatele, ve většině případů uklízečka není kmenový zaměstnanec.

Ne, finanční úlevy pro zaměstnavatele jsou při zaměstnání osoby v ID 3.stupně na plný úvazek. Při zaměstnávání osob v ID 1. a 2. stupně se mu to jenom počítá do procent osob v ID které musí zaměstnávat ale finančně mu to nic nepřinese (zaměstnavateli). To nijak nesouvisí s průkazem ZTP. O ten si daná osoba může a nemusí zažádat. Nemusí ho mít ale nijak to nesnižuje výhody pro zaměstnavatele.
Jsem ID, zaměstnavatel na mě čerpá úlevy, já mám daňovou slevu apod. a o průkaz ZTP jsem si nežádala ani to neplánuju. To jsou dvě odlišné věci.

To s těma uklizečkama jsem netušila že nejsou zaměstnanci přímo nemocnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat